bugün

artık sabır taşlarını çatlatan ve bu ülkenin başından kendisi gibileri de alıp gideceği günü iple çektiğim kişi.*
bu kadar yıllık başbakanlık tecrübesine rağmen hala konuşurken ağzını ayarlayamayan insan. düzgünce ifade etse çok da tepki çekmeyecek bir şeyi ne yapıp ediyor gerginlik yaratacak şekilde söyleyiveriyor. peki ama neden bu kasış? bi düşünelim.. halk "bizden biri" diyerek seçmemiş miydi kendisini? türk halkının büyük çoğunluğunun çocukları abd'de okuyamadığına, oğulları askerlikten muaf olamadığına ve gemicikleri olmadığına göre sadece ve sadece kahvede muhabbet eden esnaf ağzıyla konuşması olmalı herhalde rte'yi bizden biri yapan..
(bkz: kasımpaşalı) * yürüyüşü bile korkutur adamı.
zamanın birinde belediye baskanı iken karacaahmet türbesini kacak yapı gerekcesiyle yıktırmak isteyen kişidir.
diyarbakır'da 'kürt sorunu bizim sorunumuzdur' diyen ve seçimlerden sonra 'bu meclise, ben buradayken kürt meselesini kimse taşıyamaz' sözlerini sarfeden (kelimenin tam anlamıyla) bir politikacı.
dünkü arena programında 'yargının içine sıçmış' diye dili sürçen, türkiyenin başbakanıdır.
fikir-zikir uyumu yakalamış başbakandır.
seçim zaferini hazmedemeyen ve eleştirilere zerre kadar tahammül edemeyen başbakan. yurtdışında meslektaşlarını karikatürlerde, çizgi filmlerde yerin dibine sokuyorlar, maymuna çeviriyorlar adamların gıkı çıkmıyor; bizdeyse beyefendi en ufak bir sinirlenme anında çiftçiyi aşağılıyor, herkesi kucaklayacağım deyip kendisi gibi düşünmeyen kişilere vatandaşlıktan çık diyor, kendisini kedi olarak gösteren karikatüriste dava açıyor. zerre hazzetmem kendisinden.

kucaklama bölümü için serbest çağrışım

(bkz: sabaha kadar kucaklar beni)

ayrıca

(bkz: kedidir o kedi)
+ günlük duanı yaptın mı tayyeap!
- tanrım american ordusunu koru. (amen)
bir karikatüre göre:

recep tayyip erdoğan: biz de bir zamanlar "go yanke home" diye çok bağırdık. ama şimdi değiştik.

george bush: sakın namazı da bırakim deme ha! yoksa bizim bop suya düşer.
büyük lider, güzel insan. eh bi'de halkın yaptığı seçimlere saygısızca tavırlar sergileyen ve laflar edeni sittir etmesi yok mu? sevgimizi bin kat daha arttırmışdır.
kendi kendine zarar veren siyasetçi, koy önüne mikrofonu gerisini kendi hallediyor muhalefete gerek yok...
bu aralar yalnız kalmaya ihtiyacı olan kişi. nitekim *başbakanlık yaptığı halkının yarısını ve analarını etrafında görmek istemiyormuş.*
kendisini türk hekimlerine emanet ediyoruz.
mart 2003'te "abd'nin ırak'ta savaşan bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız."diyerekten abd askerleri adına duacı olduğunu belirten saygıdeğer başbakanımızdır.
(bkz: bu da oyle bir ask)
ağzından cıkanı kulagı duymayan, duysa da anlamayan, türkiye cumhuriyeti başbakanı bir adamdır. kendisine 2. menderes diyenler de vardır...
bu ne allah aşkına, devlet'imin başında hükümetimin başında bu insanlar mı var allah aşkına. bak allah aşkına diyorum! http://www.youtube.com/watch?v=6RyHzRUkmwM&NR=1 ayrıca: http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=#

zaten işin özü son sözde:

--spoiler--
egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, ama ne zaman sandığa giderken, asıl manada egemenlik kayıtsız şartsız allah'ındır.
--spoiler--
" Emek, örgüt, eylem kavramlarını 'öcü' gibi gören iktidarlar bize çok şey kaybettirdi. Emek hareketini hak ettiği yere ulaştırmak boynumuzun borcudur." demiştir. **
sütten çıkma "ak" kaşık!
bilindiği gibi bekir çoşkun'un abdullah gül için "o benim cumhurbaşkanım değil" sözüne o zaman bu ülkeyi terk et demişti kendisi.

amerika'da bush karşıtı amerikalı girişimci john fisher, abd başkanı bush ve Başkan Yardımcısı Dick Cheney, Dışişleri Bakanı Colin Powell ve Adalet Bakanı John Ashcroft'un resimlerinin basılı olduğu tuvalet kağıdı ile siyasi nitelikli otomobil etiketleri pazarlıyor.

ilginçtir bu etiketlerde Bush benin başkanım değil, 2004'te Al Gore'u yeniden başkan yapın gibi ifadeler yer alıyor. bilindiği gibi al gore Kasım 2000 seçimlerinde Bush'tan daha fazla toplam oy almasına rağmen hukuki süreç sonucu ABD Başkanı olamamıştı.

kaynağı da var burada, 16 ağustos 2001 tarihli hürriyet gazetesi: http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2001/08/16/16468.asp

Bush benin başkanım değil diyen bu adam amerika'da hâlâ bush'un resimlerinin basılı olduğu tuvalet kağıtlarını satıyormuş. kimse de kendisine amerika'yı terk et demiyor.

ama recep tayyip erdoğan, abdullah gül benim cumhurbaşkanım değil diyenlere ya sev ya terk et mantığıyla yaklaşıyor. yarın bir girişimci çıkarda tayyip'in resminin basılı olduğu tuvalet kağıtları satıyorum derse ülkede olacakları düşünemiyorum.

bonus:
(bkz: akp demokrasinin kalesidir)
özlem piltanoğlu türköne akp istanbul milletvekili.
(bkz: tayyipler alemi)
(bkz: BAY GAF)
türkiye cumhuriyeti'nin başbakanı. sevmeyenleri dahi bu gerçeği şey yapa yapa kabullenmektedir.
ekonomik anlamda bir i$adami kadar liberal , siyasi anlamda bir i$ci kadar demokrat olan ba$bakan.
(bkz: ucuzlere verilemeyecek isimler)
kendi halinde bir vatandaş. *