bugün

(bkz: acitasyonun amına koymak)
(bkz: timsah gözyaşları)
hamisinin izinden gittiğinin göstergesidir.

ota boka salya sümük ağlayan bir diğer zat-ı muhterem için;

(bkz: fethullah gülen)
(bkz: ağlayabilseydiniz anlayabilirdiniz)
meclisi ağlama duvarına çevirmek
dinci olduklarının göstergesi
zaten sidikli gözlüler
zaten kemalist devrim halkta tıravma yaratmıştır bunlara göre!
(bkz: fethullah gülen den ağlama dersleri)
oğlunun bir sanatçıyı öldürdükten sonra kaza izlerini belediye ye sildirdiği için çektiği vicdan azabındandır.
yoksa astırılan gençler, askerde şehit olanlar falan umrundamı olacak recep beyin.
oy almak için tüm türkiye değil dünyanında önünde küçük düşmektir. tamam üzülecek bir durumda neden referanduma bir ay kala böyle bir şey yapıyorsun ki. sen yıllardır şehit düşen gençlere ağlasana. gerçi onlar senin için kelle.
ilki ne zaman cereyan etmiştir bilmiyorum. sonuncusu da bugünkü grup toplantısında gerçekleşmiş. katledilen gençlerin mektuplarını okurken. acıya göz yaşı dökmüştür. en acıya belki de. sahici gözyaşları bunlar. suni değil.
idam edilenler için ağlamak son derece normaldır. kim olursa olsun insanlar böyle bir sonu asla hakketmezler. haksızlıklar karşısında göz yaşı dökmek insanların ortak yanıdır. bu açından bakınca başbakanın zıt fikirlerin kesişim kümesinde kaldığı görülüyor.
mhp'nin veya chp'nin 80 de kaybettiği taraftarları için çıkıp konuşmaması veyahut ağlamaması, onların mektuplarını okumaması çok garip. işin içinde bir iş olduğu belli. akp gibi 12 eylülden nemalanan bir partinin çıkıpta ülkücüler yada solcular için ağlaması, timsah göz yaşlarından başka nedir. dün şehide kelle diyen, abdullah öcalan gibi bir katilin düşüncelerini önemsediğini söyleyen bir insan, bugün çıkıp ülkücüler için ağlıyor ise, bu işde bir bit yeniği vardır arkadaş.

araştırmadan sırf bu gözyaşları için oy verecek insanlar tabi ki olacaktır. ama 80'lerde darbe alan her iki kesiminde sağduyulu olması ve 12 eylülden nemalanan bu partinin oyunlara gelmemesi lazım.
bazı aklı kıtlar 12 eylülün en büyük günahının idamlar olduğunu sanmakta. aslında bu dönem çıkardığı anayasayla ülkenin geleceğini de infaz etmiştir. şimdi kısmen de olsa yapılacak değişikliklerle prangalarından kurtulmaya çalışan bir ülke var. demek istediğim vereğiniz oy, sadece 12 eylülü yapanların yargılanmasının yolunun açılmasıyla, 12 eylülden alınabilecek bir intikam ihtimali doğurduğu için değil o dönem çıkarılmış hala da yürürlükte olan anayasanın bizi bağladığı zincirlerden birini koparma imkanı yarattığı için önemlidir.

ağlama olayına gelince idam edilmeden önce yazdığı mektupta '' nişanlıma da selam söyleyin allahtan iyi bir yuva kurmasını diliyorum'' (mealen) sözlerine adamın kahkaha atacak hali yoktu. di mi?
bir bülent arınç ağlar, bir tayyip ağlar, yetmez karısı ağlar. milletin anası ağlar. Sümüklü siyaset dedikleri bu olsa gerek.
çayımı yudumlayarak izlemeye doyamadığım anlardandır.
bırakın efendim timsah gözyaşı.
oyları iki puan yukarı çekecek eylemdir.
adam duygulanıp ağlamış. adama iftira atmak işe geliyor tabi.

(bkz: biraz insan olun insan)
(bkz: timsah gözyaşları)
(bkz: arkadaşlara katılıyorum)
"sekiz yıldır iktidardayız neden bi halt etmedik 12 Eylül hesaplaşması için acaba" , diyerek ağlamadır diyemeyeceğim durumdur.Solculardan ve MHP den Evet oyu devşirmek için yalandan rol kesmedir.Ayıptır be.12 Eylülün sola ve sağa aynı zararı verdiği de ayrı bir yalandır.Türkeş fikrimiz iktidarda biz hapsiteyiz demişti netekim.
hoca efendisinden iyi ders aldığı belli oluyor.(ağlama dersi)
yakında mendil reklamında oynayabilir.
normaldir.

bunu bile eleştiriyorsunuz. bu kadar insani birşeyi.

yuh diyorum sadece.

not: ak parti taraftarı değilim. ama insafsız da değilim.
(bkz: acıtasyonun mına gomuşlar bülent başgan)

not: wisla krakowluyum.
bana birinin ağlamasını hatırlattı. timsah. evet timsah gözyaşları bunlar.
hiç boktan yere asılan onca kişinin mektubunu okumuş adam aloo! sırf eleştirmek için eleştirmeyi bırak da bi bak ne yazılmış o mektuplarda? kime seslenilmiş? sonuç ne?

giden gitti nasılsa di mi? o adamların katilleri hala ortalıkta cirit atıyor buna ne diyeceksin? sen, hala, başkalarının ölümden üzüntü duyan birine, (yalan da olsa, gerçek de olsa ) sırf görüşleri sana uymuyor diye, nefretini bi kez olsun kenara bırakarak düşün bunu.

nişanlıya yazılmış o satırlar, anneye yazılmışlar. kardeşe. kundaktaki bebeye. öküz de olsa insan biarz olsa içi yanar!

hala mı sızlamıyor ulan için? hala mı katillerden yanasın? ne zaman insanlığın meşgul tonu vermeyecek aq!
en son televizyondaki konuşmasında erdal eren' den bahsediyordu.geçenlerde ahmet kaya' nın şarkısını söyledi.yılmaz güney filmlerini sevdigini belirtti.

(bkz: tayyip erdoğan ın devrimci olması)

che tişörtü giyip, deniz gezmiş kapaklı kitap okuyarak devrimci olmak gibilerin devrimciliğinden bahsediyorum elbette.

şimdi de ağlama görüntüleri.gerçekten bildigin ağlıyor.gözyaşını siliyor falan.ibrahim tatlıses geldi benim aklıma.ota boka ağlıyodu o bi süre sonra sahte gelmeye başladı o da gerçi.insan sahte gülmeli bazen hatır gönüle de, sahte ağlamak neyin nesi bilemicem.

ama bir gerçek var ki, duygu sömürüsü ve herşey 12 eylül 2010 anayasası için ''evet'' oyu için ise ağlama be tayyip amcam evet te olsa hayır da olsa değişen zerre kadar bişi olmayacak.nasıl kenan evren tarihe gömüldüyse sende ve senin gibilerin görüşleri de ve bu görüşlerin meyvesi ana baba yasanız da gömülecektir.

edit:aynı oranda eksi ve artı oy almıştır.helal bana.