bugün

afiyet olmasını dilediğimiz kişilerdir. hayır şunu anlamıyorum. neymiş efendim dinime saygılı olacakmış. ulan senin dininde senin alkol içmen yasak. adama ne o yasaktan. kendisi inanmıyor demek ki içiyor. eğer allah varsa o keser cezasını sana mı kaldı? ya da sen güvenmiyor musun allahına... bak şimdi allah bunları görmez ben döveyim mi diyorsun? allaha eşit koşmuyor musun efendim kendini?
tamam sakinim.
yav arkadaş biraz mantıklı olalım. şimdi sen müslümansın, ramazan ayında orucunu tutuyorsun. o adamda dinine senin kadar bağlı olmayan belki müslüman bile olmayan bir insan. yani sen oruç tutuyorsun diye ya da ramazan diye o adam niye içemesin birasını? o sana neden oruç tutuyorsun diyor mu? ya da ramazan dışından bir ayda oruç tuttuğun zaman sana niye tutuyon lan ramazan değil diyen oluyor mu?
Herkes kendine muslumandir. Kisilerin hareketlerine saygi duymak lazim.
tercihtir,
kimse laf edemez.
kimseye zararı dokunmadığı sürece kimseyi ilgilendirmez.
Canın çekiyorsa tutma oruç.
gördüğünde canı çekmeyen insanın şikayet etmeye hakkı olmadığı durumdur.
afiyet olsun dediğimiz kardeşlerimizdir.
baskıya aldanma içmeye devam!
size ne birader size zorla içirmiyolar ya...
tercih meselesidir efenim.

- Ali birayı köklemişsin yine.
+ Dayanamadım ahmet.
- Sen nasıl müslümansın hani bize ?
anlamadığım nokta şu;
birisi bira içiyorsa, oruçluya bunun zararı nedir? hakkaten biri açıklasın artık şunu.
uluorta salya akıtanlar gibi olamazlar.
(#36779579/)
Bu entrynin yeterli cevabı verdiği kişilerdir. için abi. Bana giren çıkan yok.
Yarasın tosunlarıma içsinler arkadaş.
şüphesiz ki saygısız kişilerdir.
özgürlüklerinin kısıtlanmamasını isteyenler karşısındakilerin inançlarına da saygı göstermek zorundadır.
senin inanca saygın olmıcak sonra da bu insanlar yobaz özgürlüğümü kısıtlıyorlar diceksin. olur mu öyle şey?