bugün

komik olan bir şeye çok güldüğünü belli etmeye yarayan ünlem
msn gençligi tarafindan sikça kullanilan yarildim manasina gelebilen gülme efekti.
msnde bu kelimeyi yazdığınızda genellikle gülmekten yerlere devrilen, ağzını kocaman aça aça sevimsizce gülen smileyler çıkar.
gençliğin 'kopmak' diye tabir ettiği, çoğu yazılı bağlamda gülme yoluyla dalga geçme ifadesi...
gençliğin zorlama gülüş efektlerinden biridir. dikkat çekmek için ya da "biz asiyiz, etrafımızdaki kimseyi takmıyoruz", veya " bakın biz ne kadar neşeli eğlenceli tipleriz" mantığıyla yapılan son zamanlarda türemiş gülme çeşidi. çogu insana (içinde benim de bulunduğum büyük coğunluğa) ziyadesiyle sevimsiz gelmektedir.
çok çirkin bir kelime. eskiden kibar çocuklardık biz.
muhaha,zuhaha gibi değişik versiyonları da olan msn messenger kullanmaya yeni başlamış bünyelerin her nasılsa hemencecik öğrendikleri gülme efekti.
kopma efekti..
(bkz: zuhaha)
(bkz: puha)
günümüz gençlerin sıklıkla anlık mesajmalarda kullandığı gülüyorum un kod adıdır.
klavyede yazması kolay olduğu için daha çok tercih edilendir. söylediklerin çok komik çok güldüm demek yerine kısaca puhaha derler ve karşı taraf mesajı anlar.
zuhaha'dan sonra kullanılırsa ayrı bir yarılma efekti veren gülme efekti.*
(bkz: zuhaha)
(bkz: muhaha)
(bkz: yuhaha)
(bkz: fahaha)
(bkz: jahaha)
(bkz: çahaha)
(bkz: rahaha)
(bkz: qweqwrqr)**
Herkesin "günümüz gençlerinin kullandığı gülme efekti" yazdığı gülme efekti. Yav birader 40 yaşında adamlar mısınız?Bu kadar basit birşeyi bile kendini genelden farklı görme aracı olarak kullanmamak gerek.Gülerken ehu da yazma o zaman ifade de kullanma. Başa gelen p olur m olur o p illa özentilik veya bir anlam mı içermelidir? Ben zuhahev yazarım ki sondaki hahev bana ayrı bi garip gelir yazarım. Puhaha yazarım çünkü ağzımdan tükürük çıkarcasına gülüyorum anlamı vermek isterim, zuhauhahu yazarım götüm yırtılana dek güldüm demek isterim.
Gülmenin artistiği mi olur?Yapmayın etmeyin.
tiksindiren kahkaha efektidir, hele bu efekti kullanan bir kız ise uzaklaşırım oradan.
facebookta her paylaşımın altında gördüğüm bu yüzden kullanmadığım bir ünlem.
bohohohoy ya da zuhaha versiyonları vardır..
yazılırken iyi güzelde iş söylemeye veya uygulamaya gelince pek komik gelmiyor. yazılışı daha komik ve uygundur bence. alın size; puhahahah, zuhahahah, muhahahah, hatta ve hatta hahahahah ve yine nihahahahah!
başındaki ''pu'' bana kusarcasına gülmeyi anımsatıyor.ağızdan sandiviçler,burgerler çıkıyor ve aynı anda kriz geçirircesine gülünüyor.
eskiden yarılma efekti puhaha idi. şimdi ise (bkz: odjfkldslfkjsdlfkjsdf)
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar