bugün

zaman kaybı.

sırf filmde teknoloji ve boksa yer verilmiş diye bütün o klişelerin mazur görüleceği düşünülmüş ve malesef de görülmüş amk. çok saçma. adamlar senaryosu boktan bir filmle karakteri yakalayamamış oyuncular kullanarak klişeleşmiş tüm detayları yutturuyorlar ya inanamıyorum.

ben boks dışında etkileyici bir yer bulamadım filmde ki bir boks hayranıyım. yatakta filmi izlerken monitörle dövüşüyordum. o da benim zaafım işte. ama film güzel değil inanın.
görsel
ilk çıktığında izlediğimde inanılmaz heyecanlandıran ve duygulandıran film. neresine duygunlandın lan demeyin, o başarının hikayesine kendini kaptıran herkes duygulanır. başrolünde Hugh Jackman'ın olduğu kesinlikle izlenmesi gereken film.
görsel
tam böyle keyifli seyirlik, kaliteli çok sevimli bir filmdir. ikinciside hazırlanıyor diye biliyorum, merakla bekliyorum açıkçası.
robotların çevresindeki insanların aile aşk eğlence üçgeninde birbirine kenetlendiği şahane bir film. çok severim sevdiririm. şahsi notum 10/8
mükemmel bir film. oyunu da var. ps3 ümde her gün oynarım.
çok keyiflidir. hatta bence en az transformers ayarındadır. gerçekciliği göz doldurur.
gayet keyifli ve eğlenceli bir film. 2 saatin nasıl geçtiğini anlayamadım.
güzel zaman geçirmek için seyri hoş filmlerdendir. bir kere filmden sizi koparacak hiç bi aksaklık yok. konusu itibari ile yaratıcı ancak şaşırtıcı değildir. oyuncular da cuk oturmuş hani. genel anlamda başarılıdır. noisy boy'a yazık olmuştur, temiz, güzel robottu.
inanmanın önemine değinen ve 2020'lerin amerika'sında geçen bir filmdir.

soundtrackleri de gayet başarılıdır. zaten açılış müziği ile seveceğimi anlamıştım ben filmi.

http://www.youtube.com/watch?v=xXrqzJaB2WI

çok tatlı bir filmdir.
Zaman geçirmek ve iyi bir senaryo görmek isteyenler için ideal bir film. Film biraz konuya geç girer gibi oluyor ancak konuyu hiçbir şekilde dağıtmıyorlar.. Filmin dezavantajlarından birisiyse klişe olması ve bir sonra ki sahnelerin tahmin edilebilirliği. Ama filmin hakkını yememek lazım.. Farklı ve dikkat çekici bir konuyla karşımıza çıkıyor. Hugh Jackman, Dakota Goyo ve güzelliğine aşina olduğumuz Evangeline Lilly alıp götürmüşler filmi. Her duyguyu farklı yerlerden tattırıyorlar. izlerken asla sıkılmazsınız..
müzikle harmanlanmış filmler candır. hugh jackman iyi oyuncudur, film izlenilebilir.
sonu her ne kadar filmin başındayken belli olsada-ki normaldir bu tarz filmlerde sanırım- güzel filmdi.
çok nadir film izlerim.tokyo drift'ten sonra beni çok fazla etkileyen bir film çıkmamıştı karşıma.arkadaşın önerisi sayesinde izledim.tek kelimeyle harika. hızlı ve öfkeli serisinden sonra en çok bağlandığım film bu oldu.filmdeki son maç rocky balboa'nın son maçına çok ama çok benziyor.ve filmi bir kat daha güzel kılıyor.izleyin izletin efendim.
basit bir film aslinda, tipik hollywood tarzi duygusal kliseler falan filan ama dovus sahneleri cok eglenceli. sinema salonunda kendinizi "haydi haydi! vur sagdan!" derken bulabiliyorsunuz. gaza getirdigi de kesin. arkadaslarla ya da aileyle izlemek icin iyi bir tercih.
Bir kontra yumrukta bana sallamıştır.öyle böyle değil mükemmel film.
Harika bir film,, her zaman izlemek istemiştim ve dün akşama nasip oldu.. Yıllar önce rocky de ki heyecanı yaşamak çok güzel bir duyguydu, Her şeyi ile izlenmesi gereken ve hafızalarda ki arşivde bulunması gereken film.. 10/10

Mükemmel giriş parçası..
http://www.youtube.com/watch?v=_R5IQoIYvTM
derin bir konusu olmayan, görsellik olarak sağlam olan ve başroldeki sevimli çocuk sayesinde kendisini izletmiş filmdir. filmde çalan şarkılar da baya iyidir.
bazı filmler vardır, kısa bile süre izletmez kendini. izlersiniz, sıkılırsınız. kapatmak istersiniz ama sonu gelsin istersiniz. işte bu onlardan değil.
konusu klasik ama eğlendiren zaman geçirten bir film. hatta son kısmında zeus la olan maçında insanı gaza getirir.
basit sıradan ama eğlenceli bir film. vakit geçirmek ve eğlenmek için izlenebilir.

--spoiler--
senaryo derinliği sıfır filmde. atom'un zeus ile dövüşmek sadece bir lig maçına çıkması ve basit bir meydan okuma sonucu zeus ile kapışması senaryo açısından tam bir felaket. film iki saat sürüyor ve bazı gereksiz sahneler atılıp asıl konu üzerine yoğunlaşılarak daha adam gibi bir film yapılabilir.
--spoiler--
kesinlikle transformers çakması olarak görülmemesi gereken, kendi halinde oldukça keyifle izlenebilecek bir film. son dövüş sahnesinde yıllar sonra apollo creed ile rocky'nin maçını izlerkenki heyecanı yaşatmıştır. ayrıca filmin soundtrack albümü de muhteşem;

1. Fastlane Bad Meets Evil (Edited)
2. Here's A Little Something For Ya – Beastie Boys (Edited)
3. Miss The Misery Foo Fighters
4. The Enforcer 50 Cent (Unreleased)
5. Make Some Noise The Crystal Method Featuring Yelawolf
6. Till I Collapse Eminem (Edited)
7. One Man Army Prodigy & Tom Morello
8. Give It A Go Timbaland Featuring Veronica
9. The Midas Touch Tom Morello
10. Why Try Limp Bizkit (Edited)
11. Torture Rival Sons
12. All My Days Alexi Murdoch
13. Kenton Danny Elfman
süper robotlarınız var ve siz onlara boks yaptırıyorsunuz, bu mallığı es geçersek veletlerle izlenebilecek güzel bir filmdi, fekat, beni o gözlerle mi kandırıyorsun u birileri çok tutmuştur.**
robotlar dövüştürülmesin!
filmin resmi ve konusu açıkcası çok çocuksu gelmişti ve tereddüt etmiştim ama izledikten sonra hayran kaldığım bir film oldu ve film arşivimde yerini güzelcene aldı.
bilim-kurgu türünü sevenlerin kaçırmaması gereken eğlenceli film.

-spoiler-

gerçekten güzel vakit geçirmenizi sağlayacak bir film. çok sevdiğimden eleştirmek istemiyorum ama birkaç noktaya değinmeden edemeyeceğim.

robotların komutlarıdoğru düzgün yerine getirmemesi pek hoşuma gitmedi. ayrıca eski model bir antrenman robotunun en ileri teknoloji bir robotla başabaş mücadele edebilmesi , eğer atom'un gizli bir geçmişi ve farklı bir özelliği yoksa, büyük mantıksızlık. ayrıca bu iki adam büyüklüğündeki robotların insanlara bu kadar yakın olup kimseye yanlışlıkla bir sille yapıştırmaması veya yanlışlıkla birisinin üstüne basmaması gerçekçiliği zedeliyor. gerçi bunların hepsi filmin sahip olduğu harika atmosferi destekliyor ve kendi dünyasını oluşturmasını sağlıyor. hem gerçekçi, hembde çizgifilmvari.

-spoiler-

ikinci kez düşünmeyin ve izleyin.

puanım: 80/100

not: ailece izlemek için uygundur.
bu arada zeus ile atom dövüş için ringe geliyorlar ya..
zeus ringe zıplayarak geliyor ve ardından guiza işareti yapıyor lan.
okçu gibi..

http://www.youtube.com/watch?v=YCce3ivv9AI

1,57 sn..

dikkatinden kaçmış sözlük ahalisinin ilginç..

edit: link eklendi.