(bkz: rüyada bluevelve i görmek)
hele bir de onunla yada çok benzeyen biriyle gerçek hayatta karşılaşırsanız çok psişik bir hadisedir.
(bkz: rüyadaki sevgilinin rüyada aldatması)
(bkz: rüya cinayeti) *
bu olayın temeli bastırılan duyguların rüyada açığa çıkmasıdır.
- muharrem ne oldu lan? dalginsin bugun?

+ sorma mahmut abi.. dun gece bir ruya gordum..

- hayirdir? gunduz niyetine.. ne gordun?

+ ak sakalli bir dede..

- eee?.

+ sakallari oyle hostu ki..

- e mubarek zat tabi..

+ hele ses tonu.. cok etkileyiciydi..

- mesaj ileten ulularin sesleri boyle oluyor demek...

+ vucut calismis belli.. kol kaslari falan.. ohhiiyy..

- kol?.. noluyo lan?

+ hafif islak uzun saclari vardi alnina dokulen.. o manali gozleri hele..

+ lan olm iyi misin? ne dedi sana?

- ogut verdi bana.. "ipneligin luzumu yok.. kendine gel" dedi..

+ iyi demis..

- ama gozleri oyle demiyordu sanki..

+ su salyalarini sil..

- o da bana karsi bos degil.. hissediyorum.
gerçekte malesef var olan ve gene malesef görülen kişilerin yakın çevreden çıktığı elim olay.
uyanınca rüyaya devam etmek için tekrar uyumaya çalışmak ama görememek nihayetinde bir kaç saat sonra etkisinden kurtulmakla sonuçlanan bir dizi hezeyandır.
insanin bilinç altinda yarattigi kisidir aslinda bu..asik olma umidi ile yanip tutusan insanlarda genelde gorulur.etkisi bir kaç gun belki surer ama sonra yuzu unutulur.hatta kin bile beslenebilir.. bir gunluk askmiss..pehhh pehh pehhhh!
rüyada görülüp aşık olunan kişi, rüya akıldan çıkmadan gerçek hayatta karşınıza çıkarsa, eh olur.

ben ne hatunlar görüyorum hem de her gece hem de birkaç tane, ama hiçbiri karşıma çıkmadı yaaav...
(bkz: rüyalarda buluşuruz)
(bkz: yarın aynı saatte)
dünyada sevmeye layık kimsenin kalmamasının anlaşılması sonucu beynin can sıkıntısını yenmesiyle oluşan şeye doğal olarak aşık olmaktır. her istendiğinde görülemiyorsa* sakattır.
ulan ne sikindirik bir şeymiş bu. çoğu er kişinin başına geliyormuş bu olay. istatistiki bilgi vereyim de salladığım belli olsun; erkeklerin %66,6666..(gider bu) sının başına geliyormuş bu olay. bizim evdeki 3 kişiye göre öyle en azından. başına gelmeyen cibiliyetsiz ev arkadaşım ise 3 aydır ev kirasını ödemiyor, ruhunu sikeyim, ruhsuz ipne. göt. neyse konuyu sikmeden rüyaya döneyim.

güzel bir futbol akşamı, sağ taraftan gelen topa nefis bir vole vuruyom top çatala gidiyor, cangele attı bugün aynısını denizlispor'a. neyse dönüyorum sağıma telin önünde birisi beni alkışlıyor. -pardon, pardon adınız neydi, diyor. -hı, ho, hö derken, -erman diyiveriyorum. aha denizlispor'a seçecekler beni, çok beğendiler lan, ulan bu kaleci kim, ibrahim tatlıses'in kalede işi ne, kız neden ismimi sordu ki, kızdan menejer mi olur lan? bu düşünceler içinde cebelleşirken telden geçiyorum ruhani bir şekilde, kızla yüzyüze geliyorum. allah ım bu nasıl bir güzellik, içim titriyor lan, kalbim güp güp çarpıyor. -sizin isminiz neydi, diyorum. -tuğba, diyor. gözlerinin içi gülüyor şerefsizim. ellerim terlemiş, elim ayağım birbirine dolaşmış, ağzımı ayırıp tuğba'ya bakıyorum (tuba da olabilir tabi)(sikeyim bu iç sesi)(bi sus a.mına koyim). bu sırada güp güp çarpan kalbim gak gak diye çarpmaya başlıyor. -gak gak, galk galk, kalk kalk, lan yarram kalksana... şerefsiz ev arkadaşım güzelim rüyayı sikertiyor. ayıp lan. yapılır mı lan? neyse tuğba'nın yüzü beynime kazındı. tüm gün o sureti aradım cicik denizli kızlarında(cicik). bulamadım küstüm hayata (siktir).

tuğba nerdesin bilmiyorum ama karşıma çıkacaksan şimdi çık. mantık evliliği, para, çocuk, ekmek, süt derken karımla el ele perde seçmeye gittiğim dükkanda karşıma çıkma. alma beni benden, beni şerefle, aşk arasında koyma. koyarsan ve şimdi çıkmazsan karşıma adaletini sikerim bu hayatın. ve tuğba gözlerin hala gözümde unutamıyorum (ne renkti lan) (siktir).
kalktıktan sonra oda oda onu aramak, bulamamak ve üzülüp tekrar onu görmek için uykuya dalmaktır.
(bkz: rüyalar gerçek olsa)
sıçtığının resmidir. çünkü;
(#4714498)*
akabinde etraftaki herkesi ona benzetmek,gözlerinin habire onu araması,off ulen off dedirten durumdur.
yaşanan en gerçekci rüya biçimidir. dadından yenmez.
genellikle hiç tanımadığınız bir yüzdür aşık olduğunuz. ne kadar istesenizde sadece rüyanızda kalacak olan bir yüz.
(bkz: rüyasında gördüğü tipsiz çocuğa aşık olan kız)
(bkz: efendim)

çok acıdır. hele rüya uzun metrajlıysa uyanıldığında bir yaşanmışlık hissi doğar kişicanda. anıları saklayası gelir(!)
ütopik bir yaşam tarzını benimsemek.
(bkz: rüyada görülen kişiyle karşılaşmak)
(bkz: rüyalar gerçek olsa)
belirli bir süre rüyada yaşanan mutluluğun sarhoşluğundan kurtulamamaya sebebiyet veren durumdur.

yıllardır şu ana kadar hiç görmediğim bir kıza rüyamda aşık oluyorum daha doğrusu birbirimize aşık oluyoruz. bildiğin sevgiliyiz yahu! rüyamdayken o kadar mutluyum ki anlatılamaz yaşanır(ya da görülür). gerçek hayattaki ilişkilerimde o kadar mutlu olabildim mi bilmiyorum.

her insan bir sevgili tasavvuru oluşturur kendine göre. en azından ben yıllar önce oluşturmuştum. rüyamda da aynen bu tasavvura uyan kişi çıkıyor karşıma. desem ki; 'bilinç altımdaki tasavvurun etkisi' yok arkadaş yıllardır görüyorum bunun bir anlamı olmalı. bazen bir kaç gün aralıklarda çıkıyor rüyamda karşıma bazen bir kaç yıl sonra... ama hep aynı kişi ve aynı duygu.

beklentiye girdim hacı sorma yahu. o çıkmadan karşıma evlenmeyeceğim!! eğer olur da bir gün çıkarsa karşıma afedersiniz köpeği olacağım.
kamyonu devirmek.
sürekli rüyalar aleminde yaşayan; sorunlu kişilik travması...
hayalle, bilinçaltı karışımı hani olmasını istenende yeryüzünde görülmeyen, rastlanmamış belki rastlanamayacak olan hayal insanı. sabah uyanıldığında belki yüzü bile hatırlanamayacak rüya dahi olsa ayaklarınızı yerden kesmiş kişi.*