bugün

Bu başlık sözlük meriçlerini deşifre etmek ve meriç'in ne olduğunu anlatma amacını taşımaktadır*

Öncelikle Meriç'in ne olduğunu başka bir forumda belirtmiştim. Kendi yazımı aynen kopyalıyorum. Dikkat ediniz içinde bir örnek de mevcuttur. Daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

"Meriçliği biraz yanlış anlayan arkadaşlarımız olmuş forumda. Meriç olmak demek, kızın arkadaşı olarak kalmak demek değildir. Meriç demek, kıza kendini arkadaşı gibi gösterip, inceden inceden yoklayan adam demektir. Kızın sevgilisi varsa, "çok çapkın diyorlar onun için, aldatır valla" demektir. Saçlarını mı kestirdin sen deyip saçlarını okşamaktır.

Size benim başımdan geçen gerçek bir Meriç anlatayım müsadenizle. Sınıfımda benden 2.5 ila 3 metre arasında bir mesafede oturan sinir bozucu bir Meriç var idi.

Bu Meriç, olayın başlarında sınıfın en güzel 2 kızından biri olan Ö kişisine kafayı takmıştı.Bu adi adam ile, genelde yanyana oturuyorduk. Fazla muhabbetimiz yoktu ama, köşeyi kapmayı sevdiğimden, bu adamın yanına düşmüştüm. Derste efendim bilimum iğrençlikler ve pislikler yapıp, 25 yaşındaki ingiliz hocamızın poposuna bakarken, bu Meriç yavaş yavaş bizim oralardan ayrılmalara başladı. Hayır bilirsiniz, herkes yanyana durduğunda ve siz ortada olduğunuzda, olası bir azar yeme durumunda, psikolojik olarak rahat olursunuz, çünkü sağdan bakanlar sizin sağınızda oturanı, soldan bakanlar sizin solunuzda oturanı keser. Genel olarakta ortadaki adam en suçsuz kişi gibi görünür çünkü yan tarafındankiler konuşuyorsa o da mecburen konunun içine düşmüştür imajı vardır. Neyse efendim, bu adi yavaş yavaş oradan gidince, bizim konuşmalarımız daha fazla göze batmaya başladı, günlerimiz ve eğlencelerimiz elimizden kaçtı gitti.

Biz dertlerimizle boğuşurken, bu meriç insanı bizden kaçıp, bu güzel kızımızın yanına gitmeye başladı. Kızın Ayfon'u var diye, bu yalaka pis, bu Sarkozy, akşamları iyi uygulama arıyor, sonra kıza gidip " ay bunu da indirsene harika falanmış " diyordu. Kız oyunu indirene kadar yanından ayrılmıyor, indirince de " merak ettim bende bakayım " tarzında iğrençliklere girip, kız oyunu oynarken kafasının kızın resmen memelerine sokuyordu. Tabi biz anadolu çocuğu olarak bunları yedik mi? Yemedik.

Efendim böyle günler geçti, kız bu Meriç arkadaşımıza güzelinden bir yol vermiş olacak ki, bu bir iki gün okula gelmedi. Sonrada kızı sınıftan almaya kürt zenciliğinde bir adam gelip gitmeye başladı. Durumu anladık tabi. Meriçin hayalleri suya düşmüştü. Bu midesiz Meriç mahlukatı, okula gelmeye başladıktan sonra, sınıfın diğer güzel kızı olan P ile samimi olmaya başladı. Biri olmadı diğerini yalarım belki mantığına sahipti diye zannediyorum. Günden güne, bu P kızımız ile samimi olmaya başladılar.Meriç bu kızın yanına oturmaya başladı. Aynı şirretlikleri bu kıza da yapıyor, adice dokunma çabalarına giriyordu. Kıza Sprite'ın acımasız gerçekler videosunu izletmek içimden geçtiği sırada enteresan birşey oldu.Bilirsiniz belirli bir alandaki güzel kızlar, genelde birbiri ile arkadaş olur. P kızımız ve Ö kızımız iyi anlaştıklarından olsa gerek, veyahut Ö kızımız Meriç'i kaybetmemek adına Meriç'in yanına oturdu.. Kısaca bu veled-i zina, 2 taş arkadaşımızın ortasında kalmıştı.

Günler geçiyor, bu Meriç'in kirli Bizans oyunlarına daha fazla tanık oluyordum. Sevgilisi olan Ö kızımızı, saçında birşey var diyerek okşuyor, genelde derslerde uyumayı seven P kızımıza pis pis masaj yapma çabalarına giriyordu. Herşey, onun Meriç olduğunu anlamamla yerine oturdu. Birgün, zaten dedikoducu olan sınıfımızda, Ö kişisinin sevgilisinin muhabbeti açıldı. Arkadaş müzisyendi. Ancak çok bilinmeyen ve şu an benim dahi hatırlamadığım bir enstrüman çaldığı için, sanata saygısı olmayan bu zındıklar tarafından biraz alay konusu oldu. işte o zaman Meriç atağa geçti. "Ö" dedi, "Üzülme tamam mı?".. işte bu iğrenç homoseksüel tepki karşısında şoke olmuştum, ama o devam etti, yeterli gelmemişti. "Çapkın falan diyorlar zaten onun hakkında"..."Sen çok iyilerini hakediyorsun" gibi cümlelerle ilişkinin temellerini sarsma aşamasına girmişti. işte oluyordu, canlı bir Meriç izliyorduk..

Ancak herşey beklenmeyen bir şekilde gelişti. Günlerden bir gün, yine müzisyen arkadaşımız sınıfa geldi. Pembe bir pantolon giyiyordu. Ben doğal olarak "ahehoha" diye bir tepki verdim. Tabi içimden. Müzisyen arkadaşımız geldi, kızı aldı, tam kapıdan çıkarken, Meriç, "Ö" kızımıza seslendi ve birşeyler dedi. işte herşey o anda oldu, o pembe pantolonlu müzisyen arkasını döndü ve " Kes lan! Döverim bak seni velet. " dedi. Herkes şoka girmişti. Ben ise, 2 saniye önce o kafamdaki pembe pantalonlu adam imajını, halk kahramanı Gazman'a dönüştürmüştüm. Kız döndü, Meriç'in yüzüne bile bakmadı, sevgilisini kolundan tuttu ve dışarı çıktılar.

Evet olmuştu, Meriç kaybetmişti. Aşk kazanmıştı.
Sonunda bir kız, Meriç'in gazına gelmedi, sevgilisine inandı. Ha Meriç bu işten büyük bir yenilgi ile mi ayrıldı? Hayır. O da kızlara ettiği yasal taciz yanına kalmış şekilde boynunu büktü. Ama kaybetmişti, bu kadar emeği başka bir kıza yapsa, yatağa dahi atardı. Ama atamadı.
Bir Meriç kaybetmişti, niceleri için umuduzu çoğaltarak.. "

Okurken hatırladınız değil mi Meriç'i? Kesin sizde birisini tanıyorsunuz bunların. Kafanızda canlandığına eminim.
işin kötü yanı, bu meriçler her yerde. Sözlüğümüzde de varlar.
Sözlüğümüzün güzel kızlarını, sözlüğümüzün güzel kızlarından birine yanık olan aslan gibi sözlük delikanlılarına burayı daha dikkatli okumaya çağırıyorum. Çünkü delikanlılar; Bu adamlar sevdiceğinizi elinizden almak için yanıp tutuşuyor, bu terbiyesiz düşmanlara prim vermeyiniz! Kızlar! Bu meriçler sadece sizi ele geçirmek peşinde. Sizleri kesinlike sevmiyor, sadece iplerinizi ellerinde tutmak istiyorlar. Sakın bunun gibi insanlar için sizi seven delikanlılarımıza sırtınızı dönmeyiniz.

Gelelim ifşa kısmına. Hiç birinize tölerans gösterilmeyecek meriçler. Yanacaksınız.

ilk meriçimiz, birkadin isimli kadın üyemiziniz nickaltında faaliyet gösteren terazierkegi insanı. Örnekleriyle izliyor, esefle kınıyoruz.

Bakınız öncelikle nicki dahi meriçlik barındırıyor fark ettiniz mi? Terazierkeği'miş.. Peh. Beni fark etmeseler de ismimie gelsinler taktiğini ne kadar güzel sahaya sürmüş, hayret ettim doğrusu.
Dikkatli inceleyiniz; (#24142582)
O kötü niyeti, o bizans oyununu anladınız değil mi?
Yani bakın, ben iyi dinleyiciyim, ben yanında kimse kalmadığı zaman başını omzuna koyacağım insanım diyor. Bre master meriç, hadi bu kızımızı kandırabildin, biz anadolunun bağrından kopup gelmiş, kapalı çarşı görmüş delikanlıları kandırabilir misin? Aynı zamanda devamına bakınız, "Aynı burçtanız". Yani "ortak yönlerimizi görsene prenses" demenin insancılcası.
Devam ediyoruz;
(#24209818)
Yazık vallahi yazık. Ben utandım okurken. Yani "sen herkes gibi misin?" diyor bakın anladınız mı mesajı? Hani "biz sadece birbirine yazan iki sözlük yazarı mıyız? Peh." demek istiyor bak bak şu kelime oyunlarına bak sen.
Şu tavırlara bak sen, meriç'e bak sen! Gözümüz üzerinde terazi, bundan sonra at koşturma devirlerin bitti.

ikinci meriçimiz yine teraziden iyi. Sözlüğün katmerli, kıdemli meriçlerinden biri geliyor. mor cizgili pijama

Aman Allah'ım sevgili sözlük, şu adamın cicekli siirler bayim kızımıza yaptığı meriçlik resmen ders olarak okutulacak cinsten. Okurken sinirlerinize hakim olmanızı tavsiye ediyorum.
Başlayalım bakalım.

(#24041778)

Of aman yarabbi. Yani şuna yorum yazarken hatırlayıp hatırlayıp sinir bastı beni.
Daha ilk cümleden Meriçliğin ilk kanunu olan yıkama yağlama kısmına geçmiş. Devamı daha acıklı. Yani "sen konuş, ben seni günlerce dinlerim" öyle mi mor? Sen kızlarımızın zaaflarını da bilen çok tehlikeli bir meriçsin, bu adamı seviyorum ama beni anlamıyor düşüncesini iyi bilen, öyle bir fırsat olursa bana koşsun mericisin. Sen yok musun sen.. Çakmak çakmak gözleri meselesinde ise, ben senin güzelliğini gözlerinde görürüm, beni diğer erkeklerle karıştırma mesajı vermektedir. Aaman allahım sanırım gerçekten midem ağrıyor şu noktadan sonra. Bu nasıl iğrenç bir meriçlik yarabbi, elim titriyor yazarken.

(#24172313)

Bak bak edebiyata bak hele.
Can yücel paylaşmaları kes sen hele bak!
Sensiz hep eksik kalıyorum mantelitesini görün bakın.

"ve gurur, kaybedenlerin, acizlerin maskesiymiş,"
yani bakın bende o kadar değerlisin ki sana gurur bile yapamam. Böyle bir insanı nasıl görmezden gelir, nasıl bana yüz vermesin demek istiyor. istiyor ki bu kızın aklını başkası çelmeye çalıştığı zamanlarda bile, şu yazdıklarımı hatırlasın, aklından hiç çıkmayayım. Öyle bir yer edeyim ki beni hiç unutamasın.
Hain planlarınızı bozacağız meriç kardeşliği.

(#24177667)

Okurken araya kaynama lan terazi. Buraya da başlamış meriçliğe, olaya bak. Yani ben bu kızı asla adatmam, bulmuşken bırakmam hep severim mesajı veriyor. Bu kadar arkadan vuruculuğa da pes doğrusu gerçekten.

# 3

Biraz yoruldum yazmaktan sevgili sözlük. Ama kesinlikle bitmedi. Sakın ha bundna sonra kızlarımızı kandırabileceğimizi düşünmeyin. Meriç ifşa tim olarak buradayız.
Ayrıca kendine dikkat et devecialpay, gözüm üzerinde.

3'ü bir başkasına rezerve halde bırakarak Richie Pich'e geçiyorum.
Hem bir kadin "bak bunu nasıl unutursun?", hem de twist " bak sozlukte kiz olup olmadigindan emin olmak icin o kisiyi bu adam takip ediyor mu diye bakanlar var. o derece." dediği için bu arkadaşı biraz okuyayım dedim.
Sözlük kızları arasında çok popüler olan bu yazarın meriç olduğuna şüphe yok, ancak bu kişi tatlı su meriç'i. Soracaksınız tatlı su Meriç'i nedir? Şöyle açıklayabirim; Bu tarz meriçler, yaptıkları bu hareketleri insanların gözlerine sokmazlar. O kadar sabırlıdırlar ki, gerçek niyetlerini bırakın saf kızlarımızı, biz meriç ifşa timi üyeleri dahi zor anlarız. Bu yazar da meriçliğini özel mesaj yoluyla hallediyor olsa gerek.
(#23008169)
(#23622881)
(birini bir kadinbuldu sağolsun) gibi örnekler mevcut, ama yeterli mi? Bence değil.
Peki biz bu yazardan hiç bir şey öğrenemez miyim?
Gayet de öğrenebilirisiniz. Hemen nickaltına geçiş yapıyoruz.

Hhemen üst üste 3 mesaj örneği gelsin;
(#21642990)
Daha önce ne demiştik? Meriçler arkadaş ayağına yatan ve avlarının zor zamanlarını bekleyen, nemli havaları even soğuk iklim canlılarıdır.
(#21681838)
(#21681860)
Bakın bu noktadan sonra çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bu bir kadın taktiğidir ve kadın taktikleri kullanan erkek, kocaman siyah gözlere sahip zehirli bir kurbağadır. Elinize alıp "ay gözlere bak lan" demek istersiniz ama teninize değdiği an sizi zehirlemiştir.
Bakın, şu zekaya bakın gerçekten, konuşuyor karşı cinsiyle ve onları meriçlik tecrübesiyle etkiliyor, ardından kendini geri çekiyor ki karşı cinsi muğlak bir durum içinde bıraksın. Doğanın kanunu kaçan kovalanır gerçeğini o kadar yüksek bir şeytanlık ile kullanıyor ki, farkına varamıyorsunuz. Hiçbir zaman da farkına varamadan kalıyorsunuz. Çünkü artık onun ağına düştünüz.

(#21791124)
Unknown Woman bakın ne demiş.
"hani ara sıra kudurup benim de nick altıma karalıyorsunuz ya, hani ben de dayanamayıp cevap veriyorum. hehh işte o gibi durumlarda richie pich giriyor devreye ve 'muhattap olma, boşver' diyor mesela. "
Aman tanrım. Bu adam gerçekten meriçliğin felsefesi ile yetişmiş. Hemen ilk örneğime geri dönüyorum.

"Arkadaş müzisyendi. Ancak çok bilinmeyen ve şu an benim dahi hatırlamadığım bir enstrüman çaldığı için, sanata saygısı olmayan bu zındıklar tarafından biraz alay konusu oldu. işte o zaman Meriç atağa geçti. "Ö" dedi, "Üzülme tamam mı?"..

Anladınız değil mi? Aynı taktikler, aynı iğrençlikler. Allah bunların şerrinden hepimizi korusun.

Peki bizim buradan çıkarmamız gereken ders nedir?
Şunlardır;

(#21981627)
(#22139755)
(#22216981)

vb. daha onlarca entry. Bu bize gösteriyor ki meriçlik asla ve katiyen "Aman banane ya n'aparsa yapsın" diyebileceğiniz bir olgu değildir. Meriçlik ciddi bir iştir. Karşı cinsin üzerinde bıraktığı etki hepimizin malumu olmadı mı şu yazılanlarla?

Bu örnek için siz değerli yazarlarımıza bir tavsiyem olacak; Bu tarz meriçler son derece profesyonel olarak bu işi yaparlar. Kendi başınıza uğraşmaya kalkmayınız. Tekrar ediyorum; Bu tarz kişilerle kendi başınıza uğraşmayınız. Profesyonel destek almaktan çekinmeyiniz. Profesyonel destek; castielaoh

________

Not: Özet yok. Okuyunuz.
Biri benim dostum olmak üzere üç tane meriç var listede. ama richie pich yok. Analiz bile sayılmaz öyleyse bu.

Adam sözlüğe tekrar gelse "merichie pich" diye nick alacak neredeyse ama her nasılsa gözden kaçmış.

olmuyor castilaoh, adam kayırmak hiç sana göre değil.
Sizlerin katkılarıyla gelişecek efendim liste. Richie pich an itibariyle gözetimimdedir.
Vay anasini sozluk yazarlaridir.
abi okumadan bastım artıyı, bu kadar emek vermişsin deyip "ulan bizde yazar mıyız?" diye sitem etmek istediğim durum. evet bencede haklısın abi, baya dolmuşsun belli.
(bkz: ağır işsiz)
içine richie pich'in eklendiği başlık.
oldukça fazlalar allah affetsin.
hayır bunları öven insanlar daha bir vahim durumda.

Edit: ahaha ay hemen üzerine alınmalar falan.
Şapşikler ya.
Caner tülinler ahu meriçler yettiniz artık ulan aç p..ler. norm enderin güzel bir rap parçasıdır. Dinlemenizi öneririm. Bunlara da hitap ediyor efendim.
siz scroll'a bakmayın kızlar.
sözlükte bol bulunan meriçlerdir.2 kız düşürmek için hemcinslerine söylemediği kalmaz.aşktan sevgiden bahseder,verse bir kız hunharca haykıracak sanki bunları diyen o meriç değilmiş gibi.erkeklerin yüz karaları sizi.kendiniz olun bırakın patlak kız başlıklarında meriçlik yapmayı.
En az beş kiŞiye seni seviyorum diyen bu yaratıklar Kendilerine bir kız yazar kestirdiklerinde avına usulca entry lere saklanarak tavlarlar.

(bkz: ah nerede)
her açtığım yada canlandırdığım başlığın altında biten tiplerdir.burada ahkam keserler bi kız düşsün diye kız düşürünce de nefessiz s*kerler.yahu gidin az ötede meriçlik yapın aq.
Yancıları çok olur.
Şöyle iyi böyle güzel derken bir bakmışsınız aradan sıyrılmış avını avlamış.
(bkz: vay anam vay neler dönmüş Serhat ya)
Taksit taksit yazsaydın bari hocam. bu kadar uzun yazıları okuyabilsem sözlükte işim ne gider ders çalışır, roman okurum.
(bkz: alkolik oldum)
Arada sırada da olsa yüzlerinin kızardığına emin olduğum yazarlardır.
görsel
(bkz: ayar olunan kelimeler).
söZlükte en sevdiğim kesimdir.
keşke hepiniz meriç olsanız da bitse şu kavga gürültü.
Serengeti düzlüklerini karıştıran sırtlanlardır.
Düşman başına.
Bu sözlükte şarapçı takılan biri vardı, epeydir nickine denk gelmedim ve o kadar önemsizmiş ki aklıma bile gelmedi uzun zamandır.

Şimdi şans eseri bir girisini gördüm ve nickini değiştirmiş hâlâ yavşaklık peşinde amk.

Kendinden 15 yaş küçük birinin peşinde köpek oluyor. Kızın arkasından da ağza alınmayacak şeyler söylemişti. Manikciğim sen ne harika bir insanmışsın ya. Bunların abazanlığını bana çok önce söylemiştin de şüphe etmiştim.

T: Yazık ya. 45 yaşındaki birinin bi meme için bu kadar küçülmesi üzücü.
(bkz: gri sehrin adami)

şimdilik bununla başlayayım..
Var birçok var. Her geçen gün yenileri ile karşılaşıyorum. Hele bir de gizli meriç olanlar var onların anasını sikeyim.
rabbim bizi meriçlerin zulmünden koru. amin.