bugün

emeklilikte yaşa takılanların ekonomimize maliyetleri olduğunu, ekonomik savaşta olduğumuz dönemde halkın üzerine bu yükü yüklemenin yanlış olduğunu belirten açıklamadır.
görsel
https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening

evet, ekonomik savaş veriyorsak madem, halkın üzerine yük binmesin tabi.
mesela cumhurbaşkanlığı bütçesi yüzde 233 arttırıldı.
diyanetin bütçesi yüzde 56 arttırıldı.
politika kurullarına 76 kişi atandı, bunların her birine 11.000 lira maaş bağlandı.

madem ekonomik savaş var, saray masrafları kısılsın, saray harcamaları neden arttırılıyor.

not: erken emekliliğe karşı olan biriyim. ama madem saray masrafları kısılmıyor, kısılmayı bir kenara bırakın 3 misli arttırılıyor, o halde emeklilikte yaşa takılan insanların günahı ne? sen tasarruf yapacaksın, fedakarlık yapacaksın ki milletten fedakarlık bekleyesin.
önümüzdeki seçimlerde bu statüdeki 6.3 milyon kişiden dönüşünü alır artık.
Yaşa takılanlar herhalde başka milletin insanı. haberden söylediklerinden bu anlaşılıyor. benim tepkim asıl bu lafa. yoksa zaten bütçeyi sömürdüler. devam da ediyorlar. diyaneti ayrı o 70 tane ne yapacağı belli olmayan insanın maliyeti ayrı yük ama onlara laf yok.

şu haberden sonra ben ne diyim ki bu kişiyi seçen insanlara. yok cidden yok tek söyleyeceğim laf yok.
napalım şarapcılara oy mu verelim şimdi .

yok yaa .

annen güzel galiba senin .
yıllarca çalışıp,
tüm emeklilik şartlarını yerine getirmiş,
SURiYELiLER kadar değeri olmayıp
yaş' a takılan yurttaşlarımızdır.

not: akp' ye oy verip emekli olamayanlara müstehak derken,
diğerlerine mücadeleye devam diyorum.
Tamam savaştan sonrA yapın ozaman..ama bu mesele yaşa takılanları mezara gömer.yani olan gariban işçiye oluyor.
gariban edebiyatı da elit tabakaya hiç yakışmıyor yahu .

kendi deyimleriyle elit tabaka yani .

yoksa kıçımın tabakası bile değiller .
meali: size harcayak para yok.

bu durum basit ve gayet ayan beyan ortadadır. bin dereden su getirmeye, kılı kırk yarmaya, halamızın testislerine yormaya gerek yok. para yok iste. yaşa takılanları emekli etmek demek itibardan tasarruf demek. yeni bütçenin durumu ortada. tasarruf elbette bu arafta kalanlardan yapılacak. gelin bu yaşa takılanları emekli edelim diye önerge verenler bile bu durumu biliyor. para yok edemeyiz açıklaması gelsin diye haybeye önerge veriliyor. haa zaten haybeye vekil oldular aman karıştırmayın.
Daha beter olun (ben de bu grup içindeyim) 5 milyona ulaşan yabancı insana bedava maaş sosyal yardım sağlık hizmeti verilmektedir.
10 milyona yakın insana sosyal yardım adı altında kaynak aktarılıp yattığı yerden para almasına neden oluyorlar.
15 milyon insan nereden bakarsanız seçimlerde oy kullansalar (bazı Suriyeliler de oy kullanıyor) %15 oy sağlam.
Bu beleşçi tayfayı kaybetmek adına üreten ödeyen sosyal güvenlik sistemine katlı yapan insanlara emekli maaşı ülkede yaşam ömrü çalışma hayatı gerçeği göz önüne alınıp aylık bağlanır mı?
Ben olsam aynı kararı alırdım, hangi siyasi kişilik %15 oyunu kaybetmeyi göze alır?
Sn. Erdoğan burada akla uygun davranmıştır.
malum kesim dediğiniz kesim iki eli kan da olsa türkiye yi dinsizleştirmeye çabalayanlara oy vermez .

siz burdan kaybediyorsunuz .

seçimlere yakın cumaya gitmekle olmaz işler .

yemezler o dolmaları artık .

koyun gözünü açtı artık .

ya müslüman bir ülkeye yakışır müslüman bir parti olacaksın yada sandıklara gömülüp burda bana stres çarkı olacaksın .

ben de her fırsatta çevirecem seni .

şekil a da ki gibi .
ekonomiyi bu kadar düşünüyorlarsa madem, betona gereksiz yere neden para döktüler. üzerinden araba geçmeyen 2 köprüye dövizle hazine garantisi verirken halkı düşünmüşler mi? ufacık şehirlere gereksiz havalimanları açtılar. yolcu garantili. bunlar yük değil de primini dolduran insanlar yük.

annem primini doldurdu kadın yaş bekliyor. 4 yıl daha çalışacak.

24 haziran sonrası her şeyi bıraktım. kendime bakıyorum artık. bu halk her şeye müstehak. akıl sağlığımı korumak için koy vermek zorundayım. tavsiye ederim.
yaşa taşa başa takılmayacaksınız demek istemiş.
https://www.youtube.com/watch?v=vEbGnHSsFJE
öncelikle başlıktan şu gözünü açan koyunu alın arkadaşlar zira bu haliyle kendi kendine telef olacağı da yok parazit yapmasın arada.

açıklamalara gelirsek iyi olmuştur. açıkca 38 yaşında emekli olup maaş almaya başlayacaksın sonra gidip başka yerde çalışacaksın ve maaş alacaksın yok öyle dedi cb.

yani bu hakkı kazanmış olsan da beni bağlamaz demektir bu. bu statüdeki insanlara seçimden once garanti verildi sorun çözülecek diye.

he çözüldü mü evet lakin menfi olarak. ee müstahak tabi kendi düşene...
gayet yerinde açıklamadır. 38 yaşında o kadar kişiyi emekli edecek hali yoktu ülkenin. o kadar emekliyi kim besleyebilir hazine yetmez lan.
https://www.youtube.com/watch?v=2lf9IV7eNpg
anayasaya, her tc vatandaşına doğduğu an emekli maaşı bağlanır diye bir anayasa maddesi ilave edilmelidir.
38 yaşındaki adamı emekli yapmak harbiden yüktür amk.

Zaten o yaşta emekli olacak adam gelirini katlamak için yine çalışmaya devam eder.

Açıkcası yük getirme olayı dogrudur.
16.10.2018 de yaptığı açıklamadır.

su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim. affedersin.
Bugün itibariyle babamdan duyduğum enteresan küfürlere sebep olan açıklama.
Ne yaşi ya yas değildir o olsa olsa tastir o tas.
enteresan bir şekilde 180 derece dönüş yapılarak elde patlayan açıklamalara örnek.