bugün

insanları fiziksel bir takım özelliklerine göre yadırgamak veya değerlendirmek kimsenin işi değil elbette, kaldı ki bu doğru da değil.
o açıdan bakacak olursak tabi ki bütün genellemeler gibi bu da yanlış bir genelleme ve hatta önyargı diyebiliriz ama insanların karşılıklı iletişimlerinde kurulan ilişki esnasında edinilen bir intiba var. iste bu ilk intibalar bazen çok yanıltıcı olabildiği gibi bazense yanıltıcı olup olmadığına bakılmaksızın insanın karakteri haline dönüşebiliyor.

insanlar hakkında dış görünüş ve fiziksel özelliklerinden konuşmasına kadar her detaya azami dikkat eden bir insan olarak maalesef benim renkli gözlü insanlara karşı bir antipatim var. bana göre bir insanın gözü siyah ya da kahverengi olmalı.
her ne kadar yeşil, mavi veya ela göz görsel anlamda daha şık bir imaj yaratsa da, bende sinsi, fırsat düşkünü kurnaz bir intiba oluşturuyor.

kısacası bana göre insan gerçek gerçek simsiyah bakmalı, renkli göz yalan kokuyor...

Edit ; sadece renkli gözün bende yarattığı ilk intibayı paylaşmak istemiştim, yoksa bir kin veya nefret gütmüyorum.
sinsi baktıklarındandır.
Göz rengine göre güvenip güvenemeyeceğimizin kararını verebilseydik keşke. Herşey daha kolay olurdu.
Gözleri gök imanı yok derdi hep babaannem ne kadar doğrudur bilinmez. Fiziksel özelliklerine göre kişiyi yargılamak doğru değildir yine de.
La göze göre insanın kişiliğini mi belirliyonuz bide. Şu duvarlarınızı yıkın. insanlarla konuştuğunuz zaman anlarsınız iyi biri mi kötü biri mi olduğunu.
Ayy götüm demek istiyorum.

Tüm renkli gözlüler peşinizden koşuyo dimi kıçı kırıklar. Xjsndn.

Aptal insanın yapacağı iştir.

Ayrıcs (bkz: derdini sikeyim butonu)
Özellikle kadınlarına güvenememek.

Fıldır fıldır gözleriyle nazar, çekememezlik hep bunlarda.
yeşil gözlüyüm ama mavi giyince yeşil-mavi oluyor. ben şimdi "perişanlar sınıfı"nda mı okuyacağım.
Genelleme yapan insanların izinden gittiğinin belirtisidir. Düşüncelerinin aslında pek de kendi düşüncelerin olmadığının göstergesidir.
Kendim dışında çevremde bulunan bir çok insan renkli gözlü ve hiç bir zaman ne güven kırdım ne güvenimi kırdılar.
Yeşil gözlü olaraktan benim için doğrudur. Çünkü bir çok şeyi saklamak. Özellikle olmaması gereken şeyleri. Bu yüzden her ortamda Benden korkarlar lisede üniversitede, hehehe.
Bunu tartışma konusu yapıp bir de fikir birliğine varmışlar. Tebrik eder gerizekalılığınızın devamını dilerim...
Tanım; yaşanmışlığı olan birinin vardığı saçma kanı.
Sinsi ve fena olmalarından dolayıdır.
güzel olsun, maviş olsun yeşil olsun yirim ben onu.
dünyaları sererim önüne.
Renkli gözlüyüm ,bazen kendimi ak gezen gibi görüyorum.