bugün

aklı ve vicdanı olan, ülkesinin geleceğini düşünen, atatürkçü gurur tablomuz, yazarlarımızdır. evet.
(bkz: tacettin limoncuoglu)
parlamenter sistemin gerekliliğine inanan aklı çalışan insan .
En azından vicdanı rahat olacak yaZarlardır .
terbiyesiz, atayız ve alkölik olanlardır..

bir de 39 numero ayaklılar olabilirler..
ben de hayır diyeceğim ilk kez buradan açıklıyorum.
Düşünme yetisini kullanabilen yazarlardir.
Bu ara herşeye hayır der oldum bunun yüzünden tabiki hayır.
(bkz: italyann)
Adalet ve kalkınma partisi ve milliyetçi hareket partisini tutmayan herkez hayır der.
Kula kulluk etmeyi seçmeyen yazarlardır.
referandumda evet demiyecek yazarlardır.
Ülkenin tek adam rejimine geçişine engel olmak isteyen yazarlardır.
Bir tanesi de benim.

Kafasi karisik olan, ya da evet dusunuyorum ama tam da emin olamadim diyen herkes ozelden yazabilir. istedigi maddeyi aciklayarak neden hayir, anlatabilirim.
hayır' da hayır vardır. hayırlara vesile olacak yazarlardır.
hayır diyorum.
teşekkürler.
başbakan olmak istedi evet dediniz . şehit haberleri arttı . cumhurbaşkanlığına evet dediniz. sömürülüp üç kuruşa çalıştırılırken ekonomimizi batırmasını seyrettiniz. 400 vekil verin yoksa ülke elden gider dedi. şimdide başkanlık olmasa kaos olur hem içerden hem dışardan savaştayız dediler ki bunları da onlar başlattı / bitiremedi. Bu zamana kadar evet dediniz de refahı yüksek yaşamlara mı eriştiniz? şimdi hayır deme zamanı. elinizi vicdanınıza koyun hayır mı şer mi karar verin
Görüldüğü uzere bir tanesi bile neden hayir verdigini aciklayamayan yazarlardir. Bunlarin %95 i maddelerden bihaber değilse ben de bir sey bilmiyorum.

Arastirmak sorgulamak falan hak getire.
uzun uzun yazarsam bitmez
özetle
bu ülkede tek bir insanın halkı temsil etmesine şiddetle karşıyım cumhuriyet i unutturmaktır bu tek adamın yaptığı halkı hipnoz etmek daha çok kısıtlamak sanata sanatçıya bileme eğitime düşünce ifade ve basın özgürlüğüne karşı darbe yapmaktır..erdoğanın bu ülkeyi daha çok geriletmesene sonuna kadrar hayır!!!
bu ülke yi halk yönetmeli her şeye rağmen tüm zorlukları tüm engelleri birlikte aşmalı...
bunun erdoğan'la alakası yok. bunun rejimle alakası var. tek adamın yönetimi, yasamayı, yürütmeyi, yargıyı tek insanın eline vermek bu apaçık. hiçbir toplum bugünün dünyasında bu yönetim biçimiyle ilerleyemez. demokrasi, cumhuriyet, laiklik hepsini çöpe atmak demek evet demek.

ayrıca terörü bitireceğiz diyorlar evet dersek, madem bitirme imkanınız var neden masum çocuklar şehit düşüyor şimdi bitirin. koltuk sevdanıza neden analar ağlıyor? ekonomiyi düzelteceğiz dediniz bir önceki seçimde, dolar ve euro rekor kırdı, benzin, dizel ve otogaz rekor fiyatları gördü. yeşil soğanın kilosu 12 lira olmuş. fetö terörü diyorsunuz yıllar önce geldiğiniz ergenekon-balyoz diye masum insanları ordudan çıkarıp yerine fetö'cu insanları yerleştiren kimdi acaba? evet dersek daha da kötü olacak arkadaşlar. gelin milleti millet yönetsin, tek adam değil.

#hayır.
çoğu cahillikten kırılan yazarlardır.

ulan bir tane daha yasama, yargı erdoğan'ın eline veriliyor, tek adamlık padişahlık geliyor diye işkembeden konuşan birini görürsem çıldırcam.

bunlarla benim oyum bir sayılıyor işte. halbuse benimki 3 hatta 4 falan sayılmalı.
ben de hayır diyeceğim, öyle ters köşe yaparım işte.

ayrıca referanduma evet demek celladına kılıç vermek gibi bir şeydir. bari bileyip verin.
Takım tutar gibi parti tutmadığım için bu referandumda "hayır" oyu kullanmayı düşünüyorum.

Aslında "evet" demeyi düşünüyordum ama şu 18 yaşında seçilebilme ve 600 milletvekili konusu da halk oylamasına dahil edileceği için fikrim değişti.

18 yaşında bir gencin milletvekili seçilebilecek yeterliliği bulunabilir. Benim itirazım milletvekillerine sağlanan ayrıcalıklaradır. 18 yaşında milletvekili seçilen bir genç kısa bir süre sonra milletvekilliğinden emekli olabilecek. Bildiğim kadarıyla bugün için emekli milletvekili maaşı 8500 TL civarıdır.

Belki diyeceksiniz, «bu milletvekili emekliliği işi yeni bir şey değil». Fakat bizim buna en başından beri itirazımız vardı; bu konu hiç vatandaşa sorulmadı. Üstelik, söz konusu milletvekilleri ve onların yakınları olduğu zaman mecliste iktidar ve muhalefet, konu üzerinde kolaylıkla anlaşma sağlayabiliyor. Yani Ak Parti'ye değil de CHP'ye, MHP'ye, HDP'ye oy verdiğinizde bunların da bu emeklilik işine itirazları yok. (Zaten muhalefeti en çok eleştirdiğimiz konulardan birisi halkın gerçek gündeminden uzak olup muhalifliği umumiyetle hükumet ne yapmak istese yaptırmamak şeklinde sürdürmeye çalışmalarıdır.)

Berat Albayrak, Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olarak milletvekili olmuş ve kendisine bakanlık verilmiş olduğuna göre yarın öbür gün nice bakan ve milletvekili çocuğu meclise sokularak ömür boyu maaş almaları temin edilebilir. Zaten fakir fukaranın çocuğunun mebus namzeti olup da seçilebilme ihtimali ne kadardır?
okudugunu anlama yetenegine sahip bir insanin bu teklife evet demesine gercekten cok sasiririm.

ben futbol takimi tutar gibi parti tutmam. partinin, secimin, referandumun ne iddia ettigini, ne sundugunu, ulkeme, bana , millete ne katacagina bakarim.

bu metne bakiyorum, ve korkuyorum. gecenlerde erdoga'nin en buyuk destekcilerinden olan iri yari sakalli bir abimiz , TV'de aynen sunu soyledi "...bu yetkilerin erdogan'dan baska birine verildigini dusunsenize, ulke batar..." demistir. adam akli sira erdogani yucelteyim derken, acik acik bu kadar yetkinin bir insanda toplanmasinin tehlikeli oldugunu soylemistir.

bu kadar risk alinir mi arkadaslar ? ayrica erdogana niye guveneyim ben , babamin oglumu ? bu kadar yetki, denetim zayifligi bir ulkede olmamali.

hadi diyelim, erdogan peygamber gibi adam. eee, ondan sonra gelecek olan delinin biri olursa napicaz ? her basa gelen icin yeni anayasa mi yapicaz ? kaldiki erdogan gibi surekli kandirilmaya musait birinin cok siki denetlenmesi gerekir.

reisi degil, ulkeyi dusunup, milleti dusunup, gelecegimizi dusunup ona gore oyunuzu kullanin.

o yuzden dibine kadar hayir.
Sonuna kadar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar