bugün

az evvel bir görüntüde saldırı sonrası kıyafetini değiştiriyor ve boynunda bir kablo göze çarpıyor. umarım daha fazla kişiye zarar vermeden etkisiz hale gelir.
görsel
elini kolunu sallayarak girdiği reinadan 39 kişiyi öldürdükten sonra elini kolunu sallayarak çıkıp kayıplara karışan saldırgandır. yakalanamamıştır. iç işleri bakanımız yaptığı açıklamada saldırganın yakalanması için çalışma başlatıldığını bildirmiştir.
50 kişiyi öldür, sonra tuvalete gir italyan takımını giy, kravatını tak, timsah derisi ayakkabılarını ayağına geçir ve oradan elini kolunu sallayarak çık. sonra güçlü devlet falan filan. almanya en son pazara tırla giren adamı fransa'da öldürttü. sen hala yakalayacağız, teröre alışmayacağız falan naraları atıp gaz alıyorsun.
adam belkide bir kahvehanede oturmuş televizyondan yaptığı saldırının detaylarını izliyor. Şahsen benim yan masamda otursa tanımam kimse de tanımaz.
Halen kim ve hangi terör örgütü adına bu saldırıyı gerçekleştirdiği tespit edilmemiş şahıs.
açıkçası devletin eksikliği bir kez daha ortaya çıktı. ne demek arıyoruz bulamadık?! elinle koymuş gibi bulamiyorsan, yeni saldırılara da zemin hazırladığın sonucu çıkar. ve sonraki saldırının da yakın bi tarihte olabileceğini gösterir bize.
Emniyetten polislere "koyu renk pantolonlu ve sol bacağı aksıyor" şeklinde bilgi verilen şahıs.

Tüm bilinenin bundan ibaret olması acı verici. Gta'da polisten kaçma şifresini yazmış eleman gibi dolaşıyor. Tabii hala şehirdeyse.
Yılbaşı gecesi 17.000 polisin nöbet tuttuğu istanbul'da, istanbul'un göbeğinde, zibilyon tane güvenlik kamerasının olduğu yerde 39 kişiyi öldürüp yaklaşık 70 kişiyi de yaralayıp kayıplara karışan zat.

Gel de inan.
ışid'çi görünümlü orospu çocuğu.
ama bu saldırgan kesinlikle ışid'çi değil.

bu it belli ki profesyonel.
ışid'çi olsa üzerine bomba düzeneği sarar kendini patlatırdı.

bu ise planlamış, profesyonelce ve soğukkanlılıkla katliamı gerçekleştiriyor.
katliamı yaparken de 5-6 defa jarjör değiştiriyor.

kullandığı mermiler özel mermi.
adam kendini feda etmiyor, belli ki kaçma planını da önceden yapmış.
aranıyor hala ama, kendini çoktan türkiye'nin dışına atmıştır.

ışid kesinlikle bu kadar profesyonel olamaz.

reina'ya çok yakın bir yerde abd büyükelçiliği var.
oraya bir bakın.
bu şerefsiz orada değilse de gelin bu hesabı silin.
Fırından ekmek çalsa şimdiye kadar 10 kere yakalanmıştı.
hala bulunamayan teröristtir.

benim anlamadığım şu. şimdi kulübün aşağı çapraz karşısında polis karakolu yok mu. artı özellikle geceleri belirli saatten sonra yer yer yunus motorize polisler var. mekanda 10 - 15 dakika boyunca uzun namlulu silahla(çok ses çıkartır) katliam yapan bir adam kapalı bir mekandan nasıl çıkar. hadi çıktı diyelim nasıl kayıplara karışır. daha ilk silah seslerinden sonra polis karakolundan ekiplerin oraya müdahale etmesi lazım değil midir. en azından bir çatışma yaşanır ve terörist ölü/diri ele geçirilirdi. nasıl oluyor da oradan kaçabiliyor. bir tarafı deniz olan bir yer. kaçış istikameti belli. ya sarıyer yönü yada beşiktaş yönü. bu nasıl bir iştir anlamak çok güç. bilen bilir, beşiktaş-ortaköy arası sahil şeridi geceleri sürekli polis gözetimi altındadır. sürekli kontroller vardır. bu terörist nasıl oradan uzaklaştı anlaşılır gibi değil. en mantıklı açıklamayı "kalabalıktan istifade" olarak değerlendiriyorum ben. mekanda 700 yakın insan varmış. saldırı sonrası o karambolde diğerleri ile beraber çıkmış olmalı.
inşallah en kısa zamanda canlı olarak yakalanır.
bir kaç güne kadar yakalanması için çemberin daraldığı şeklinde haberi yapılacaktır.

yakalanması an meselesi denilecektir.

birkaç eve baskın düzenlenecek ve haberi yapılacaktır.

sonra... sonra unutma eğilimine girdiğimizde daha da merak edilmeyecektir.
şaka gibi lan. tiwtterdan hükümeti eleştir en geç 2 saate kapına 20 tane özel harekat polisini yığarlar ama istanbulun göbeğinde karakola 50 metre mesafede 40 kişiyi öldür yakalanama. bide atıp tutmuyorlar mı yok çok profesyonelmiş de ondan yakalanamamış da. lan terörün amatörü profesyoneli olur mu? kabataş erkekte okudum liseyi bu koduğum reinasını önünden de zilyon kez geçmişimdir. 50 metre solunda ortaköy polis karakolu var ve polisin oraya ulşaması dakikalar sürüyor nasıl oluyorsa resmen dalga geçiyor adamlar bizimle.
yakalanır yakalanmaz sorgusu yapılıp bir kaç gün sürecek acılı bir işkence sonrası ölmeyecek şekilde bir yerlerde çürümeye bırakılması gereken yaratıktır. insan haklarıdır vicdandır falan onları geçiniz. eline otomatik silah alıp 40 kişiyi öldüren ve yüz küsür kişiyi yaralayan bir tipe acırsan şayet bu insan olduğunu değil soğuk kanlı bir canlı olduğunu gösterir..

benim bir endişem ise bu geri zekalı katil sorgusunda "1 hafta 10 gündür yılbaşı ile alakalı devam eden konuşmalara son olarak cuma günü yapılan hutbeden sonra karar verdim bu eyleme" derse neler olur ülkede. bakın insanlar belki kızıyor ki delicesine hoşnutsuzluklarını belirten şeylere girişiyorlar ancak böylede bir durum var. bilemiyorum belki bizim daimi gittiğimiz caminin hocası coştu bu kadar diğer camilerde durum farklıydı ancak gerçekten insanları yılbaşına karşı provake edecek bir konuşma yapıldı geçtiğimiz cuma günü. bu ülkede kendisine ters baktığı için veya park yeri yüzünden silah çekip karşısındaki adamı öldüren tipler varken birde insanların inançları üzerinden hipnoz edebilmek ne kadar kolay yüzlerce binlerce defa gördük bunu.

yıllardır söylüyoruz camilerimizi allah ın evlerini siyasi oyunlara alet etmeyin diye hepte tepki gördük. bizim insanımız manipüle olmaya çok müsaittir o yüzden özellikle inançlar üzerinden yapılmamalı böyle şeyler asla..
Ya hu bu adam taksimde video çekip yayınlıyor. Nasıl bişey bu. Allahım çıldırıyorum. Alay ediyor bizimle.
Bence bu videoyu çekmesinin sebebi, dikkat çekmemek, yakındaki polisleri turist ayağına atlatmak vs olabilir.

Ayrıca saldırı yapilan mekanda önceden keşif yapıldığı büyük bir ihtimal. Planları saat gibi işledi zira.
Bu olay adil öksüz olayina dönmese bari
(bkz: adil öksüz)
Kim olduğu neye hizmet ettiği pekte ipimde olmayan saldırgan beni ıskaladığı için tekrar teşekkür ediyorum kendisine ve evet oradaydım... ölmediğime şükür edip hayatıma devam ediyorum bakalım önümüzde ki terör saldırılarına bakacağız bizleri bu psikolojiyle yaşamaya mecbur bırakanlar utansın.
"eylem yapmadan teröristi tutuklayamayız" diyen bir başbakan (a. davutoğlu) ve 39 kişiyi katledip kaçan bir orospu evladı. gel buradan yak şimdi.
47 saattir istanbul polisinin bulamadığı zat.

inanak mı?
zeytinburnu'nda operasyon yapılıyormuş falan filan...

(bkz: #35268015) şurada bu pisliğin ışid'çi olmadığını söylemiştim.
hala aynı fikirdeyim.

adam katliam yaparken 3 tane flash bang dediğimiz bomba kullanmış.
bu flash bang öyle bir şey ki, patladığı anda çıkan yoğun ışık ile 45 saniyeye kadar geçici körlüğe, 170 db üzerinde ses şiddetiyle de geçici duyum kaybına uğratıyor.

şöyle bir şey;
http://www.youtube.com/watch?v=s4VJaNVHa88

imdi,
bu teröristin kullandığı bu enstrüman bizim coğrafyamızda yapılan terör eylemlerine yabancı bir madde.

umarım yakalanır bu it, ama bence iş işten çoktan geçti.

şimdi zeytinburnu'nda bir meczup yakalanır, zaten o yakalanacak kişi de önceden ayarlanmış bir ışid'lidir.

gerçek katil ise çok uzaklardadır, erişemeyeceğimiz yerlerde...
tüm kolluk kuvvetleri ve istihbarat teşkilatları tarafından aranan şahıstır. Diyelim ki yakaladık ne olacak? Ulan biz ki apo gibi bir terörist başını yıllardır besleyen bir ülkeyiz, bu maşayı yakalasak ne yapacağız? Asacak mıyız? Adam hakkındaki bütün bilgileri bulduk yani yakalandığı takdirde adama soracak soru kalmadı. Belkide yakalasak Tıpkı apo gibi başımıza bela olacak. Kim bilir belkide ışid bu adama karşılık bizim vatandaş veya askerimizi kaçırıp rehine takası isteyecek. Yani her türlü başa bela. Ha en güzel yöntem yakalayıp itlaf etmek başka türlü bu adam her türlü baş belası olur.
Çoktan kaçmış şerefsizdir.
Daha önce de dedim bu orospu çocuğu kaçmayıp saldırı yaptığı şehirde kalacak kadar salak olamaz. yakalanacağını ya da öldürüleceğini biliyor. Ülkeden kaçma niyeti olmasa oraya canlı bomba olarak girerdi. Önce sıkardı sonra da patlatırdı kendini. 24 saat kimliği tespit edilemedi. Hala yakalanabileceğine veya Türkiyede olduğuna inanan varsa net gerizekalıdır. Artık devlet de at hırsızının birini saldırgan diye gösterip milleti uyutmaya mı çalışır yoksa ibnenin kaçtığı "çok nedeni ve demokratik" herhangi bir avrupa ülkesinden iadesini mi ister. Bilemem. izleyip göreceğiz artık.
"noel baba kılığında" olduğu söylendi durdu.

ama değildi ve herkes noel babaya yoğunlaştı.
bu bilgiyi servis edeni bulsalar gerisi gelecek.
şaka maka yakalanamamistir, rezalet.
Reina nın içinde onlarca güvenlik kamerası varken, Ortaköy'den Zeytinburnu'na kadar yuzlerce guvenlik kamerası varken kaç gündür olayla ilgisiz salak bi selfi vidyosu disinda tek bir vidyosunu goremedik bu orospu cocugunun.

Birileri bu piçi köpek gibi koruyor ama bilemiyoruz artık kim o birileri..