1. 1.
  ne hatası olduğundan ziyade yine hangi veriyi kaybettim acaba sorusunu akla getiren hatadır.nerdeyse tüm paket programların kaderidir.
  1 ... thiothrix
 2. 2.
  genelde nedenini bulamadığın, tekrar oluşsa da bu kez farklı sebebi olacağı için kontrol edemediğin ve kurtulmak için ancak resetlemen gereken error'dır runtime..
  2 ... painkiller
 3. 3.
  genellikle debug edilerek takip edilmesi ve ayıklanması gereken hata tipidir. bazı zamanlarda saatlerinizi alacak bir hata ile karşılaşabilirsiniz. belirtilen hataların yanı sıra null pointer exception da bu hataya yol açabilir.
  1 ... jacksparrow
 4. 4.
  şu anda uludag üniversitesi otomasyonuna girmeye çalışan öğrencileri karşılayan hata. *

  edit: bilgi işlemde çalışan biri yazar olsa gerek entry eksilenmiş ilginç.
  1 -1 ... ortouch
 5. 5.
  bugün yarım saatte bir karşılaştığım hatadır. sinirlendirmeye başlamıştır artık.
  ... chocolate
 6. 6.
  esasında çalışan programdaki hataların hepsidir. çünkü çalışma esnasında karşılaşılan hataların hepsi adı üzerinde runtime error sınıfına girer. ancak; bazı hatalar programcılar tarafından tuzaklanıp, farklı isimler verildiği için; başlıklarında "runtime error" yazmayabilir. bu yüzden; sadece başlığı bu olan hatalar "runtime error" gibi algılanır olmuştur. esasında başında veya herhangi bir yerinde runtime error yazmasa bile; "hata xxx, program kapatılacak" biçiminde karşımıza çıkan hataların hepsi çalışma zamanı hatasıdır. programcı bazı hataları yakalayarak kullanıcının işini kolaylaştırması için karşısına çıkan mesajları değiştirebilir. programcı tarafından yakalanmayan mesajlar ise genelde işletim sistemi ve/veya derleyicilerin çalışma zamanı kütüphaneleri tarafından yakalanıp "runtime error" diye kullanıcıya yansıtıldıkları için; ihale bunlara kalmıştır. halk dilinde "runtime error" deyince akla bu programın yazarı tarafından tuzaklanmamış hatalar gelmektedir. oysa ki; runtime error'lerin hemen hepsi bir programcı tarafından tuzaklanmıştır. kullandığınız programı yazan kişi; kendi tuzakladığı hataları başka bir başlıkla, işletim sistemini yazan programcı başka bir başlıkla gösterebilir. hepsi runtime error'dür.
  ... kekeme
 7. 7.
  başlı başına beladır.

  --spoiler--
  ve tanrı feci günahlar işlemiş kişinin başına onu musallat etti..

  --spoiler--
  1 ... pavlovun kopegi