bugün

'' Kafasına kuş sıçtığında şans oyunu oynayan toplumun Ağzına sıçana oy vermesi normaldir ''

sözünü akıllara getiren durum.
ibretliktir. çok çabuk unuttular.
bu millete siken yaranıyor.
Reyhanlı'da katil Esad rejimiyle işbirliği yaparak bomba patlatıp,sonra da suçu hükümete atanlara güzel bir cevap olmuştur.
reyhanlı halkının esad'ın palavralarına inanmamasındandır.

o bombayı kimin koyduğunu herkes biliyor.

yemeyin burda bizi.
rte'nin reyhanlı bombalarıyla 60 küsur vatandaşın öldürülmesinden sonra olayı sanki aleviler yapmış izlenimi yaratmak için "sünni vatandaşlarımı öldürdüler" lafı anımsanırsa, bu ilçede alevi düşmanlığı körüklenmiştir.

sadullah ergin, "hatay'a suriye bayrağı dikecekler" diye sünni halkı korkutarak mezhepçilik silahını kullandı ve sünni seçmenin bilinçaltındaki tortuyu harekete geçirdi.

tabii mesele bu kadar basit olmamalıydı. gerçekleri görmek için allah insana akıl ve göz vermiş. demek ki, mezhepçilik her türlü mantığı aşıyor. suriye faciası meydanda oysa.
Yolsuzluk yaparlar oyları artar.
Kendi askerini bombalattırmayi planlarlar oyları artar.
Kendi insanini öldürürler oyları artar.

Bence adamlar oy toplamanin yolunu bulmuşlar.
allah rahmet eylesin en az senin benim kadar yaşamayı hak eden insanların yaşamını yitirmesi ile gündeme gelen reyhanlıda insanın aklının almadığı seçim sonucudur. en azından benim vicdanımı yaralamıştır.
ben reyhanlı da görev yapıyorum. kısaca reyhanlının şuan ki halini özetleyim sana..
reyhanlı genel itibarıyla halkının %30'u geçimini kaçakçılıkla sağlıyordu. (sigara şeker mazot )

Bugün reyhanlının %90 ı kaçakçılık ile uğraşıyor. mazot kaçakçılığı. hemde kücük bir kaçakçılık değil. Günlük 3 milyar en kötü şartlarda net gelirin oluyor bu işten.
Bu olay nasıl mı oldu ? suriye den bir köy ile anlaşıp reyhanlıdan bir köye boru hattı döşediler. köyün her tarafı petrol ofisi gibi. her evde pompa var. gelen araçlar transitlerine 40 ar varil yükleyip basıp gidiyor. tek sefer 400 lira para bırakıyor. 3 sefer yaptığında günde 1 milyar.. Tabi bu duruma ne polis karışıyor ne jandarma ne savcı. köyün oy nufusu 1000 950 kişi oy verdi bu köyden akp ye. Çünkü akp müsade etti kaçakçılığa.. Bunun gibi 3 köy daha var. bunlardanda fulle yakın çekti.
Gel gelelim reyhanlı halkına şehit aileleri dışında büyük bir çoğunluk kaçağa gidiyor.
Ve ciddi gelirler elde ediyorlar.. Bunlar akpartiye vermesinler de kime versinler. görmediğin arabaları görürsün reyhanlıda. inşaat sektörü patladı gitti. herkes deli gibi para kazanıyor. bana gerizekalı gözüyle bakıyorlar.

He şimdi deme sakın bana.. hiçbir para bir insan canından daha kıymetli değildir diye hele onurdan hiç kimse bahsetmesin... patlamadan sonraki gün buradaki büyük bir çoğunluk ertesi günü fenerbahçe galatasaray maçını konuşuyordu.

ayrıca Bütün bu savaşlar bütün bu para kazanma hırsı daha fazla sömürü için değil mi ?
Amerika niye girdi ırak'a ? kendi halkını 11 eylül de öldürerek girmedi mi ? Yoksa sen el-kaide'nin mi düzenlediğine inanıyorsun ?
Peki bu insan hakları diye çıldıran avrupa her gün afrika da kaç kişinin ammına koyuyorlar ?
Filistin'de israil?
Çeçenistan'da rusya?

Ne için buradaki savaşlar insanlık onuru için mi ?

Kimse gelipte demesin reyhanlıdakilere para için kendinizi sattınız, onurlu olun diye. Dünya'nın nasıl döndüğü açık..
insan gerçekten hayret ediyor dedirten durumdur.
bazılarının gücüne giden durumdur. ulan halkı aşağılayacağınıza siken yaranıyor diyeceğinize bi anlamaya çalışın lan.
deveye diken atasözünün can bulmasıdır.
oyları reyhanlı' nın verdiği bile şaibelidir. bu ülkede olan her şey gibi. iktidar sağolsun artık hiçbir şeyden emin olamıyoruz. iktidar psikopat, toplumun bir kısmı stockholm sendromlu, bir kısmı paranoyak, bir kısmı salak.
ülke değil akıl hastanesi.
daha çok sıçacaklardır.
mesela ekonomik çıkar olunca akan sular duruyor.
yine bir hizmet için vicdan satımı söz konusu işte.
hizmet için değil arap kaynadığı için kazanmıştır.
(bkz: başlıkları alt alta okumak/#23344437)
4s kanununu akıllara getirir.
Aklımın almadığı olaydır.oradaki insanların hüznünü, nefretini, öfkesini, bıkmışlığını görmeyen var mı?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar