bugün

volkan taraftarın anasına sövsün...
emre gibi kalitesiz bir topçuya orta sahayı bırak sen...
bir de karı gibi oynamaz mı bu bir mertebeyse bir rütbeyse ''millilik'' emre'nin ne işi var ne işi?
türkiye: futbolun mantık sınırları dışında oynandığı bir yer.

gelelim rıdvana utanmasa kalkıp o da sövücekti taraftara,
inanılası değil gel de fenerli deme işte...
Dört yıl önceden söylemiştik : (bkz: (#1519317)). millet yeni uyanıyor.
ülkemizdeki kronik nitelikli eleman sorununun medyadaki yansımalarından. 2008 den beri hırvatistan ı muhtemelen hiç izlemediği halde atıp turan, corluka ya forvet diyen, avrupa futbolu filan hak getire, ağzında bir barcelona lafı aldı gidiyor.

senelerce bizi ömer üründül ile terbiye edip bunun gibi sıtmaya razı edenler utansın.

türk ekonomisi iyi stadı yaptık maçı niye kaybediyoruz. hey yavrum alakaya çay demle.
bu akşamda yorum yeteneği ile yine bizleri kendine hayran bıraktı(!).

pas at pas, aşağısı boş, eyvah eyvahhh, aman volkan yapma, aferin emre, emre iyi futbolcu, ya ya ya şa şa şa fenerbahçe oleyy.
almanya maçında yayını bırakarak gitmesinin ardından gözümde notunu düşürmüştüm. bu akşam ne yapmak istediğini anlayamadım. yorumlarına dikkat etmesi gerekiyor.

bu akşam ki onayladığım tek yorumu şudur:

-bence maçları anadoluda oynayalım bursa'daki hollanda, almanya maçlarını düşünelim gerçekten bu bir rezalet taraftara bak.
türk futboluna mario jardel kadar dahi katkısı olmayan, şu sıralar türkiye' nin en taraflı futbol yorumcusudur.

ama ne yorumladığı sikimde değildir afedersin.
bir yaşa fenerbahçe demediği kaldı bu akşam, galatasaray taraftarının da ağzına sıçmıştır.
aşırı derecede fenerbahçe sempatizanı ntvspor yorumcusu.
Maçda dökülen fenerli oyuncular yerine sahada fiziksel olarak ayakta kalan egemen,giray ve sabriyi eleştiren yorumcu.Bunlar yetmiyormuş gibi milli takımımızın seyircisini tahrik eden volkan yerine galatasaray taraftarını hedef gibi göstermiştir.

'biz anadolu'da oynayalım maçlarımızı' derken ne dediğini anlamış değilim.Kendisi hiç anadoluda hiç maç izlememiş fenerbahçe yorumcusudur.Eleştirilere başlıcaksan eğer Eski takım arkadaşın Oğuz çetinden başlıyabilirsin o adamı ağzına al artık.Tabi bir alex değil.Sinirden ağlıcam şimdi.
yorum yapsın diye para aldığı türkiye ligini izlemeyen ve 4 büyükler hariç futbolcuları tanımayan, avrupa'da da barcelona'dan başka takım bilmeyen futbol yorumcusu. bilmez ki barcelona bu günlere ulaşmak için 20 yıl önce alt yapı yatırımları yaptı.
ah rıdvanım, (bu adam kaba etiyle top kontrolü yaparak, tahrik ettiği toplulukta dün kendisiyle makarna yapan adamlardı. o zaman çıkıp ne dedin, yada birşey demene gerek yok, kitle hareketidir bu,, adamlara, -bak sizin attığınız topları ancak kaba etimle tutuyorumu empoze edersen, onlarda yakaladığı kötü bir anı fırsata çevirirler..bu bir milli takım maçına denk geldi, rezil olduk o ayrı..) ahhh bunları konuşalım dedirten yorumcudur..
dünkü maçta objektif futbol yorumculuğundan çok öte tavır takınıp tuttuğu takım penceresinden maçı değerlemiş (aslında değerleyememiş)ve mağlubiyetten farktan çok daha fazla tarafsız bünyenin sinirliliğini arttırmış takım yazarı. futbolu biliyordur orası ayrı. sarı lacivert gözlüklerden milli maça bakıp gayet trajikomik bir davranışta bulunarak tarihe geçmiştir. volkan'ın ıslıklanmasından bunun olmamasından dem vururken volkan'ın 2 hatalı gol yemesine rağmen seyircinin taşkınlık yapmamasından bahsetmemiş ve üzerine volkan'ın kurtardığı(kurtarılması gereken sıradanlıkta bir şuttu o) pozisyon sonrası taraftarı alkışlayıp profesyonellik dışı bir tavır gütmesinden söz etmemiştir. doğal olarak kendi sahasında yenilmemesi gereken basitlikte golleri yedikten sonra saha içindeki futbolu bırakıp seyirciyle didişerek rezil bir tutum sergileyen volkan'dan hiç konuşmaması, emre'nin o sıralar sağa sola küfür yağdırmasını kaçırması profesyonelliği yıllardır futbolun içinde olduğu için bilip bu profesyonellik dışı hareketleri hazmetmesi seyircinin ne olursa olsun maç izlemek için dünyanın parasını verip geldiğini idrak edemeyişiyle gözden tam manasıyla düşmüştür.
seyirciyi alkışlamak neyin nesidir önce bunun yanıtını sarı lacivert gözlükleri bir kenara bırakıp verebilmelidir. ama çok şey istiyorum ondan. aslında sahadaki adam akıllı tek topçu arda suçludur ona göre. çünkü, kasıtlı sarı kart görerek deplasmana gitmek istememiştir.
dünkü yorumlarınla futbol kanseri yaptın tarafsız bünyeyi. 20-0 yenilseydik de bu saçma argümanlarını dinlemeseydik!
taraftara; "bu çocuklar ne yaptıda ıslıklıyorsunuz" diyen objektif (!) yorumcu.

eee sormazlar mı adama; bu çocuklar ne yaptıda sen almanya maçında canlı yayında kulaklığı bırakıp gittin?

senin samimiyetin bu kadar işte.
türkiye hırvatistan maçı.
dakika 10: biz bu takıma gol atarız.(yanlış öngörü)
dakika 15: hırvatistanı hiç beğenmiyorum.(yanlış maç okuma)
dakika 35: hırvatlar bizi uyutuyor.(durum 0-2 olunca uyanmaya başladı)
dakika 55: hırvatlar çok tecrübeli.(günaydın 0-3)
sonraki dakikalarda volkan a sahip çıkmalar falan..
olmuyor hocam!
dün maçta bir ara ansızın ekonomide şöyleyiz, şurda böyleyiz, her alanda ilerliyoruz bir futbolda geri kaldık gibi şeyler söylemeye başlayan insan.büyük ihtimalle kendi kazandığı parayla ülke ekonomisinin aynı doğrultuda gittiğini falan sanıyor.kendisi 2002 de dünya üçüncüsü 2008 de avrupa üçüncüsü olan takımın gerilemesiyle 2002 den beri basın özgürlüğünün ne kadar gerilediğini karşılaştırsın bakalım. belki böyle şeylerle ilgilenirse hiç sanmam ama bir umut yandaşlık ve yalakalık yapmaktan vazgeçer.
saygın bir futbol yorumcusu. hakkında çok fazla olumsuz eleştiri gelmesi de bunun en büyük kanıtı.
tanıdığım en ağır fenerbahçelidir. diğer yazarlardan en belirgin farkı ise futbolun mantığını bilmesi ve yorumlamasıdır. Bu yorum yeteneği bile bazen üzerindeki fener formasını çıkarmaya yetmiyor. Rıdvanı severim sayarım ama türkiye- hırvatistan maçındaki yorumlarını dinlerken kendimi parçaladım.

Dün ilk 11'imiz, giren çıkan oyuncularımız teker teker rezalet oynadılar.Her oyuncu hata yapar, bunu kabullenmeliyiz. dün yaptığı hatalarla direk skora etki eden oyuncular kim dersek benim cevabım gökhan gönül- volkan demirel biraz da hakan balta olur. Bunun üzerinde durup seviyesiz tartışmalara da girecek değilim lakin; dün 5 dakika boyunca giray egemen ikilisi hakkında konuşan defans göbeğinde bu ikisinin oynamaması lazımdı diyen rıdvan dilmenin (bence bu yorum doğrudur), volkan ile gökhan'a hiç değinmemesi beni rıdvan'ı seven biri olarak hayret içerisinde bırakmıştır. Yorum yaparken alenen fenerli futbolcuları savunma güdüsüyle hareket etmiştir.Hatta maç 3-0 olduktan ve volkan'ı protesto etmeye başladıktan sonra da maçların istanbul dışında oynanması gerektiğini söylemiştir.

Sanki maçı bursa'da oynasak 3-0 biz kazanacakmışız gibi. Arkadaşlardan, bu lafı futbolcuların moralinin bozulmaması için söylediğine dair yorumlar geldi.
işte ben bunu anlamıyorum... Kardeşim maça çıkan onlar, parayı kazanan onlar, artistlik yapan kız gibi kendini naza çeken de onlar. anlamadım ben bu işi.
efendim maçlarda kafasına göre yorum yapan eski futbolcu, neymiş tt arena' da sadece gs' liler varmış ve hepsi birden küfür etmiş geçin bunları. daha iki hafta önce trabzon taraftarına esip gürlüyordu yok tezahüratı bilmiyorlar burada istanbul taraftarı olsaydı skor değişik olabilirdi falan hergün kendini yalanlıyor.

guus hiddink' suçlayanlar oluyor anlamıyorum bu kadar berbat bir takım daha ne yapabilir ki azerbaycana yenilen kazakistan'ı son dakika golü ile yenen belçika' dan puan almak içi taklalar atan bir takım daha ne yapabilir ki.

birazda suçu futbolu yorumlayan kitlede aramak gerekiyor sanırsam yani ne olduğumuzu yanlış akseden kitle ile.

guus hiddink ne yapsın rıdvan' ın sözü milli takım teknik direktöründen çok geçiyor. milleti galyana getiriyor sonra yok efendim teknik direktör kötüymüş falan filan bu memleket frank rijkaard, vicente del bosque gibi adamları harcamış bir memleket jose mourinho gelse kaç yazar.

sorunun başı bence yorumcularda ikinci olarak futbolcularda yorumcular ile kendimizi dev aynasında görüyoruz futbolcularla da nefsimiz terbiye ediyoruz şöyle bir milli takıma bakıyorum adam yok, harbiden adam yok. 2002 dünya kupasında ki takımdan çok uzak bir milli takım var 30 yaşında adamlar da olsa topa nasıl basılacağını, nerede durulacağını bilmiyorlar. taktik ve tecrübe sıfırın altında.

son olarak sözüm yine rıdvna dilmen' e fenerbahçe yi bir sezon yönetti ne oldu yenilgiler sonrası takımı bırakmak zorunda kaldı. tamam zamanında iyi futbolcuydun şeytan' dın bir sürü sakatlık dönemi yaşadın işin içinden geldin ama bu yorumu yapacak adam değilsin kusura bakma.
hırvat takımının en önemli futbolcularının çoğunun adını ilk defa duyan , kimin sarı kart cezalısı olacağından bihaber , varsa yoksa mırıl mırıl mırıldanan biz bu değiliz diyen , işine çok saygılı ve objektif yorumcu .
güzel iş valla .
real-barcelona maçlarında bile tarafsızlığını koruyamayan, kötü yorumcudur. fenerbahçe şampiyonlar liginden men edildiğinde fbtvde yorumculuğu bırakacağım demişti ama yine ekranda ızdırap çektirmeye devam ettiriyor. gerçi aykut kocaman da konya fb maçından sonra teknik direktörlüğü bırakmıştı da neyse..
football manager oynamamış fenerli yorumcu. iyi de para kazanır
haluk bilginer in yorumcu versiyonu. sürekli övmek zorundayız kendilerini.
--spoiler--
volkan tepki alkışına gider yapınca "taraftar suçlu"; eboue atılan maddelerden kendini koruyunca "tahrik ediyor". * * *
https://twitter.com/#!/ab...status/138342495745609729
--spoiler--

hâlâ "taraflı yorum yapmaz yeaa" diyenlerin olup olmadığını merak ettiğim kişidir.
mecburen izledigimiz zat. ntv'de degil de baska bir kanalda mac yorumlasa kimse dinlemez yorumlarini.
yorumculuğunun kalitesi fanatikliğinin derecesiyle ters orantılı olarak değişmekte olan futbol adamı. son zamanlarda yaptığı yanlı yorumlar sempatikliğini yitirmesine sebep oluyor. yapma rıdvan abi, halbuki odtüye geldiğinde ne kadar sevmiştim seni bir galatasaraylı olarak. fanatizm kavurmasın ortalığı, aynı paydada yani sevdiğimiz futbolda kalalım sadece.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar