1. 1.
  randevularına asla gecikmeyen, kuralcı ve prensip sahibi bomba.
  tam saatinde patlar hiç şaşmaz.
  1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  zaman ayarlı bomba için kullanılan ifadedir. en basit saatli bomba montajı, 9 voltluk bir pil 2 ohmluk bir fünye ya da minik ampul teli (tabiki toz patlayıcı için) birazcık kablo ile yapabileceğiniz biçimdedir. saat olarak dijital kullanırsanız, ufak bir devre kartı ile daha çok iş görür. yok masa saati ise 24 saatlik zamanlama yapabilirsiniz. bir tel direk patlayıcı ile bağlantılı iken, diğer tel saat üzerinden ( yanlız burda tel ikiye ayrılır, bir parça saat üzerinde diğeri ise, patlayıcı ile temas halindedir. zaman dolduğu zaman "biri saat 12 üzerinden pile diğeri ise akrepte olacak şekilde patlayıcıya bağlı, akrep 12 'ye gelince devre tamam" ikisi birleşir, yani devre tamamlanır) patlayıcıya bağlıdır.

  bu tip bir bomba sıradan bir amatörün hazırlayacağı bombadır. profesyonel işlerde genelde civa anahtarlı zaman ayarlayıcı ya da dengeleyici, artı bubi tuzağı kuruludur.

  Hiç bir bomba uzmanı emin olmadıkça(iki telli ise hiç sorun değil, herhangi birini çekin, bomba çalışmaz) tellerle oynamak yerine fünye ile bombayı infilak ettirmeyi tercih eder.

  (bkz: surveyan)
  1 ... conspirator
 3. 3.
  bana ulan bombanın bile saati var biz hala bi tane alamadık. dedirten hede.
  ... posei doon
 4. 4.
  kol saati takan adriana lima olabilir.
  ... yamyam adam
 5. 5.
  zamanı öldürür. net.
  ... r00kie