bugün

rakı içilen en büyük hatadır. rakı masasında otururken fon müziğinde tanju okan ın çalmamasıdır.
Yemek yemektir, özellikle kebap vs. ağır yemekler.
çok içmektir. acayip çarpar şerefsiz.
rakıya buz katmak.
rakıdan küçük bir yudumdan sonra hemen ağıza meze atmamaktır.
mezeyi atacaksın ki, rakı değil kafandakiler yaksın canını.
sonra vay efendim rakı canımı yakıyor,
adını da çıkardınız rakının ibişler.
arkadaşlara haber vermek.
tekila ile beraber içmek. yani bir tekila bir rakı karıştırmak gibi. lan su yerine ayranla içen arkadaşım var benim.
elinde telefon mesajlaşmaktır.

rakı masasının bi ağırlığı bi raconu vardır.

oturunca herkes muhabbete dahil olur biraz kendinden biraz ortak konudan dem vurur.

ama bunun haricinde yapılan faaliyetler tamamen yanlıştır. en azından telefonla mesajlaşmak bu yanlışların en başında gelir.
rakıya su katmaktır, hatta rakı içmektir. eskiler bilir rakı ya sek içilir ya sonra içilir.
bizzat rakı içmenin kendisidir. O ne lan öyle leş gibi kokuyor hem haram haram.
Shot atmaktır. Bir arkadaşımda sahit olmuştuk. Ambulans cagırdık,midesini yıkadılar salagın.
ana-bacı-sülaleye küfretmek..
Muzeyyen Senar dinlememek.
içme adabaını bilmemek ve içmesini bilmeyenlerle içmek.
ortamda hava atmak için hızlıca içmek... evet genç arkadaşlar bu konuda çok rahatsız. rakının raconu yavaş yavaş içmektir. dertlerinle harmanlamaktır onu. her bir yudumunda unutulmayanlara nağme dizmektir adeta...
Sarhoş olmadığını zannederek yardırnaya devam etmektir.
rakıyı dansözlü mekanda içmektir. sonuçları ağır olabiliyor.
Cok su koymaktir.
eskiye kadeh kaldırmamaktır.
rakının adabı şöyledir böyledir diye edebiyat yapanlarla oturmaktır. amk adamlar öyle bir entry giriyor ki şaşırıyor insan.
Mezelere hayvan gibi saldırmak .

Rakıya suyu fazla katmak .

benim için bu ikisidir .
sek rakıyı nane likörü ilavesiyle iÇmektir. ilk denemeden sonra yerli absinth i keşfettiğizi ileri sürersiniz. akabinde toz şekeri kolunuzdan yalayıp shot atılan saatler gelir ebeniz sikilir.
Fuat Saka-Şimdi ne yapar dinlememek ve rakıyı shot yapmak.
yanlış kişilerle ve yanlış yerde içmek. benim için başta gelen hatalardır.
her içkide olduğu gibi ağzı yerine anüsü ile içmektir. sonra mide boşaltma hareketleri vay efendim mineeee senin amına koyim bağırtıları içinde bok olan bir ortama yol açar. aman diyim. mine'nin de götüne koysunlar cidden. hep senin yüzünden gitti gül gibi muhabbet mine.