bugün

25 yaş civarlarında olan seksolog hanımefendi.

Köşesinde sadece Seks üzerine yazmayı âdet edinen Ayşe arman a verdiği röportajı okudum.

Rayka ''oral şöyle yapılır, ön sevişme böyle olur'' minvalinde konuşmamış gerçekten. Türkiyedeki seksolog algısı bu çünkü.

türk insanın cinselliğe karşı duruşu üzerine iddialı açıklamalarını görünce ister istemez bu kadının yatakta nasıl olduğunu düşündüm. Trollleme amacında değilim, rayka yatakta nasıldır, sekste iyi midir yoksa hayal kırıklığı mı merak ettim. Vurucu tespitler yaptığına inanıyor ve iddialı konuşuyor seksoloji üzerine. Bir yer edinme mücadelesini anlayışla karşılıyorum çünkü yurtdışında ciddi eğitim almış ama ataerkil bir toplum yapısının anaerkil uzantılarına da sahip türkiyede özgürce ve bilinçli bir şekilde seks yaşanması gerektiğini ve bekaretin önemsiz olduğunu savunmak ancak istanbul ve izmirde tutar.

Raykacım, bebeğim. Sen bu sözleri orta ve doğu anadoluda ya da karadenizde de kullanır mısın lütfen.

Ayrıca orgazm olamayan kadınlara da değinmişsin. Bak ben 1 yıl kadar evvel orgazm olamayan kadınlara yönelik şu tavsiyeleri girmiştim. (#34999852) baktım sen de farklı bir şey söylemiyorsun? Kaldı ki sen bu işin okulunu okudun ve profesyonel olarak para da kazanıyorsun. Görüyorsun teoride sen, pratikte de ben farklı şeyler söylemiyoruz. Allayıp pulladığın mesleğin için pratiğe sahip olmak ve biraz da aklını çalıştırmak yeterliymiş gibi geldi bana.

Ha bak, seksin hastalıkları üzerinden konuşup kendini süsleyeceksen hatırlatırım ki sen bir ürolog değilsin zaten.

Türk insanın korunma yöntemi diyerek geri çekilme yönetimini 'geleneksel' şeklinde isimlendirmek de biraz komik olmamış mı rayka bebeğim? Bu evrensel bir korunma yöntemi canım biliyorsun sen de.

instagram hesabını da şöyle bir inceledim de tamamı seks üzerine paylaşımlar. Anlıyorum seksologsun ama sen bir mühendisin, bir manavın, bir tornacının mesleğini instagramda insanların gözüne soktuğunu gördün mü?

Sonuç olarak ben senin yatakta nasıl olduğunu merak ettim gerçekten. Tanışırsak sevişelim seninle ki bakalım o çok iddialı olduğun mesleğin senin özel yaşantına ne katmış görelim.
bugün keşfettigim naçizane insan. gençlere ve çocuklara cinsellik eğitimi ile ilgili bir kitap yazmış. görüşlerini çok kıymetli bulduğum seksolog.
Müthiş önemli bir insan. Dünyada kendisinden daha bilgili olan insan yok mu? Elbette vardır. Ama onu önemli yapan bildiğini paylaşmak istemesi. Özellikle her şeye nötr duruşuyla. Bu memleketin en büyük sorunu, çoğu insanın bir ortası yok, doğal olarak objektif olmaktan çok uzaktalar. Rayka öyle değil. Benim bilmem kaç yıllık seks hayatım var niye takip edeceğim ne öğreneceğim gibi milat öncesinin aklıyla hareket etmeyin. Her farkındalık sizi daha fazla siz yapar.
Biyolojik Cinsiyeti Reddederek Bebeklerin Cinsiyetinin Duyurulmaması Gerektiğini Savunan kişi. Amacı nedir bilemiyorum artık bu tarz insanların. Ama olayı çocuklara, bebeklere kadar getirdilerse yakın zamanda sert bir tepki ile karşılaşmaları olası. Zira ağızlarına bir de "trans bebek" diye bir kavram koydular yeni olarak. Bakın bu zamana kadar saygı duyalım dedik ancak ne kadar saygı gösterdiysek o kadar azdılar. Bu kadın özelinde de, ters ve dışlayıcı, saygısız, insanları yargılamaya çalışan bir üslup kullanıyor. Baştan başa yanlışlar. Düşüncelerinden iletişim yöntemlerine kadar.