bugün

http://odatv.com/karsi-de...vasi-gibi-2212161200.html onarım dolayısıyla kaldırıldığı söylenegelen heykel kaldırma olayıdır. bana kalırsa bir nabız ölçme durumudur zira çoğu kimse rahatsız olmayacak ve belki de türkiye genelinde böyle bir çalışma başlatılacak.
not: eğer onarılıp geri yerine koyulursa dediklerimi yemeye hazırım.
Not 2: zamanında kaldırılması için referanduma sunulan bir konu olduğundan onarım(!) niyeti olduğu şüphesiz çok açık.
heykel kaldirarak ataturk ismini silemezler.
isterlerse butun heykellerini kaldirsinlar.
Yetmediyse acısı şiddetin savaşın
Anlamı kalmadıysa
Yurtta sulh dünyada barışın
Eğer varsa ödülü silahlanmayla yarışın

Unutun tüm dediklerimi
Yıkın diktiğiniz heykellerimi
Madem kaldirdilar otursunlar bari ustune.
tam anlamıyla şerefsizliktir.
atatürk ün rize ye birkaç beden büyük gelmesidir.

yerine çay bardağı veya katar emiri heykeli koyarak bağlılıklarını göstermelilerdir.
Çok ciddiye alınacak bir durum değildir. Ülkenin içinden geçtiği durum göze alındığında Atatürk'ün heykeli olmasada olurdur. Atatürk'ün fikirlerini yok ediyorlar, bence onu konuşun. Yoksa heykel bir şey ifade etmiyor zaten. Kıbrısta da tam ortada katliamın heykeli var, ne işe yarıyor?
Vitrin kemalistlerini ayağa kaldırmıştır.

Ulan ikiyüzlü sebelekler, ataturk un partisi dediginiz partinin Atatürk ün adına surmedigi leke kalmadı hic sesiniz çıkmadı, çıkmıyor, gelmis burada heykel goygoyu yapiyorsunuz.

Her seyiniz Göstermelik her seyiniz. Samimiyetsiz putçular.
(bkz: ah ulan rize) bu heykelin nesini beğenmedin de öte yere taşıdın?!
Milli şuurun kazandırılması namına her Türk hakanının heykelinin dikilmesi bence gayet lüzumlu bir iş. Bir yanda şehitler varken putlar eğve eğve diye dolaşmak akıl kârı iş değildir.
(bkz: rizelilerin sevilmemesinin sebepleri)
kemalistleri çıldırtan havadis.. heykel bile kalplerini kırıyor ee biz boşuna putperest demiyoruz bunlara..
rize de kaldırılsın zaten. Öyle bir il olmaz olsun aq. Sıkıysa egede kaldırsınlar...
yerine akabe şanına yakışır bir

ayakkabı kutusundaki dolarlar

görsel

kutsal para sayma makinesi

http://cdncms.zaman.com.tr/2013/12/18/kasa000.jpg

kutsal dörtlü

http://static.birgun.net/...atak-odasinda-25337-5.jpg

veya bıbıcım anıtı diksin.

http://www.ortadogugazete.../haber/HaberRes_33648.jpg
Ne kadar meraklısınız öküz altında buzağı aramaya? Birinin kafasına düşse daha mı iyi? Adamlar tadilat yapıp koyacaklar işte yerine.
karadenizli adam vatanini sever..
karadenizli adam bayragini sever
karadenizli adam dinini sever.
karadenizli adamin biri derdi bunlari demek mi Ataturku sevmiyorlarmis..

Yav Ataturku sevmesenizde olur hani!
bizim sevgimiz yeter ona da..
bari Turk bayragin yanina asilan arap seyhine bir tepki koysaydiniz be amk.

Neyse Trabzona vakti zamaninda bir seyehatte bulundum gezdim ettim neyse baktim memlekette bir hayli arap var dedim hayirdir?
abi dedi araplar cok sevdi buralari, eee piyasada canlaniyor bizimde isimize geliyor dedi dayinin biri.

Bu olaydan iki sene sonra tekrar yolum dustu trabzona, Ataturk havaalanindan kalkti ucak oturdum koltuga Onum arap yanim arap arkamda arap dedim heralde yanlis ucaga bindim. neyse indim uzungole baktim araplar isi ilerletmis artik otelde kalmiyorlar baya baya kendilerine yayla evleri almaya baslamislar hatta kendi otellerini kurmuslar.

Tekrar trabzon carsisina ciktim. sumele manastirina otobus kaldirdiklari bir nokta vardi tesaduf oradan gecerken gectigimiz senelerde karsilatigim dayiyi gordum. sordum araplar ile hala piyasa canli mi? Abi dedi biz misafirlik yapalim dedik ama millet para icin evini yurdunu satar oldu bunlara artik parada kazanamiyoruz pismaniz kentimizin eski havasi kalmadi.

neyse demem o ki para icin susuyorsaniz, sussun..
rant icinse hic konusmayin....

sahilinize kordon yaparlar balikciliginizi elinizden alirlar.

yaylaniza yol yaparlar ormaninizi elinizden alirlar.

sahi findikla caya noldu?
Kör ol nankör olma demiş atalarımız. Bunların yaptığı nankörlüğü de geçti artık.
En sade tanımıyla Rum tohumluğu bunların yaptığı. Pontus'un kalıntılarının yaptığını sineye çekemeyiz arkadaş.
arap parası tatlı gelmiş herhalde, tüm yaptıklarını umursamadan yeterince dindar değilsin diye ondan hoşlanmazlar. rize, el rize olup kendi kentine sokulmazsan görürsün olayı.
çok doğal. chp en uyuz dönemini yaşıyor.

(bkz: kılıçdaroğlu nun başdanışmanına fetöden tutuklama)
kafaları atatük'ü kaldıramadığındandır. anca heykellerini kaldırabilirler.
(#35153010) put merakı demiş bir orospunun evladı... O zaman şehitler anıtı adlı putu da dikme oraya ?!?!?
Hala put diyor bak, kötü göstermek adına put diyor bak. ulan kim gitti dua istedi heykelden? bu kadar aptal ve yobaz olabilir mi bir insan? bilerek mi görmek istemiyorsun yoksa cahilliğin mi kör etti gözlerini?

bir de utanmadan sözde dindar gözükmeye çalışırsın. be gafil be cahil be utanmaz seni! öyle korkuyorsun ki fikirlerden, fikirleri silemiyorsun heykellere dikmişsin gözünü. senin ataların ne osmanlı ne selçuklu ne oğuzlar. sen kansızsın. senin ataların senin gibi sözde dindarlar, şeyhülislam Mustafa sabri efendi gibi "kemalin çetesi kafirdir, yunanlılar islamın muhafızlarıdır" diyenler senin ataların, ingiliz muhipleri cemiyeti kurucu üyelerinden, emperyalist işbirlikçi sözde dindar isklipli atıf hoca. hala senin gibi bu hainlerin torunları yaşıyor fesli deli sözde milliyetçi sözde dindar özde hainler.

bu memleket batacaksa din tüccarlarından batacak. görüyorumki soyları hala devam ediyor, soysuzlar.
görsel

Rize Cumhuriyet Meydanı'da düzenlenen Cumhuriyet Bayramı törenleri 1933.

Yazık bu insanların torunlarına. kafa yozlaşmış olunca soy da kurtarmıyor.
ikide bir put diyene o heykel girsin.
adamın zaten heryerde fotoğrafları heykeli var. ideoloji olarak birşey demiyorum ama bazı insanlar vurguluyarak soyluyorum bazı insanlar putlasiriyor önemli olan ideolojik olarak yaşatmaktır.