bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  yemeklerde özellikle makarnalarda ve tatlılarda tercih edilen bir italyan peyniri.
  ... krmyrdsn
 2. 2.
  akdeniz adalarinda, ozellikle sardunya ve nispeten korsika'da uzerine bal dokulup sabah kahvaltisinda yenilen tuzsuz, lor tipi peynir turudur. aslinda denizden uzakta kalan kirsal kesimlerin yegane tatlisidir, sabah aksam farketmez. ayrica sardunya'da sebadas adindaki ravioli cok meshurdur, icinde sadece ricotta ve bal bulunur. hafif oldugu icin tadina doyum olmaz.
  ... invisigoth
 3. 3.
  RiCOTTA (italyan Loru) *

  Malzemeler

  1 lt. süt (tam yağlı süt)
  250 ml. kefir

  Hazırlanışı:

  1- Çelik bir tencerenin içine sütü ve kefiri boşaltın. Tencereyi ocağa koyun ve ateşi iyice açın. Tencerein dibinin tutmaması için iyice karıştırmalısınız.

  2- Süt ısındığında karıştırmayı bırakın. Bu aşamada süt kesilmeye ve katı kısım yüzeyde toplanmaya başlayacak. Bu arada, dibe yapışmış olabilecek parçaları yüzeye çıkarmak için spatulayla tencerenin dibini hafifçe kazıyın.

  3- Sütün kesilmesi gerekiyor. Tüm süt parçaları yüzeye çıkmış olmalı ve suyla parçalar birbirinden ayrılmalı. Bu durmda peyniriniz hazırdır.

  4- Bir süzgecin içine tülbent serin altına derin bir kap koyun. Ve peyniri tülbentin içine boşaltarak peynirinizi süzün. Sonra tülbenti kıvırarak kalan sudan da kurtulun. Peyniri tülbentin içinden çıkarın. Ricottanız kullanıma hazırdır. 3-4 gün içinde tüketmelisiniz.

  Not: süzdüğünüz suyu ekmek, poğaça yapımında kullanabilirsiniz.

  http://www.misssgibi.com/?cat=24
  ... cymbeline