bugün

tam bir muammadır.

normalde bildiğiniz gibi 2500 tane olan bu reyting ailelerin ölçüleriyle anlıyoruz. kim neyi ne kadar izlemiş diye. e peki ne oluyor?

ne kadarı "tv yapımcıları" kadar dürtülüyor. ne kadarı etki altında kalmadan izliyor falan. mevzu o değil.

mevzu. geleceğin sinemacılarını göreceğimiz çek bakalım programının zorunlu juri üyeleri. bu reyting sistemi işte burada sekteye uğratıyor insanları. yapman etmen.

gürgen öz daha tuttu mu, halk onu seviyor mu başarılı mı, ne gibi bir katkısı oluyor sinemaya diye sorgulamamız gerekirken. o şu an juri üyesi.

hülya avşar da keza öyle. açık konuşuyorum. bana siyaset programı sunucaksın ama reyting almazsan yayını bitirirz seni de kovarız derseniz. ben hülya avşarı ararım hacı. bildiğin reyting canavarı kadın. herkes onu izlemek istiyor.

herneyse herneyse. kokuşmuş bir sistem bu. neyin olması gerektiğini değil. ne para ediyor ona göre hareket eden sistem. ekranda gördüğümüz çoğu şeyin doğru olmaması bu demek.

acı bir şey.
Ve bu kişiler 10 yıldır arka sokakları, kurtlar vadisini izliyor.
benim tv den hiçbir verinin değerlendirilmediği sistemdir. yoksa a9 reytingleri tavan yapardı.

(bkz: inşallah hocam).
Saçmalıktır aq. Milletin eğlendiği bir şeyi reyting almıyor diye niye yayından kaldiriyon it. Reyting istiyosan çıplak karı çıkar.