bugün

5 mart'ta yapılan moskova görüşmesinde rusya'nın devlet nezdinde türkiye'ye yaptığı mobbingdir.

görüşme öncesi putin, erdoğan ve türk heyetini koridorda 2 dakika boş boş bekletmiş.

izleyelim;
https://streamable.com/kwluo

görüntüleri dün gece rossiya-1 adlı rus kanalı yayınladı.
bir de videoya sayaç koymuşlar, o sayaç dönerken de türk heyetinin beden dilini ekranlara yansıtmışlar.

bu videodan sonra aktroll hesaplar başka bir video paylaştılar.
https://streamable.com/1yxyf

bu 2. videodan da anlıyoruz ki bizim heyet dışarıda özellikle bekletilmiş.
Üstelik 2. Videoyu yayan hesaplar da akpli hesaplar. Akılları sıra "ya bak bizi 2 dk beklettiler ama putin de içeride bekliyor" algısı yaratmak.
Lakin bu 2. Video 2016 yılına ait çıktı. Bir algı çalışması daha ellerinde patladı aktrollerin.

Neyse, bu muamele türkiye için, türk diplomasisi için hazin görüntüler. bir türk vatandaşı olarak hiç hoşuma gitmedi.

ruslar resmen psikolojik işkence yapmışlar akp heyetine.
biliyorsunuz içeriye alındıklarında da türk bakanları 2. katerina heykelinin önünde ayakta dikiltmişler, hiçbir türk bakan da ne yapıyorsunuz lan siz diyememişti, çünkü heyetteki kimse bunun tarihi bir mesaj olduğunu bilecek derinlikte değil.
(bkz: ikinci katerina nın önünde duran osmanlı torunları)

şimdi 5 mart'ta yapılan bu görüşmelerden 3 gün sonra bu görüntülerin bizzat rus devlet televizyonu tarafından servis edilmesinin altında da bir gönderme olduğu çok belli.
bakınız idlip konusunda ateşkes antlaşması yapıldı, lakin suriye rejimi taciz atışlarına devam ediyor, ayrıca türkiye sanırım htş terör örgütü ile ilgili birtakım sözler de verdi ateşkes için. bu arada türkiye idlip'e hala askeri sevkiyat yapıyor, bu görüntülerin yayınlanıp servis edilmesi bu konularla ilgili olabilir diye düşünüyorum.
üzücü görüntülerdir. hemen şuraya 3-5 ecevit - clinton görseli koyun reyizin itibarı yükselsin çabuk.
(bkz: kına)

görsel

(bkz: ülkesi kötü duruma düşünce bayram yapan solcu)
bu konuda açılan başlıkları ve yazılanları okudukça çok üzülüyorum. birileri ülkenin yönetimini gömme, birileri ise savunma çabasından saçmaladıkça saçmalıyor. şimdi konuya dışarıdan, tarafsız bir göz olarak bakalım;

hükümetin uzunca bir süredir yapmış olduğu askeri teknoloji atılımı ve makul damadın yaptığı SiHA'lar sayesinde sahada beklenmeyen bir başarı sergiledik. kimilerine göre rusların müdahale etmemesi bunun nedeni olabilir. doğrudur. ancak rusların suriye rejimine verdiği bütün hava savunma sistemleri yok edildi. bu aslında saha da değil ama teknolojik atılımda türkiye'nin rusyayı yendiğinin göstergesidir.

bir savaş sonucunda yenen taraf da olsan, yenilen taraf da olsan farketmez; ateşkes anlaşmaları tarafsız yerlerde yapılır. mesela atatürk olsaydı bu durumda putin'e şöyle bir cümle kurardı; "Ankaraya mı gelirsiniz yoksa Şam'da mu buluşalım?" Kalkıp Moskova'ya giderek ateşkes imzalamaya kalkarsanız adam sizi 2 dakika kapıda da bekletir, bakanlarınızı el işaretiyle de çağırır.
üzmemiştir. yukarıda üzücü görüntüler derken ironi yapmıştım.

neden üzülelim ? neden utanalım ? edirne-kars arasında iken sabahtan akşama havuz medyasına türkiye uçuyor türkiye kaçıyor dünya liderimiz var diye haberler yaptırtır üstüne her krizde "o putinin içinden geçmeye gidiyoruz/trump denilen sarı gafalıya çift vurup tek saymaya gidiyoruz" diye yola çıkıp moskova-washingtona varınca böyle kedi formatına dönüyorsan suç sende mi yalakan olan havuz medyasında mı yoksa makara yapan insanlarda mı. otur bir düşün önce. kimse türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanına bunları yapamaz. ancak türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanı olmak istemeyen bir adama yapılıyor bunlar.

(bkz: partili cumhurbaşkanı)

kendiniz bu hale getirdiniz şimdi vatan millet sakarya ayaklarına yatıp "hepimizin cumhurbaşkanı o pis muyalifler" diye zırlamayın ergen gibi. bizi sürekli dışlayan sürekli ötekileştiren sürekli kötü göstermeye çalışan adamın nesine üzülelim nesini savunalım. önce bizi suriyelilerle en azından "eşit" görmeye başlasın kendisi. kendi ülkemizde 3.sınıf vatandaş muamelesi yapacak üstüne sürekli atar gider yapacak sonra "neden arkamızda durmuyorsunuz" diyeceksiniz. yok ya..
Ben buna bir akp’li gibi cevap vereyim;

Erdoğan’ın huzuruna gelen Afrikalı bir lideri de biz tam 3,5 dakika bekletmiştik.Bunlar diplomaside olur.

Hem belki putin üstüne değiştiriyor, öyle mi girselerdi odaya?

Türkiye masada istediğini almıştır, cehape olsa putin’le görüşemezdi bile...
görüntüleri çekenleri engelleyememişlerdir. Türkiye'de olsa öyle bir görüntü çektirmezdi akpliler. belinde silahlı korumalar yerlerde tekmelerdi, sakallı şalvarlı tipler ellerinde sopalarla kovalardı.
s400 ler için ve f35 için giden milyar dolarlar nerede? ne s400 ler var ne f35 ler

hiç bir parti taraftarı değilim, hiç bir dini örgütlerin köpeği de olmadım çok şükür. bu görüntüleri şuan muhalefet partileri yapsaydı akp medyası neler yapardı? tek sorum bu. allahı olan cevaplasın...
(#42968511) sazanlardan birisi oltaya gelmiş. zaten ilk bunun düşme oranı 1.05 idi * tam yazdığım gibi vatanseverlikten gidiyorlar hemen rezaleti örtmek için kekolar.

ülkenin değil akp nin durumu kötü. akp ülkenin tamamını sahiplenen bir parti değil çünkü. kendi seçmeni düşünsün.
işte dünya lideri. supanallah.
Erdoğan ve Putin ayrı salonlarda bekliyorlar o videoda. iki heyet de basının hazırlıklarını tamamlamasını bekliyor ve salona giriş yapıyorlar. Bu da diğer bir görüşme. Aşağı dönük kırmızı üçgen

Erdoğan'ın eski bir ziyaretinde Putin de böyle beklemişti. Üstelik görüşmenin yapılacağı salonda.
Bir arsızın askeri zafer kazandık, diğer arsızın masada kazandık, birçok arsızın "aşağılanan türkiye'dir neden seviniyorsunuz?" demesine vesile olan rezalettir.

Sırasıyla cevaplayalım::

Askeri zafer öldürülen düşman sayısıyla değil, savaşın siyasi amaçlarının ne kadar yerine getirildiği ile tayin edilir. Öldürülen düşman sayısı kıstas olsaydı abd'nin Vietnam'da zafer kazandığını söylememiz icap ederdi.

Masada kazanmışız! Neyi? Sucukçu muhasebecisi esat güçlerinin soçi sınırlarına dönmesini istemiyor muydu? Mart başına ültimatom vermemiş miydi, hepiniz orada değil miydiniz?

Masada şu anki pozisyonlarında kalmalarını kabul etmedi mi? Üstelik her görüşmede altı çizilen adana mutabakatı da çöpe atıldı. Kimin kazandığı açık değil mi?

Sevinme meselesine gelince... Bu gerçekleri yazıyoruz, bu görüntüleri yayınlıyoruz diye sevinmiş mi oluyoruz? Sevinmiş olmamak için ne yapmak lazım? Halkımızdan gerçekleri gizlemek, havuz medyası gibi hülooğğ zafer çığlıkları atmak mı? Bu sefer hezimet büyüktü, havuz medyası bile ayarlı gitti.

Türkiye'nin yararına olan, vatanseverce olan tutum bu mudur, yoksa ülkemizi bu hallere düşürenler ifşa etmek midir?
(bkz: dünya beşten küçüktür)
22 saniyede berat ben ekonomi bakanıydım ne işim var lan burda keske gelmeseydim der gibi.

görsel
Yandaş trollerin bile ülkemizin durumunu gösterdiğini itiraf etmelerine sebep olan rezalettir.

Sorun şu ki vatansever değil, göt kılı oldukları için ülkemizi bu hale düşürenden hesap sormak yerine, onu koruma derdindeler.
putin kibar bir insan.
reisi hakkıyla karşılamak istemiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=tYI5G7f7r0g
dünyada en ufak bir prestijimiz zaten kamamıştı, bir de bu görüntüler çıktı ortaya.

inan ki hiiiiiiç atv haber de yayınlananlar gibi değil akp nin durumu.
Bu durumda sıkıntı yaşayanlar idlibe gelsin alan savaşlarına yardım etsinler. Böylece Moskova'ya karşı daha iyi dururuz. Yoksa masa da rakı balık yaparken bu haberin yazmak sizi beş para etmez köpek yapmaktan öteye götüremez.

Rica ederim.
insanlıktan nasibini almamış putin hareketi. Asrın liderimiz gibi belediyecilik’ten yükselerek başkanlığa gelseydi şu hareketi yapmazdı. Kgb’den yükselerek başkanlığa gelince kendini bir şey sanmış. Sen kimsin ya?
arkadaşlar tarafsız yazıyorum. bu adamlar ülkemizi temsil ediyor, nedir bu düşmanlık? 14 dakikalık

videoyu izledim ve üzüldüm açıkçası. angela merkel`e aynısını yapan bir putin'den bahsediyoruz. fazla

abartmıyor muyuz? her fırsatta olayları eleştirerek elimize ne geçiyor yani? ben bu başlığın eleştirilmesinin

mantıklı bir açıklamasını bulamadım ki zaten erdoğan`a yapılan yanlış bütün ülkeyi etkileyen bir

yanlıştır.

edit: yoğun gelen tepkiler üzerine yazıyorum. suriye politikası baştan sona hataydı. erdoğan hatalıydı. orada sonuna kadar haklısınız. sadece objektif bir

değerlendirme yaptım.
Arsız köpeğin birinin rakı balık yapacağınıza idlip'e gelip yardım etseydiniz reisimiz bu hallere düşmezdi diye havlamasına vesile olmuştur.

Reisiniz sayesinde rakı balık yapamıyoruz canım. fiyatlar malum...

Üstelik kefenlerle poz veren biz değiliz. idlip'ten mi yazıyorsun bunları?

Reisin elindeki ordu iş görmeye az mı gelmiş, onu da bir yol deyiverin hele...

Üstelik daha Suriye işinin en başından beri yapılanların yanlış olduğunu söyleyenlere mi yoksa hülooğğcu göt kıllarına mı düşer önden gitmek?
putin'in "şahsım"ı iki dakika bekletmesidir, hiç de üstüme alınmadım. öyle vatan millet itibar ayağı çekecek de değilim.

putin'in herhangi bir "türkiye cumhuriyeti" vatandaşını, ataürkçü bir türkiye vatandaşını, hele hele resmi bir görevlisini böyle bekletemeyeceği, buna önce kendi terbiyesinin sonra da dünya diplomasisinin müsaade etmeyeceği gayet aşikar.

ben üstüme alınmadım, neden alınmadım, çünkü ben "bunlar"ım, ben "zillet"im, ben "vatan haini"yim, ben en başından beri orospu çocuğu dememe rağmen "fetöcü"yüm.

orada yerle bir olan "şahsım"ın ve peşindekilerin itibarı, bana her fırsatta hakaret edenlerin, benim vergilerimle bana hava atanların itibarı. zerre gocunmadım. putin'i destekleyecek de değilim.

biri demiş ki "sıkıyorsa merkel'i bekletsin". gerizekalı, sorun da orada işte, bize gelince "sıkması".
bişi olmasa bile kesinlikle bişi olmuş demek ki.
https://twitter.com/Yekta.../1236930959548854275?s=19
Akparti genel başkanı Rte'nin eziklenmesi durumudur, Türkiye'yi ilgilendiren bir konu değildir.
Giderken bana mı sordu.