bugün

sabah gazetesinin haberine göre rus internet sitelerinde rusların türkiyede yaşaması için 37 neden adlı bir yazı dolaşıyormuş bu günlerde. ancak yazıyı incelediğimde ''ulan ya bu yazıyı yazan şabalakları türkiye diye miami'ye götürdüler, ya da ben başka bir ülkede yaşıyorum haberim yok'' diye düşünmeden de edemedim.

meraklısı için:http://www.sabah.com.tr/f...;albumId=18675&page=1
olsa olsa 37 yalan olabilecek nitelikteki maddelerdir.
şöyle bir baktım, rusların yaşadıgı koşullar gözönüne alınarak bakıldıgında çok da yanlış olmayan maddelerdir. bu maddelerin bir rusun agzından yazıldıgını ya da oyle bir hava verilmek istendigini unutmamak lazım. oraya kıyasla gerçekten de yazılaların onemli oranda kısmı dogru.
rusyadaki çarpıklığı eleştirmek için yazılmış olan maddelerdir. ki o kadar berbat koşullarda yaşar ruslar. gerçekten rusyayı bilen insanlar için türkiye cennetten bir köşedir.
okunduğunda türkiye'yi övmekten çok rusya'yı yermek amacıyla hazırlanmış olduğu belli olan haber ve başlığı. tabi belli ruslar tarafından yazıldığı. yoksa yok dedikleri var, var dedikleri yok. bir kaç madde doğru. sebze ve meyve var misal taze taze. gamalı haç olayına benim de kafam takıldı. sanırım yazarken alkollüydü arkadaşlar.
ama şu maddeler ilginç gerçekten:

-Doğaüstü yetenekli olduğunu iddia edenler yok. *
-Kurallara uymayan sirenli Mercedesler yok. *
-Üniversiteye evlenmek ya da askerden kaçmak için değil, topluma faydalı bir meslek edinmek için gidiyorlar. * *
-Ekranda beş dakikada bir kepek şampuanı ve kanatlı kadın bağı reklamı yok. *
-Vatandaşlar yasalar önünde eşit. Polis felsefe profesörünün cebindeki parayı almıyor. *
-En önemlisi, başka bir Tanrıya inansalar da Türkiye'de iman var. *
(bkz: hangi türkiye)
yüksek derecede ironi içeren bir haber.
ironidir. yok arkadaş başka açıklaması olamaz. üşenmedim baktım hepsine de. türkiye de olan her şeyi sanki yokmuş gibi yazmışlar. kafaya mı alıyorlar yoksa onların kafaları mı iyi anlamadım gitti.
yazılar türkiye'yi yüceltmek için değil kendi ülkelerini bizim üzerimizden eleştirmek için yazılmış besbelli. haydutluktan, uyuşturucudan, sokak insanlarının olmayışından, duvarlarda küfürlü yazıların yazılmayıp, erkeklerinin tembel ve ayyaş olmamasından, temiz bir ülke olduğundan, rusyada külüstür bir daireyi satıp antalyada lüks bir daire alabilmek vs vs bahsetmişler, sıcak denizleri de özellikle sıraya koymuşlar tabi.

ruslar da ahlak kavramının yerlerde olması, ülkelerine hizmetin herşeyden önde gelmesi herkes güzel olduğu için sivrilmenin biraz zor olması göz önüne alındığında hatunlar geliyor ülkemizin en güzel yerlerine yüzlerine bakılmayan burda kraliçe ilan ediliyor, bişey sorsa millet cevap vermek için yarışta , kız görünce enerjisi, kibarlığı yüzde yüz artıyor tabi bir anda. bu yüzden tespitler kesinlikle doğrudur. getirdikleri üç kuruş parayla en iyi kaliteli tatili yapıp üstüne fazlasıyla ilgi alaka memnuniyetle geri gönderiyoruz ülkelerine. gezdikleri yerlerin tarihi değeri büyülü atmosferi de cabası. 37 nedenin üzerine aslında daha çok maddeler eklenebilirdi.
rusların yine votkaları yuvarlayıp sarhoş kafayla sıraladıkları nedenlerdir.

1- duvarlarında küfürlü yazılar yok.
ruslar türkçe bilmiyor.

2- yılın 340 günü güneşli.
her yeri değil, coğrafyaları zayıf.

3- Kış olmadığı için her sene kışlık elbise ve ayakkabı almaya gerek yok.
erzurum hadi onu geçtim bir kere ankara' ya gelin gençler.

4- Üç tarafı sıcak denizlerle çevrili.
yüzyıllardır bildiğiniz tek nane bu.

5- Her zaman taze sebze ve meyve var.
hormonlu da olsa var yalan değil.

6- Rusya'daki külüstür daireyi satıp Antalya'da 100 metrekarelik ev almak mümkün.
rus emlak sektörünü araştırmak lazım.

7-Asık yüzlü Rus turistler dışında, insanları güler yüzlü ve nazik.
karşıda ki rus kızı olunca, otomatik olarak güler yüzler.

8-insanı bezdiren evsizler, yoksullar ve çingeneler yok.
ben böyle yalan görmedim arkadaş.

9-Çalılıklar arasından alkolikler ve uyuşturucu kullananlar çıkmıyor. Evlerin girişi temiz.
biri bu rusları durdursun.

10- Uyuşturucu kullananlarla satanları hapse atıyorlar.
eh bu da doğru.

11-Komünistlerle faşistler elde bayrak dolaşmıyor.
daha çok sopa ve bıçak kullanmaktandır.

12-Pencereden bakınca deniz ve dağlar görülüyor, elinde gamalı haç olan dazlak gençler değil.
burda kendileri de sapıtmış, almanya mı lan orası?!

13-Votka değil, lale ülkesi.
bunu söyleyen rus olamaz lale tamam osmanlıdan geliyor o da.

14- Kurallara uymayan sirenli Mercedesler yok.
ambulans kullanan mafyalar var olmaz mı?

15- Doğaüstü yetenekli olduğunu iddia edenler yok.
sabah programlarını bir izleseniz...

16-Yol sorana küfür etmiyorlar.
hiç ankara da bulundunuz mu?

17-Sözde emeklilik reformu yok.
sözde bile emeklilik reformu yok.

18-Sokakları güvenli, üç kuruş için adam kesmiyorlar.
ağzından çıkanı kulağın duysun be adam!

benim cennet vatanımda yaşamak için nedenlere gerek yok...
maddelerin bazıları abartılmış olsa da bir rusun gözünden baktığınızda çoğu doğrudur.
uymayan maddeler bulunan ama baştan aşağı da yalan olmayan listedir.

o kadar da itin götüne sokmayalım yaşadığımız yeri. bizi, bizim kadar kötüleyen yok a.k.
sularımız sıcak olduğu için. *
ülkemin kominist ve faşistlerine haksızlık yapılan listedir. 12. madde de görebilirsiniz.

edit: ne kadar güzel bir ülkede yaşıyormuşuz yahu.
berbat ülke yoktur az votka vardır mantığıyla yazılmış haber.
her sene pişirip pişirilip önümüze verilen liste. *
1-burda ki erkekler tarafında rus kadınları seviliyor. sevilmek için burdalar.
rtük bunu görse başına; "hikayedeki kurum, kuruluş ve kişilerin gerçekle bir alakası yoktur, tamamen hayal ürünüdür." ibaresini koydurturdu.

"hemen gidip türkiye'ye yerleşme isteği uyandırdı bende." ***
ruslara not;amına koyduğumun rusları az için şu zıkkımı, biz de içiyoruz, ama sizin gördüğünüz türkiye'yi biz henüz göremedik. yakalayamadık amına koyayım sizin kafanızı, yakalayamadık.
daha ilk nedende yarılmama sebep olan seridir.

"duvarlarında küfürlü yazılar yok."

adamlar ya Türkçe bilmiyor, ya da çöp atılan duvarlardaki yazıları okumamış. A, pardon, Rusları oralara niye götürsünler ki, değil mi?
1-insanı bezdiren evsizler, yoksullar ve çingeneler yok . ?
yoksulların olmadığı bir Türkiye hayal edin .

2-doğaüstü yetenekli olduğunu iddia edenler yok. (bkz: hasan mezarcı)

3-suç oranı her yıl iki kat artmıyor?

hakatten de suç oranlarını hiç araştırmamışlar.

3-üniversiteye evlenmek ya da askerden kaçmak için değil, topluma faydalı bir meslek edinmek için gidiyorlar.
Gidiyoruz gitmesine de bittikten sonra birşey olmuşluğumuz pek yok.

4-valiler ve belediye başkanları insanları öldürmüyor, rüşvet almıyor.?
yolsuzluk,rüşvet sıralamalarında ilk 10 'a girmiş bir ülkeyiz.

5-kadınlar erkeklerden tembel ve ayyaş diye söz etmiyor.
söz ettiklerinde genelde kadınlar cinayete kurban gidiyorlar.

6-nehirler mikrop yuvası değil.
(bkz: ergene nehri)
20. maddeyi okuyunca ne kadar tırt bi liste olduğunu gösteren haber.
birincisi bellidir:
(bkz: yarrak afedersin)
iklim.
bir kaçı dışında hepsi var bizde. ruslar gelmek için bahane arıyorlar işte tek sebep türk erkekleri.*
çok ama çok dandik olmuş. aids'li sayısı afrika'dan çok değil ne demek ya? sevişme olayları baya güzel demek istemiş diyememiş saçmalamış. ekmek parası işte oraya bir şeyler yazmak zorunda sonuçta adamlar.