bugün

tavuk. Hem ucuz hem et olarak yeter hem de lezzetli. Yiyin gayri.
ton balığı da protein zenginidir. ama aşırıya kaçmamak gerek.
Yumurta.
insan etini tavsiye ederim. çok iyi bir protein kaynağıdır. yakınınızda organ mafyası bulunuyorsa oradan temin edebilirsiniz. afiyet olsun.
salyangoz çorbasıdır efenim. buram buram proteindir, candır.
spermmiş. yer misiniz bilmem ama.
tavuk göğsü ( 2 tane 5 lira)
yulaf ezmesi - 12 gram protein
yumurta ( beyazı 3.5 gram protein)
kaşar peyniri (40 gram protein ama bulunmuyor son zamanlarda ortalama olarak 30-35 gram diyelim)
ton balığı (21 gram protein)
sarı leblebi (20 gram protein)
aklım durdu. yeter.
tahinin de protein açısından oldukça zengin olduğu rivayet edilir. ancak bu proteinin kalitesi, kas gelişimine etkisi hala tartışılmaktadır.
Protein açısından yeterli pek çok yiyecek var. Ancak burada önemli olan, proteinin saf , vücuda karışımının hızlı ve yeterli düzeyde olmasıdır.

Orta düzeyde müsabık olmayan çalışmacılar için, kilo başında 2 gram saf protein öneriliyor. Profesyonel müsabıklarda bu düzey 3 . yani 75 kilo olan bir bodyci, çarpı 2 den, 150 gram günlük protein almak durumunda. Bunun da yeteri kadar saf düzeyde alınması önemlidir. Örneğin, 100 gramında 20 gram protein ihtiva eden fındık gibi, ekmek gibi besinlerle bu rakamı denkleştirmeye çalışmak olmaz.
Mümkün mertebe döner olmayan, haşlanmış, mangal veya kızarmış halde tavuk yenmesi iyi olacaktır. Bildiğim kadarıyla, 150 gram tavuk haşlamada, 33-35 gram saf protein var. Aynı şekilde haşlanmış yumurta ve beyaz peynir bu açıdan olmazsa olmazdırlar. Ben her sabah 3 haşlanmış yumurta, belli ölçüde lor peyniri ve meyveli sütü eksik etmemeye çalışıyorum. Gün içinde enerji için gerekli olan saf karbonhidratı, makarna ve pilav gibi besinlerle sağlarken, bunların protein getirilerinin kazanç olarak kalmasının yanı sıra, yanlarında tüketilecek yoğurt ve ayran gibi süt mamülleriyle sağlıklı bir kombinasyon sağlanmış olur. Bu açıdan, benim gibi makarnanın yanında yoğurt yemeyi sevenler de kazançlı.
Yulaf ezmesi çok önemli. Kasların yapılandırılmasında önemli bir işlev üstleniyor. Etilifin yulafı olabilir ama tadı rezil. Yanında sütle alıyorum ben. Yağ oranı nispeten düşük yarım yağlı süt gece yatmadan içilebilir. Aynı şekilde sabah kalkıldığında da.
Ton ve tuna balıklarını söylemeye gerek bile yok. kırmızı etle birlikte, bu yiyecekler kreatin açısından da faydalıdırlar.
Whey proteininizle birlikte, buna benzer bir tüketme seyriyle, protein ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Whey optimum Standard (piyasada çok yaygın olduğundan) kullanıyorsanız, ölçek başına 5.5 bca barındırdığından bu açıdan da eksiklik kapamada artınız olacaktır.

Ancak bir süre sonra bu program sıkabilir. Örneğin, tavuk haşlaması bir süre sonra gerçekten katlanılmaz oluyor. Tavuğu balıkla, pirinç pilavını da bulgur pilavlıyla ikame edebilirsiniz. Yada kolesterol ihtiva etmesi nedeniyle tüketmediğiniz yumurta sarısını da, zaman zaman alabilirsiniz.
(bkz: ersuyu)

gerçi oda sıcaklığında sıvıdır, dondurmanız gerekir.
mercimek et ile yakın değerde protein içerir.fiyatlar ise bayaa uçuk tabi.kesin bilgi yayalım.bir de yumurta ,süt,yoğurt vs.
protein tozudur efendim.
Tofu. protein deposudur.
yumurta tavuk eti.
Böcektir efenim.
Sanırım pek bilinmiyor ama, (bkz: kokoreç)

Bir yarım ekmekte tam 72 gram protein bulunuyor.

Hemi de fiyati da 10 tl filan. Dışarıdayken protein ağırlıklı bir besin tüketmek için optimum tercih olacaktır. Hatta spor yapanlar haftada 1-2 gün protein kotasini tamamlamak için tuketebilir diye düşünüyorum. Bir çok yiyecekten daha mantıklı. Tabi sağlıklı ve iyi bir şekilde yapan bi yer bulmak lazım.
(bkz: Sperm)
güncel Önemli Başlıklar