bugün

okuduktan sonra öpüp önce alnına daha sonra kuran-ı kerim'in üzerine koyar.
islam'ın tek kutsal kitabının kuran-ı kerim olduğu gerçeğini bilmeyen şakirtlerin yaptıkları eylemdir.
allah akıl fikir ihsan eylesindir.
nutuk'a söz söylenince, aristo mantığını devreye sokup, misilleme yapan yazar yakıştırması.
hayır sormak lazım, sen kaç kişi gördün acaba risale-i nur'u, öpüpte kuranın üstüne koyan. e tabi kaynak göt olunca, çapı alabildiğince üfürmek mümkün.
fem'de elinizi sallasanız bulabileceğiniz kişi.
allah başımıza taş yağacak diyesim gelse de asparagas haberdir.
(bkz: ben böyle bir şey görmedim)
üstüne koymayı fiziksel olarak üste koyma sanan yazar kişisinin anlamamak için direndiği şahsiyettir. evet efendim bal gibi de üzerine koyarlar zira bu adamların kuran okudukları pek rastlanan bir olay değildir. sorulduğunda da risale-i nurun kuranın bir yorumu olduğu tezini ortaya sürerler nitekim yüce kuranın hiç bir ayetinde said-i kürdiye dizilmiş bir methiye yoktur çok şükür. söz konusu eleman ömrünün ileriki yaşlarında kendisini sorgulaması esnasında anlayacaktır bunları. derinden bi hasssstr çekecektir ama geçtir bazı şeyler için.
psikolojik desteğe ihtiyacı olan şakirttir.
açıkça söyleyeyim münafıktır. kuran'dan nasibi yoktur böylesinin, dediği dinlenmez dikkate alınmaz.
şakirttir ne yapsa yeridir üstüne gitmemek lazım.
risale-i nur kur'an tefsiri olması sebebiyle bir hürmete ve saygıya layıktır.

okunası ve faydalanılması gereken bir ilmi tefsirdir.
nasıl ki nutuk'a tapan bir kemalist görülmediyse, bunu yapan bir insan da görülmemiştir. kaynakların göt olmasına komple karşıyız.
risale i nur un kutsal olduğunu bilen kişilerdir. ama bunu kutsal gören her kişi şakirt midir? değildir. herkesi belirli bir şablona oturtmamak lazımdır.
ayrıca kutsalın manasını bilmeyenler için:

http://www.tdksozluk.com/index.php?qu=kutsal&ne=a&Submit=Ara
kafirdir. risale-i nur dandik bir kitaptır ve müslümanlığı karalamak için yazılmıştır. müslümanın kutsal olan tek kaynağı kuran'dır.

Karşılarında okunup duran bir kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? ankebut/51
henüz görülmemiş ve görülmyecek kişi. zira öyle şakirt olmaz.
hayatında şakirt görmemiş yazar kişisinin şakirt kelimesini cümle içinde kullanmaya çalışması sonucu ortaya çıkan başarısız girişim örneği.
(bkz: ben şakirt gördüm)
(bkz: babamın şakirti var)

dip not: şakirt değilim. ama tanıdığım çok şakirt oldu. keşke onlar kadar efendi, dürüst, çalışkan, insansever ve adam olabilseydim. ama değilim.
kitabın yazarının gelişmiş tiyatral yeteneği dolasıyla kitabı okuyup öpüp başına koyan daha sonrada kuran'ı kerim'in üstüne koyan şahışların gerçekleştirdiği eylemdir.

o kitabı okuduktan sonra müslümanlıkta level atlamış sayarlar kendilerini.
risale i nur kitabının yazılmış bir kitap değil de allah tarafından yazdırılmış olduğuna inananları da mevcuttur.

geç bunları maykk.
afedersiniz ama maldır.

düşün abi, iyi bi edebiyatçı da benzer bi kitap kolpalasa aynı üslubu kullansa, şakird nursi gibi bir de ninja kıyafeti giyse onu da ilah kabul edecekler.
(bkz: hassiktir diyorum)
kuran ı kerim i kutsal metin ilan eden müslümandan tek farkı kuran'a inanan müslüman olduğunu söyler; risale'ye inanan ne bok olduğunu gizler. o da müslüman olduğunu söyler.
(bkz: uydur uydurabildiğin kadar)
üslub meselesinin ehemmiyetini bilmesem daha başka yazardım bu yazıyı.

Kur'an-ı Kerim'i konuşan her dil kutsaldır. (onu anlatan, aktaran)
Kur'an-ı Kerim'i anlatan her kitap kutsaldır.

zaten bu eleştirdiğiniz şeylerin hepsi risale-i nurlarda yazar. birazcık eleştirmeden önce neyi eleştirdiğini merak edip bakılsaydı görülecekti. orada üstad nasıl ki Peygamber Efendimiz (s.a.v) için söylenmiş bir beyti vardır;

ben sözlerimle Efendimiz'i yüceltmedim.
aksine sözlerim Efendimiz (s.a.v.) ile yüceldi.

bu beyitten sonra üstad da; sözleriyle Kur'an-ı Kerim'i yüceltmediğini, Kur'an-ı Kerim'in sözlerini güzelleştirdiğini söyler. (bire bir böyle olmayabilir, tam hatırlayamadım, manası buna benzer)
araştırmaktan aciz şakirttir. risale i nur denilen kitap, kafadan uydurma, kendi kendine yorumlama şeklinde yazılmış bir kitaptır, yani bir din kitabının nasıl olmaması gerekiyorsa o şekilde. bu yüzdet sapık ve bidat içerikli bir kitaptır, bu kitaba göre itikadını düzenleyen de yalnış yoldadır. nakil usulünü esas alan ehli sünnet kitaplarını okuması gerekir.
(bkz: geri zekalı)
beyin fakiri insanların el üstünde tutup okumaya çabaladığı anlamsız kitabın yazarı