bugün

Bi kaç kere yaşamıştım. Yaptiklarinizi kontrol ediyorsunuz. Istediginiz, sevdiginiz, sevmediginiz kisileri görüyorsunuz. Sizin hic deneyiminiz var mi?
Sanırım buna rüyayı kontrol etmek deniliyor. Bu değil de astral olayına merak salmıştım. Komik te bir anısı var hatta.
ilk kez 1860 doğumlu Frederek Van Eden tarafından ortaya atılan ve Adına kısmen lucid dream diyebileceğimiz şey.

Şöyle bir de hikayesi vardır :

Frederek bir gün yakın bir arkadaşını kaybeder.

Bir müddet sonra ölen arkadaşını rüyasında görür.

Rüya anında ise; sen ölmüştün der ve rüyada bilincin açık olabileceğini fark eder.
Ben bi keresinde rüyam bölününce hemen tekrar uyuyup kendim yönlendirdim.
çocukken bazen uçup kaçtığım ve eğlendiğim, bazen ise çok sıkılıp gerçek hayattaki zamanımdan ödün vermemek için resmen ıkınarak uyanmaya çalıştığım rüya. gözlerimi açabildiğim an mutlu olurdum. uzun zamandır görmüyorum zekam mı düştü acaba.
hiç yapamadıgım durum .
iyi bir rüyada, rüyada olduğunu fark etmek kötüdür bence; sonuçta uyanacağını biliyorsundur fark ettiğine göre; bu sebepten kötü rüyada, rüyada olduğunu bilmek iyidir yine de. uyanıp oh be rüya imiş diyerek rahatlanabilir.
Her ruyamda farkederim hatta hareketlerimi bile zaman zaman kontrol ederim. Harika bir histir. Gece az uyuyan insanlarda görülür.
Tarifi olmayan bir duygudur.
Gerçekten o an tam olarak dünyadan bağımsız, çoğu maddesel kanundan bağımsız Bi şekilde özgürleşilen andır.

Örneğin ölen dedemi gördüğümde rüyada olduğumu farkedip ona merak ettiğim bir çok şeyi sormaya başlamıştım. Rüyada onun ruhu ile konuşmama müsaade edilmiş gibi hissedip ona sarılmıştım ve az Bi süre sonra rüyanın bitip ondan ayrılacağımı biliyordum.

Veya rüyada olduğumu bilip canımı sıkan beni korkutan anlarda selena dizisindeki hadesin ışınlanırken yaptığı harekete benzer bir hareketle rüyadan uyanabiliyordum.

Mesela rüyada olup amaan rüyadayız nasıl olsa diyerek istediğimi yapabilmiştim.. Motorla son gaz gezmek gibi. Nasıl olsa çarptığımda ölmeyeceğimi biliyordum..
Vs daha bir çok örneği var.

Gerçekten çok zevkli, ama çok nadiren yaşadığım bir durum.
Böyle bir durumda etrafımda ki kadınlara bakarım. Rüya sonuçta.
görsel
en çok da o sevdiklerimiz vardı rüyalarımızda.
güzel insanlardı, atları da yoktu ama; çekip gittiler.
işte o an yeniden uyumak istersin, kaldığın yerden devam etmek. kapatırsın gözlerini, olmaz. sımsıkı sıkarsın, akmaz senaryo bir türlü.
Lüsid rüya.