bugün

izleyeceğim deyip hep ertelediğim filmlerin başında gelir kendisi.
remixi yeter https://www.youtube.com/watch?v=LdpmOwGO-TY .
bitiremediğim film. göz göre göre hayatlarının nasıl dağıldığını seyrediyorsunuz. anası zayıflama haplarıyla hastanelere düşüyor, çocuk müptezel. zaten filmin başındaki sahneden anlıyorsunuz olayın nerede biteceğini.
Genelde üniversite 1. Sınıfta başlayan bir meraktır. Nirvana dinlemek bunna ekülidir, trainspotting bir üst lvl ı olmakla beraber, sikimsonik bir filmdir. Ergen mottolarının vazgeçilmexidir.
bağımlılıklar üzerine kurgulanmış başarılı bir film. hepimiz bir şeylerin bağımlısıyız.
izlediğin en trajik, iç karartan film. Güzel mi güzel. Ama iç karartıcı. Uyuşturucuyla falan alakam olmamasına rağmen etkileyici buldum. Izlenmeden yaşanmaması gerekilen ibretlik filmlerdendir. Ibret olsun diye izleyin, izlettirin.
Hala etkisinde oldugum ibretlik gerilim filmi. -spoiler icerebilir- Lan bi yerde dedim artik ruya olsun bu bokunu yiyim ruya olsun. Olmadi. Karakterlerin haline oturup aglayasim geldi. Harry ile zenci arkadasa cok uzuldum lan. Seviyodum abi onlari. Cocugun kolu gitti amk. Gerizekali bok mu var basiyosun uyusturucuyu oraya? Marion kahpesine uzuldum ama haketti orospu. Guzel muzel ama uyusturucuya got veren kahpelerden oldu. Yazik oldu sonucta. Sara ablamiza da yazik oldu. Bagimliliklar insanin iflahini sikiyor. Bunu gordum burda. Keske filme mudahale etme sansimiz olsaydi. Bi seyleri duzeltebilseydik. Cok derinden uzuldum. Ayrica filmin kamera cekimleri cok farkliydi. Bu cekim tarzini yeminle ben hayatimda yasiyorum. Olmasini istedigim bi olayi oluyomus gibi gorebiliyorum. Uyusturucu da kullanmiyorum. Cok garip. Ama filmde gormek cok hosuma gitti. Neyse, sonuc olarak: dostlar, uyusturucudan uzak durun. Hayatinizi siker.
sübyanlara izletildiğinde hiçbir halt anlamadıklarını görebileceğimiz film.

recminiz vacip.
Jared leto nun oynadığı efsanevi filmlerden biri.
şöyle bir versiyonu vardır ki çok beğenilmiştir
https://www.59saniye.com/...r-a-dream-kukla-versiyon/
ibretlik film. Maddr bağımlılı arkadaşlarınız varsa izletin kesin.
insanı bağımlısı eden her şeyden nefret ettiriyor. Aşk,içki,sigara,televizyon ve aklınıza gelen daha niceleri. Film bir başyapıt. Ama filmde en harika bulduğum şey film müziğinin o atmosferi yansıtmasıydı. Müziğin ritmiyle nefes alışverişleriniz değişiyor, onların o karamsar ruhlarını yanı başınızda hissediyorsunuz. Her şey yavaş yavaş tüm umudun tükenmesine yaklaşırken müzik beri taraftan yükselir. Kendinizi öyle bir kaptırıyorsunuz ki hem müzik hem film bittiğinde bu drama inanmak istemiyorsunuz. Gerçek hayata dönmeniz çok zor oluyor. Annesi, kendisi, sevgilisi ve arkadaşı öyle bir dibe saplanıp kalıyor ki koltuğunuzdan kalkıp onlara elinizi uzatmak istiyorsunuz.

Film müziği: clint mansell- lux aeterna.
Sırf sevişme sahneleri için defalarca seyredenleri biliyorum.
Akabinde de kuru çekmeleri ironinin dibiydi.

Cigara yakılırken

- olum ne anladın filmden?
+ olum o zenci kızın ağzına verdi ya la.

Akılda kalan sadece müziği.
izlemeyenlerin kesinlikle izlemesi gereken film. her türlü bağımlılığı ele alması filmin ince noktası.
gereginden cok fazla abartildigini dusundugum film, bagimliligi insanlarin zaaflarini konu edinmis eywallah ama bunu yapan hatta cok daha iyi yapan yesilcam filmleri bile var. muzigi disinda abartilacak hicbir yani yok. izlemeyen varsa yorumlara bakip asiri beklentiye girmesin.
insanın gelecek yaşamını şekillendirmede çok etkili olan film.
ellen bursty ve jared leto için bile izlenir ki siz o yuzden izlemeyin çok iyi film..
uyuşturucu batağına battıkça iyice boka saran hayatları konu alıyor. bağımlılığın insanın sevdiği, istediği şeylerin önüne geçmesini güzel anlatıyor. bu filmi de pek izlemeyen yoktur ama varsa hemen açığını kapatsın.
güzel numara fakat pekte abartıldığı kadar yok şahsımca.
moralinizi bozmak istiyorsanız, kesinlikle izlemeniz gereken filmdir.
filmde kullanılan lux aeterna adlı müzik psikolojik olarak en mutlu insanı bile çökertecek kadar karamsardır. bu nasıl bir müzik lan clint?
en etkileyici filmdir. izlerken gerile gerile davul gibi olmus idim.
Adi film yüzünden çok etkilenmiştim. Kötü çekilmiş çok güzel film aslında. Bak diyor böyle yaparsan diyor sıçarsın. ismi de ayrı güzel. Hatta ismi çok güzel.
(bkz: bir rüya için ağıt)
Dram kokan ve uzun süre etkide bırakan film. Uyuşturucu kullanan arkadaşlarınız var ise kesinlikle izletiniz.
uyuşturucu kullanımı hakkında ibret veren film. ölmeden önce kefene cep yaptırın, cebe harici diski koyun. tabii öncesinde filmi harici diskimize atmış oluyoruz. orada da arkadaşlarıniza izletiniz.