bugün

kaç paraya veya hangi yönden esen baskı sonucu yaptıkları merak edilen eylemdir.
görsel
pek yorum yapılası olmayan ailedir. önceki açıklamaları ortada olaydan yaralı kurtulan diğer polis şikayetini çekince söylenenler ortada şimdi yapılanlar ortada. anlamak zor değil ama kabullenmek zor. evet.
Kocasının ve tüm şehitlerin kemiklerini sızlatan aile.
Afedersiniz ama aile şikayeti çekse ne olur? Kamu adına yapılmış bir adli suçu, aileden daha önce davranarak bu suçun cezası için elinden geleni devlet yapmalıdır. Sen, ben, o, biz veya onun ailesi değil. Devlet, kendi otoritesi ve kendi personeline yaşatılmış acı için gerekli cezayı vermelidir. Bu benim şahsi düşüncem olmakla beraber, devleti devlet yapan şeylerin bu olduğunu düşünüyorum.

Tabi burada ister istemez ailenin şikayeti geri çekmesinden ötürü; para, tehdit veya salıverme durumlarının ihtimalini düşünüyoruz. Benim temennim böyle bir şey değildir umarım. O yüzden peşin hüküm vermek istemiyorum, 4 Ekim'de tekrar konuşuruz.

Tek istediğim devletim artık adaletli davransın. Yani gerçekten suçlu olsa da olmasa da, bir konuya adaletli yaklaşılsın fazla bir şey istemiyorum. Yani zamanında paşalara o kadar atıfta bulunuldu, kimisi öldü, kimisi yaşadı ama bak; onlardan hiçbiri değilmiş demi? Yani peşin hüküm vermeyelim diyorum.

Bu trafik kazası olayına gelince de, bence devlet kendi otoritesini kesinlikle göstermelidir. Hem kamu personelini şehit et, hem alkollü araç kullan, hem de cezanı hafifletelim.. Oldu paşam, hostes de vereyim mi kucağına?

Neyse göreceğiz 4 Ekimde.
doğrusunu allah bilir ama bunu yapmalarının karşılığı olarak yüklü para aldıklarını düşündüğüm aile.
çocukları için geri çekmiştir.
canım neyle tedit edildiklerini bilmiyoruz çokta sey etmeyin.
Karlı bir anlaşma yapmış olmalılar ki sinan çetin sevinmek yerine öfkeden muhabir dövecek raddeye gelmiş.

görsel

Beter olsun. Keşke donuna kadar alsalardı.
o baba iki kere ölmüştür.
Paranın satın alamayacağı hiçbir şey yoktur sözünü kanıtlayan onursuz davranış.
Belki rüşvetle değil tehditle şikayetlerini geri çekmişlerdir.
bundan sonra nasıl hiçbir şey olmamış gibi yaşayacaklar merak ediyorum. zaten şehit polis maaşı olur. bunun üstüne şikayeti çekmese dahi en az 200 binlik tazminat parası da olur. nasıl bi para verdiler ya da ne yaptılar da böyle oldu hiçbir fikrim yok.

öyle acıdık affettik falan demişler. bu çocuk 23 kere trafik cezası almış. sonra alkol içmiş. yüksek hız yapmış ve kamera görüntüleriyle de görüleceği gibi direkt polis arabasının üstüne sürmüş. bu çocuğa acınmaz.
Rüzgar çetin'in bir sonraki vukuatından en az onun kadar sorumlu tutulması gereken ailedir.
işin ucunda para varsa herşey mümkün. Şaşırtmadı .
1.5 trilyon aldığı konuşuluyor.
Şehit ailesinin şikayetini çekmesini değil hakimlerin nasıl şikayet olmadığı için zanliyi serbest bıraktığını konuşmak lazim, hukukçu değilim ancak böyle olaylarda kamu davası devam eder nasıl oldu da suçsuz bulundu anlamıyorum.
(bkz: rüzgar çetin üzerinden zenginlere yapılan linç)
ensar vakfında tecavüze uğrayan çocuklardan 10 tanesinin ailesi şikayetini geri aldığı için ensar vakfı aklanmış. Bu olayda rüzgar çetini aklayacaklar güya.
şikayeti geri çeken ailelerin 12 yaşındaki çocuğunu para karşılığı fuhuşa zorlayan anadan babadan farkı var mı?
neticede çocuğunu pazarlayan bu ailelerde çocuklarıyla fuhuş yapan sapıklardan şikayetçi değiller o zaman hem çocuğuna fuhuş yaptıran aileler hemde bu çocuklarla fuhuş yapan sapıklarda serbest bırakılsın bizde tedbir olarak g.tümüze teneke bağlayıp gezelim.

Mülk adaletin temelidir.
Günahı yoktur , gariban kadın geleceği için yapmıştır. Kamu davası ile alması gereken cezayı almamış. Yukarıdan gelen telkin ve baskılar ile hakimler farklı işlere girmiştir. ..
bence haklarında büyük konuşmamak gerekir.

öyle atıp tutmalara, ahlak ve duruş dersi vermelere hiç gerek yok.

içlerinde bulundukları durumu, neler teklif edildiğini ya da olası bir olumsuz tablonun nasıl kendilerine anlatıldığını falan bilmek lazım. bunlar da yaşamadan bilinmez.

memlekete baksan herkes duruş sahibi, onurlu, gururlu. ee amına koyim bunca hayasızlık norveçlilerce mi gerçekleştiriliyor ülkemizde?

yalnız başına kalmış bir anne var ortada. yaptığı doğrudur yanlıştır yorum yapmak haddime değil. ama inanıyorum ki şikayetten vazgeçme kararını veren bir kadın değil, çocuk sahibi, yorgun bir anne.
Emin olun o baba mezarından çıksa parayı al vazgeç derdi. Baba olmak böyle bişey. Madem ben bok yoluna gittim bari evlatlarım gün yüzü görsün.
Alkollü halde kullandığı araçla bir polis memurunun ölümüne neden olan Rüzgar Çetin’in tahliyesinden kan parası çıkmış. Şikâyetten vazgeçmek için 10 milyon lira isteyen polisin ailesi, 3 milyona anlaşmış. Avukat da 300 bin lira almış.

http://www.gazetevatan.co...tl-istemis-992489-gundem/
Alan memnun, satan memnun, anladigim kadariyla. Bize de hayirli olsun demek duser.
görsel