bugün

her kesimden sömürü içeren reklam.
Ömründe bir kez bile şehit cenazesine gitmeyen biri için ilginç bir reklam.
19 mayıs törenlerini reyhanlı ve soma olayları bahanesiyle 2 sene üstüste iptal eden,
30 ağustos da baş ağrısı tutan,
29 ekim törenlerine kulak ağrısından dolayı katılamayan,
10 kasım da tansiyon rahatsızlığı geçiren

çok saygıdeğer cumhurbaşkanımızın seçimlere 1.5 ay kala çanakkale yi bağrına basmasını konu alan reklamdır. samimiyetin kralıdır, candır. adamsın rte!
patatesin kilosunun 5 tl, kuşbaşı dananın 40 tl. asgari ücretin 940 tl olduğu ülkede pek de sikte olmayan reklamdır! aç insanın duygusala bağlayacak yerleri kurur kalır.
ulan el atıp da kirletmediğiniz bir çanakkale kalmıştı sonunda onu da kirletmeye yelteniyorsunuz diye düşündüren olaydır. o mezarları başında dua okuyup seçim kampanyanıza alet ettiğiniz şehitler bugün pkk (hdp) ile kucak kucağa olduğunuzu görseler mezarlarında ters dönerlerdi ters.
Takvimlerin ankarada geriden geldiğinin gostergesidir ins secimleride unuturlar.
başarılı bir prodüksiyon olup olmaması önemli olmayan bir reklamdır.

adı üstüne reklamdır. reklam filmini çektiren akp'nin eski başbakanı, akp'nin yeni cumhurbaşkanı erdoğan.
reklamda sözde halkın tüm kesimlerini kapsamak istenmiş, ancak komik bir duruma düşülmüştür.

zira aynı kişi dün şehitlere kelle diyen zattır. bugün başkan olabilmek için şehit kemiklerine sarılmak zorunda kalmıştır.
aynı şekilde 2 ayyaş diye ifade ettiği atatürk de reklamdan nasibini almıştır. bu duruma yıllarca atatürk düşmanlığı yaptığı için peşine takılan güruh ne demektedir merak konusu olmuştur.

sonuç olarak, bugün çanakkale şehitleriyle ilgili her yayın, şarkı, türkü milletin tüylerini diken diken etmeye yeter. ancak 1dk 30 sn reklam çekti diye gerçekleri görmezden gelmek, en mal bir davranıştır.

edit: eğer bu reklamı atatürkçü bir parti yapsaydı, milli duygular sömürülüyor, çanakkale seçime malzeme yapılıyor diye yer gök inlerdi. saçma sapan konuşmayın allaseniz.

http://galeri.uludagsozlu...kale-reklam%C4%B1-764079/
Cumhuriyetin kurucu partisiyiz diye götünü yırtanların daha önce böyle bi reklam yapılması akıllarına gelmediği içim kötülemeleri normal.
Bu herif sizin düşünemediğinizi yaptığı için başta ya zaten.
atatürk'ten medet umması, akp'li atatürk sevmeyen kişilerin umrunda bile olmayacaktır. onlar iki yüzlü davranmayı, oy için yalan söylemeyi kendilerine yedirebilmektedirler.
Çok profesyonel hazırlanmış bir reklam filmidir.

Reklam filminde hiç bir siyasi parti reklamı yoktur ama herkes RTE nin hangi siyasi partiye mensup olduğunu bildiği için koskoca cumhurbaşkanı belli bir siyasi parti için reklam yapmıiştır ancak bunu kanıtlayacak bir done yoktur.

Reklam filmi şehitlerle milliyetçileri, dualarla ümmetçileri, atatürk ile de atatürkçü ve solcuları kapsamıştır. Bütün kitlelere hitap açısından oldukça verimli düşünülmüştür.

Üstelik reklamın izlenebilmesi için rte nin suratı en son gösterilmiş, reklam şanlı türk askerlerinin konuşmasıyla başlayarak insanlarda -ne oluyor- diye merak uyandırıp reklamı izlemesi şeklinde planlanmıştır.

insanlar tam -bu kesin mhp nin reklamıdır-, -gerçi chp de olabilir- diye düşünmeye başlarken arka planda rte nin gür sesiyle dualar indirilmeye başlanır. Buna sinirlenen insanlar tam televizyonu kapatacakken ulu önder atatürkün resmi gösterilmek suretiyle -aha lan dur atatürk ne alaka- düşüncesi aşılanarak insanlar reklam başında tutulabilmiştir.
Kim ne derse desin harika reklamdır.
katıksız din ve duygu sömürüsü. zat-ı muhterem birde yağmur altında çekmiş. bir şemşiye tutanı bile yok.
Akpnin sömürdüğü tüm öğelerin kullanıldığı bir reklam. Ayrıca Reklamın sonunda tek başına kalmış dua ederken hiç inandırıcı değil.
bir kez daha halkım için kendimi feda edip dikkatlice izlediğim reklam.

atatürk (bkz: hadi len ordan) der gibi mi bakıyor, bana mı öyle geldi acaba? mimiklere dikkat.
Bir kez daha adamligini göstermiştir. Helal olsun.
Allahım ben inancli bir insanim bukadar göz boyama görmedim. Hayir gülücem falan da hoş bi gülme olmicak busefer. Tövbe ya.
"Biz,sıfırlayanlarız...ayakkabı kutularını,
Sen, eurosuz, dolarsız bırakma Allah'ım
Ya çağır önlere yatanları
Ya Reza'sız bırakma Allah'ım
Saatsizdir kollar...çikolata kutularını da,
Eurosuz bırakma Allah'ım
Rüşvetle yoğrulan bakanları
Rüşvetsiz bırakma Allah'ım
Bize güç ver...meclis meydanını,
400 vekilsiz bırakma Allah'ım
Rant bekleyen yandaşları
ihalesiz bırakma Allah'ım
Bilelim havuzları doldurmasını
Bizi gemiciksiz bırakma Allah'ım
Ya dağıt kimsesiz akkoyunları
Ya başkansız bırakma Allah'ım
Bizi saraysız,villasız,uçaksız;
Ve kupon arazisiz bırakma Allah'ım
ihanetle yoğrulan yurdu
Hainsiz bırakma Allah'ım"

Duygu sömürüsü içerir.
rte'nin mezardakilere " beni başkan seçin " dediği reklamdır.
geleneksel takiyyelerinden birisidir. takiyye, muta nikahı gibi bir şey onun gözünde ? günah değil yani, hatta palavra atmak amaca hizmet ediyorsa, helaldir bile. ama, artık çok sıktın be !
Daha evvel böyle birşey görmemiştim dedirten reklamdır. inanılmaz!
zamanlaması manidar olmuştur. gerek var mıydı "tarafsız" bir cumhurbaşkanının genel seçim öncesi böyle bir reklam filmi ile toplumu yönlendirici bir duruş sergilemesinde ? diğer cumhurbaşkanlarının aklına gelmemiş böyle bir reklam filmi de şimdi mi yapılması gerekmiş.
Sıvamaktır.
duygu yüklü, dini, milli değerlerimizi öne çıkara....asdjfhgkkhlhlhlj... şaka lan şaka.

akp'nin seçim propogandasına destek için, senin-benim şehit dedem üzerinden prim yapan, tüm dini, milli ve insani duyguları köküne kadar sömüren reklam filmidir.

18 mart geçeli 1 ay olmuş, adamlar çanakkale anıyor.

benim paramla çektiği reklam filminde, benim dedelerimin şahadetini bana satıyor adamlar. yuhhh.
seçim propagandası ise hiç hoş değil. fakat Çanakkale'nin 100. yılı için yapılmışsa yürek dağlamaması mümkün değil.
--spoiler--
patates 5 lira oldu allahım!!!
--spoiler--

3 küsür dakikalık bir film dir. çanakkale savaşının ve zaferinin 100. yılına itafen hazırlanmıştır.**
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar