bugün

özü "ticaret yaptığımız ve iliski içinde bulunduğumuz israil yardım gemilerimize saldırarak çok ayıp etti" den öteye geçemeyecek açıklama olacaktır.
aksine bu işi de kadere bağlasa da bari halkın kömür ihtiyacını azaltmasa. E malum yapacağı bu olası ''one minüt'' ile daha fazla oy kapacağı ortada.
akabinde iskenderun'da verilen 6 şehit ve bir o kadar da yaralı için herhangi bir tepki vermemesiyle ne kadar samimi olduğunu anlıyoruz.

yunanistan ne yaptı peki? bu işlerle hiç alakası olmamasına rağmen büyükelçisini çağırdı, ortak tatbikatları iptal etti, bir kriz masası kurdu...

çok sert tepki dediği en fazla two minute olur!
(bkz: şimon bey)
rte'nin doğru bir sözü dahadır. bu sefer muhtemelen two minutes diyebilir, hatta three minutes derse hiç şaşırmam.
insanlar neyi bekliyor anlamıyorum ne demesini istiyordunuz, savaş başlamıştır orduyu gönderdik fln mı demeliydi.
önce bir düşünün sadece türkler yoktu o gemide birsürü ülkenin vatandaşı vardı ama kimse çıkıp savaş ilan etti mi?
ne dedi avrupa
çok üzüldük
şok olduk
inanamadık
falan falan
bu gibi durumlarda duygusal davranmak yapılması gerek son şeydir.
evet çok üzücü bir durum ama ülke aklını kullanmak zorunda.
bir kere israilin amacı net olarak anlaşılmış değil?
6 askerimizin aynı gece şehit edilmesinin arkasındaki sır perdesi aralanmış değil.
israil ölü ve yaralı sayısını açıklamıyor
israil askerinin cebinden düşen ve gemideki herkesin fotoğraflarını taşıyan kağıtlarsa ayrı bir tartışma konusu
ve son olarak israil ölü sayısını bilinenden daha fazla olarak açıkladı yani ne demek yok etmek istediği herkesi yok ettikten sonra kamuoyuna duyuracak insanların son durumunu
türkiye öncelikle bu konuların hepsini masaya yatırmalı, israil amacı net olarak belirlenmeli ve bundan sonra ne yapacağı kestirilmeye çalışılmalı.
tek başına hareket etmekle, öfkeyle kalkıp savaş açmakla halledilmeyecek bir konu bu.
öncelikle türkiye dünya desteğini arkasına almalıdır.
israil türkiyenin yalnız olmadığını görmelidir.
şu durumda bence öncelikle israilin esir olarak tuttuğu vatandaşlarımızı bir an önce ülkeye geri getirmenin yolları aranmalıdır.
"yerim lan senin sert(!) tepkini kılıbık herif" diye cevap geldi bir vatandaştan..

ne yapcakmış lan allah aşkına bana da deyin hele?
en fazla van münit der sert(!) bi şekilde.. sonra oyunda hep kaleci yapılan ezik tip misali küser ve "daha da gelmem" der..

ah anam, kıyamam sana sert çocuk..

sen git ötede kumlardan savaş gemileri yap hadi bakiim.. üzerine de "foklar için ayağa kalkan insanlık gazze de nerdesin" yazarız.. ohh mis reklamını da yapar çekilirsin..

(bkz: reklam kokan hareketler bunlar)
(bkz: yalan kokan ve yalan olacak olan hareketler bunlar)
büyük güç olduğumuz için başbakanımızın yaptığı uyarı dünyanın neresinde olursa olsun etkisini göstericektir.. göremiyolarsa israilin sorunu diye açıklama gelir ardından..
bu kez 2 kat sert olacak.

(bkz: two minute)
(bkz: de get lan)
(bkz: tayyipten sesler duymak)
(bkz: israil ve iskenderun saldırısının aynı anda olması)
gelişmeleri merakla izliyoruz, büyükelcinin cağrılmasından sonra kameralardan kaşlarını catıp parmağını sallayarak 'hmmmm bi daha bakimmm' diyecek diye ödüm kopuyor valla.
israilin yerinde olmak istemezdim doğrusu.
(bkz: türkiye nin israil in oecd üyeliğini veto etmemesi)

(bkz: danışıklı dövüş)
insanlık kimin ne olduğunu görmek için böyle acılar mı yaşanmalı hep.
+tepkimiz çok sert olacak...
-bravo başbakanım. şak şak şak şak...
+yaptıklarının hesabını soracağız...
-helal sana. mücahit tayyip, mücahit tayyip...
+onlara günlerini göstereceğiz...
-van minüt de tayyip bitir işlerini...şak şak şak...
+bakın göreceksiniz neler olacak...
-neler olacak? helal sana...
+israil büyükelçisini çağırıp yaptıklarının çok kötü olduğunu söyleyeceğiz...
-oooo hepsi bu mu?
+hmmm kem küm...(iç ses: başka ne yapsak acaba? hah buldum) van münüt!!!
-bravoooo....şak şak şak...
henüz vermediğine dikkat çekilmeli. yani tepki vermedik sert vericez diyor.

seni sertleşmiş gördük tayyip. hehahea.
rte- tepkimiz çok sert bu sefer.
israil- ne yapcanız peki?
rte- davosta da böyle yaptınız. sonra çok çabuk yumuşadım.
istail- ee yani?
rte- küstüm oynamıyorum. *
atma recep din kardeşiyiz. yaklaşan seçimler için yeniden "one minute" numarası olmasın sakın bu da ,inanmam artık sana.
-haci tepkimiz çok sert olcak bak.
+ne gibi ?
-evcilik oynamıycaz mesela veya saklambaç.
+saklambaç yasaklanacak mı ?
-evet!
+bari o kalsın ühühühühü.
-iyi iyi, tamam git. ama sert tepki gördün ha! söyle herkese.
+hihi tamam.*
önce yüksek bir kürsüye çıkar, basın mensupları toplanır, sert bakışlar atılır, bağrılır çağrılır, israile laflar atılır, büyükelçi geri çağrılır, tüm dünyaya seslenir, aradan 4-5 hafta geçer, başka bi konu patlak verir, elçi geri döner, israil bize yeni bi silah satar, derken unutulur, herşeyin unutulduğu gibi bu konuda unutulur. bu kadar basittir türkiye siyaseti ve toplumu. buna bende dahilim.
"öyleyse şu an sertleşme sorunu yaşıyorsun?" diye insanları meraka düşüren hededir.
bir türlü veremediği tepkidir.bu olayda asıl vurulan rtedir zaten.sen misin irana arabuluculuk yapan.yani rest bile çekebilir düşünsenize.
bu sefer oyle sert olacak ki, israil başkonsolosumuzu cagırıp tam 3 hafta sonra geri gondereceğiz. harika bi tepki. aman allah'ım çok sert.
kınıycak galiba.
(bkz: madenciler güzel öldüler)
(bkz: filistinliler güzel ölüyorlar)
(bkz: yardım ekibi güzel ölür)