1. 1.
  recep tayyip erdoğanın bayburt'ta yaptığı 19 temmuzdaki mitingidir. bu mitingin diğerlerinden farklı kalan söylemleri ise rte yi sorgulamak ve konu ile ilgili hüküm vermek için yerinde olacaktır.
  < Bakınız ben şimdi neden endişe ediyorum biliyor musunuz? Şimdi bu bağımsızlar var ya bunlar bu parlamentoya girecek, öyle gözüküyor. Eğer bu parlamentonun içine bir de MHP girerse, bu parlamentoda ben şimdi nelerin olabileceğini düşünüyorum. Biz bunların kavgalarıyla, birbirleriyle vuruşmalarıyla mı uğraşacağız, Türkiye'ye hizmetle mi uğraşacağız. Çünkü birisi bir başka uç, birisi bir başka uç. Bunların bu ülkeye, bu vatana hizmet diye bir derdi yok.>
  şimdi sayın erdoğanın bu konuşmasından şu anlaşılabilir;
  bu mecliste ben pkk ile anlaşabilirim zira ben onlar için bir uç değilim. (cüneyt zapsu, abdülkadir aksu, emine erdoğan aracı olabilirler)
  (bkz: başbakanın pkk yı meclise sokmayı istemesi)
  (bkz: başbakanın ülkücülerden tırsması)
  (bkz: başbakanın sözlük yazarlarından ödü kopması)
  -4 ... ruhadam
 2. 2.
  aslında mhp ile chp gibi diğer sol partiler hiç bir zaman uç olmadıkları için başbakan yanlış bir tespitte bulunmuştur. pkk yandaşlarını meclise sokan yine sol partiler olduğunu da unutmamak gerekir. sol görüş pkk yı her zaman destekler; çünkü pkk da leninist bir örgüttür.

  (bkz: zeytinyağı gibi üste çıkma)
  2 ... cool cocuk