bugün

istiklal caddesinde her duvarda afişini görebileceğimiz acaip bir film. Baş rolünde de ünlü meşhurlarımızdan recep bülbülses varmış. insana şaka gibi geliyor ama buyrun bu da afişi http://image.haber3.com/haber/188097.jpg
"recep ibibik, babası ve dedesi memleketlerinin en büyük tavuk, horoz yetiştiricisi olan hatta dedesinin dedesi, padişahların horozlarını yetiştirmekle ün salmış bulunan, ibibik soyadlı bir adamın öyküsüdür. kendisini ve soyunu, büyük şehirlerde herkesin tanıyacağını sanan recep ibibik, bir gün kalkıp istanbul'a gelir. ancak durum hiç de sandığı gibi değildir. bir tesadüf sonucu sinema piyasasına girer, artist bile olan recep ibibik'in büyük şehir çarkı içinde başına gelmeyen kalmaz. bu çark onu kendisinin, ailesinin ve yavuklusunn yüzlerini kızartacağı duruma sokar. ancak yaşadığı olaylar komik olduğu kadar düşündürücüdür de... film, hiç bir kötü söz, küfür ve müstehcenlik içermiyor. kara mizah bir yapıt olan recep ibibik, tam bir toplumsal taşlama filmidir. ve ne gariptir ki bu toplumsal taşlama, günlerden bir gün sinemamızda, horlanan, ezilen, itilip kakılan recep bülbülses aracılığıyla yapılmaktadır."
yönetmeninin recep ivedikle isim benzerliği dışında hiç bir benzerliği olmadığını açıkladığı filmdir.
(bkz: alternatif recep ivedik film senaryoları)
isim hırsızlığı yapılarak seyirci çekmeye çalışan rezil bir film.
basit film ticareti aldı başını gidiyor diyeceğiz yakın tarihte ve başı çeken film recep ivedik'tir. işte 2. vagon. recep ibibik'miş. bu ne lan ? millet yedi recep ivedik'i, şahan gördü, ikincisi yolda tamam yeter. son olsun diyorduk. sen nerden çıktın ? çıktır git geldiğin yere. hadi bakalım görmeyeyim!
müşterilerime saygımdan dolayı, film diye alıp rafa koymadığım hödö.
çakma recep ivedik'tir. o kadar yaratıcıyız ki, çok güzel türev üretiriz.
(bkz: ödünç çalmak)
film yazısının fontu bile ivedik ile aynıdır. yuh artık.*
gereksiz bir türk torrent sitesinde gördükten sonra meraktan indirdiğim izledikten sonra insanı hayata küstüren feyk film.
film büyük ihtimalle 90ların ortasına ait. kesinlikle yeni bir film değil. recep ivedik'in gişe başarısından sonra tozlu raflardan indirilmiş.
son zamanların en kaliteli filmlerindendir. recep bülbülses büyük bir oyunculuk sergilemiştir.
2000'li yıllarda 80'lerin estetiğine özlem duyulurken, oyunculuk, teknik, kısaca herşeyiyle o estetiğe yakın bir film nasıl yapılabilir, bilinçli olarak mı bu yapılmıştır düşündürür. fragmanı bile sanki 20 yıl evvel çekilmiş şimdi gün yüzüne çıkmış gibidir.
Rezalet ötesi diye adlandırabileceğimiz bir filmdir. yunus bülbül filmlerine benzer yapısı ve sulu salak komedi anlayışıyla, sinemanın içine etmiştir adeta. kınıyorum hatta kınamakla kalmayıp kusuyorum defalarca efem.

aha bu da afişi http://img510.imageshack.us/f/ribidikce3.jpg/
çakma recep ivedik, bir başka deyişle kolpanın kolpası. böyle bir filmin var olduğunu düşündükçe kafayı yiyorum, arkadaş. afişte duran herifin vajina gibi büzüşmüş dudaklarına bakar mısınız? iğrenç lan.
http://sinemaonline.org/vidresim/nb78KxdcKc.jpg
(bkz: durduk yere adamın ağzına sıçan filmler)
Tamamına youtube'da ulaşabileceğiniz filmdir.

Fragmanı filmi yeterince tanıtmaktadır.

Bu film üstüne çok konuşabiliriz ama recep bülbülses filmde aletiyle birlikte oynamış. Özellikle göbek attığında aleti bir oraya bir buraya sallanıyor falan garip yani. Sonradan öğrenmiştim, ne kadar doğru bilmiyorum ama kadın pazarlıyormuş sanırım ve para karşılığı eşcinsel ilişki yaşıyormuş. Valla bir kaynağım yok flash tv'de mü ne bişeyler olmuş falan bilmiyorum.

Evet, filmi sonuna kadar izleyerek kendime işkence yaptım.