bugün

raki içen adam iyi adamdır.

(bkz: mustafa kemal atatürk)
(bkz: oyak bank reklamı)
(bkz: işini doğru yapan insanlar size sesleniyorum) *
80 sonrasinda dogmuslarsa eger, bir sure sonra bayınca bira ile devam ederler.
en kısa zamanda aralarına karışmak istediğim seçkin komünite.
adabıyla içenler kadar,sonrasının düşünmeden içip hem rakıya hem topluma saygısızlık yapanlar vardır.

en ünlülerinden biri için (bkz: neyzen tevfik)
(bkz: kimi dertten icer kimi neseden ben icerim siseden)
Rakıyı içmekten çok içerken yapılan muhabbetlerden hoşlanan kimselerdir. "Afiyetle mideye indirilen balık, arkasından rakı gelmezse "hangi hayvan beni yedi acaba" dermiş." gibi lafları da bu insanlardan işitmeniz muhtemeldir.
rakı içen adam kalitelidir, beyaz peynire alışmıştır bir kere kaşarla işi olmaz.
Muhabbeti sağlam kişilerdir. Bira muhabbetleri boka sarsa da rakı muhabbetleri her zaman ayrıdır. Bu sebeple rakı içen adamda sağlam adamdır. Sağlam olmasa dumur olur zaten.
can'dır.
sikime kadar yolu olan insanlardır.
yaralı bünyeye, sevdalı bünyeye tesir edebilecek yegane ilaç olduğunu bilen kişidir. (bkz: ben)
en berbat duyguların insanıdır.
kırmızı suratlı insanlar...
şampanya gibi lüks içeceklere alışmamış kaliteli mahalle insanlarıdır.
rakı sofrasının adabını biliyorsa, rakının hakkını veriyorsa, kıçıyla değil ağzıyla içebiliyorsa, yanında da zeki müren'i patlattıysa en asil zevklerin insanıdır.
Yol tutuşu iyi olmayan insanlardır.
en asil duyguların insanlarıdırlar.
diğer yüksek alkollü içkileri içenlerden pek de farkları yoktur.

ayarım bu rakı muhabbetine.

ulan içiyorsan iç de bu nedir rakıyı yere göğe sığdıramama olayı onu anlamadım. elinden gelse kutsal içecek ilan edecek pezevenk.

muhabbet güzelse; çayla da olur, kolayla da olur birayla da olur rakıyla da olur.

yok kafası güzelse; vodkayla da olur, cinle de olur, viskiyle de olur.

iki gram muhabbetin kıymetini bilmeyen tüm ergenler başlıyorlar; rakı şöyle içilir, rakının şusu başkadır busu başkadır. nesi başkadır lan dıbık?

sinirlendim yine akşam akşam.
Adamdır, muhabbetine doyum olmaz. Rakının hakkını verebiliyorsa.
burnunun dibine yaklaştırıp koklar önce; kokusunu sever. renginin tonunu sever, griyle beyaz arası değişimini sever. sihrini sever bir kere; şeffaf görünürken içine su dalınca hokus pokusla beyazlaşmasını sever. 'yanında ille de balık olsun, mutlaka açık hava, deniz kenarında güzel bir masa olsun' demez, gerçekten seviyorsa tek başına da içebilir. kalabalıkların arasında kadeh tokuştururken tadının neşeye dönüşüşünü de sever, yapayalnızken fonda güzel bir müzik varken, mesela zeki müren, hüzne ve gözyaşına dönüşüşünü de.. hem neşeyi, hem kederi bir arada barındırabilir. gereksiz yük yapmaz mesela, çarpacaksa direk çarpar. diüretik etkisi biranınkinden azdır, sürekli tuvalete koşturmaz. velhasıl rakı içen insanlar samimi duyguların insanıdır. harbidir, nettir, hedefe yöneliktir.
Rakı sabırla içilir, sabrı öğrenmiş engin insandır.
görsel
en asil duyguların insanlarıdır.
günahkar, allahın azabına düçar olabiliteleri fazla olan ve çok pis kokan insanlardır.

şahsen hem rakı içip hem güzel kokan insan hiç görmedim.
içki ve muhabbet kültürü olan insandır.