bugün

daha sonra prenses olmadığını farkedip depresyona girecek olan kızdır da ayrıca.
sürekli "benim annem babam beni el üstünde tuttu, sen kimsin ki benimle böyle konuşuyorsun" diye havalanacak, dakika başı olay çıkaracak kızdır. o "ben el bebek gül bebek yetiştirildim taam mıııaaa" ciyaklamasını üstünden attabilmesi için sağlam aşık olması gerekir.
(bkz: kendimden biliyorum)
iş hayatına atıldığında kül kedisi muamelesi görmesi muhtemel kız.
hayatında otobüse binmemiş kızdır, sikerim böyle prensesliği dedirtir.
babalar genelde kızlarını öyle yetiştirir, ne olursa sonradan olur. *
hayatın içine girdiğinde çok zorlanacak kızdır. en mükemmel kendisi olduğunu sanır fakat gerçeği gördüğünde büyük hayal kırıklığı yaşayacaktır.
şımarık değilse bu kız eşsiz elmaslardan öte bir ruhu vardır.
büyüdüğünde evde kalma potansiyeli taşır. hep aynı muameleyi bekler de erkekler yorulur öyle şeylerden.
fazla nazlayamazlar yani.
eğer türk kızı ise, hayatı boyunca bir daha mutlu olamaz. ingiliz falan olduğunda arada kaliteli insan oluşabiliyor. ama yinede sevmem sikik ingilizleri, kaprisi çekilmez.
elizabetle bir gün tanışacak kızdır.
öncelikle şu videoyu tekrar izleyelim:
http://www.youtube.com/watch?v=XDtCY3ds9co
bu küçük kızın; "baba tamam tamam!" diyerek babasının lafını kestiği anlarda sinir krizi geçirdim ve ılgın'ın babası olsam, ayakkabıyı kemirmeye başlardım herhalde sinirden.. ılgın'ın babasına sabır dileyerek masasına gönderiyoruz.

bu kızlar genelde sonradan görmelerse, halk arasında kezban olarak bilinen devreleri yanlış bağlanmış ve baş ağrısı yaratan kızlar olmakta.
bunlardan bir tanesi ile üniversite hayatımda denk geldim. başlıkta zaten yeterince belirtilmiş. evet, benmerkezcil olmaları ile meşhurlar. ailesi tarafından pembe gözlüklerle tanırlar dünya'yı.

dunning-kruger etkisi yüzünden egoları fazlaca şişmiştir. hanım kızımız ortalamanın biraz üzerinde veyahut bakımlı biri ise zaten hemcinslerimiz yüzünden yeterince iltifatlara boğularak güzelliği tescillenmekte!

öncelikle bu kızlarla çıkmadan önce kendinizi psikolojik olarak hazırlamanız gerekmekte. bu kızları tavlamanın ya da ilgisini üzerinize çekmenin çok kolay yolu var. ardından da bu tip kızları kendinize nasıl bağlayacağınızdan bahsedeceğim.

bu tür kızlar erkekler tarafından yeterince iltifatlara boğulduğu için onlara çok güzelsin, saçların güzel olmuş gibi klişe cümlelerle yaklaşmayın.

şimdi çok ilginç bir şey yapacağız: reverse psychology
olmadık bir anda onu bilincinden, uykusundan uyandıracak laflar etmeniz gerekiyor. bu tür kızın birisi tarafından terslenip muhabbet yarıda kesildiğinde (ki lafın ağzıma tıkılmasını hiç sevmem), "ne kadar öküzsün medeniyetsiz" diyerek o'nu uykusundan uyandırmıştım.
[ek bilgi: böyle bir film ve müzik vardı: (bkz: prensesin uykusu)+ (bkz: prensesin uykusuyum) ]
"bir kadınla nasıl konuşacağını öğrenmelisin" diyerek manevra yapmaya çalışsa da okuduğum psikoloji kitapları, bilincinden uyandırmasını söylüyordu. en azından etrafındaki erkeklerden farklı davranmaya çalışın.. etrafındaki insanlar zaten güzel olduğunu yeterince şımartarak söylüyor. onlardan farkınız olsun biraz değil mi!?

kendinize bağlamanın yolları ise aslında oldukça basit. vur kaç taktiği.
bu tür kızlar ilgiden çok hoşlanırlar. önce biraz ilgi gösterin size yakınlaşsın, baktınız baş ağrıtmaya başlıyor, ses etmeden uzaklaşın. ilgiye alışık hanım kızımız sizden ilgi görmeyince şaşıracak ve bu sefer sizin peşinizden koşturmaya başlayacak. aslında buna olta taktiği derler. neyse...

bir de blöflerini asla yemeyin. bak gör nasıl el pençe divan oluyorlar..

zamanında 2 yıllık kız arkadaşıma her fırsatta çiçek alan ben, prenses gibi yetiştirilen kızın her seferinde benden ısrarla çiçek istemesi ve ilk zamanlarda paramın olmaması üzerine çiçek alamamam, akabinde ise kızın çiçeği ısrarla istemesi üzerine ilişkide öküzü oynayama başlamamla kendime daha çok bağlandığını farketmem eş zamanlı olmuştu. ayrıca çiçek istenmez alınır.
hakkaten bazı kızlara canım cicim yaramıyor. öküzü oynamak daha mantıklı görünüyor. tıpkı iktisat kitapları gibi. teoride güzeller ama pratikte işlemiyor bağzı kızlara efendi olmak/davranmak. kahrolsun bağzı şeyler.

dunning-kruger dedik, sonradan görme dedik, cahillik ve üstün ego dedik değil mi? bunun altını çizmek gerek. bakım masrafı 1000tl lik kızla bile çıkmışlığım var benle buluşmaya otobüsle gelmekte çekince görmez iken, bu prenses gibi kızın bir tanesi ne hikmetse emanet aldığım orta sınıf otomobil için, beni evden almayacak mısın deyip (-sanki eskort kiralıyoruz azıcık kaldır kıçını) , akabinde ise kendi ailesinde bile araba olmamasına rağmen, gene orta sınıf otomobili eleştirmesi. sanırsın monaco prensesi. hey yavrum hey. insan sonradan görme olmasın abicim..

açığını kültürle kapatsa desen, d&r a girip jenga alıp çıkacak potansiyeli görmüşlüğüm var.. hayatları; varsa yoksa diziler, 50-100 sayfayı geçmeyecek kitaplar olabiliyor..

memur çocuğuyum ben. varlığı da, yokluğu da, varlık içinde yokluğu da bilirim. "hafta sonu için bir şeyler yaparız hafta içi az harcayalım" dediğimde hiç oralı olmayan hatuna bir ders vermek istemiştim:

bir keresinde araba arıza yaptı ve yolda kaldık. arabada da dilimli çavdar ekmeği var. kahvaltılık almıştık. hatun acıktı, "bana köşedeki marketten köfte ekmek yaptırır mısın" dedi. param yok ekmekten atıştır idare et yarım saat sonra beraber yeriz dedim. önce ses etmedi. aradan 5 dakika geçtikten sonra göz ucuyla baktığımda gözyaşları ile ekmeği ısırıyordu aç çocuklar gibi. yemek zorundaydı. cebimde köfte ekmek alacak karnını doyuracak param da vardı ama idare etmesini bilmeliydi. vakti zamanında yokluk nedir hiç yaşadın mı dediğimde, "1 hafta makarna da yemiştik" dedi. 1 hafta makarna yemek o'nun yokluk eşiği idi. bu, tıpkı makarna fıkrasına benziyor:

"öğrenci makarnası değişik olur. bugün salçalı yaparsın yarın yumurtalı, ertesi gün tonbalıklı falan. başka birgün ise değişiklik olsun diye sade yaparsın.."

bu muydu yokluk. pehhhh.

tıpkı a bronx tale filmindeki aşık olunacak kız testi gibi deniyordum o'nu ara ara.

filmde; sunny'nin arkadaşı aşık olunacak kız için şöyle bir tavsiyede bulunur.
--- spoiler ---

“sevgilinle açık arabayla giderken, yanınızdan bir tır kamyonu geçiyorsa, bir süre onunla aynı hizada git. o sırada sevgilinle aşk oyunları yapmaya başla. eğer yanındaki kız o sırada kamyonun şoförüne de bakıyorsa, onu hemen bırak.”
--- spoiler ---

bense onu yemliyordum:
"mezun olduğumda küçük bir şehirde 3000-4000tl maaşla başlangıç ücreti olarak işbaşı yapsam benle olur muydun?"

kızcağız 5 dakika tutukluk yaptı adeta. "yok, mmm olmaz. yokkk mmmm yok ya olmaz" diye.
-neden?
+avm falan yok ki canım sıkılır nereyi gezeceğiz hem?

işte bu prenses kızımız reel hayatı alışverişten harcamadan ibaret sanmış.

işte o yüzden ilerde evleneceğim kadına salçalı ekmek yedireceğime söz verdim kendi kendime..

çok da yadırgamıyorum aslında. boşuna dememişler insan, tabula rasa! boş doğar, sonradan şekillenir. hamur gibi.. öyle öğrenmiş öğretilmiş o'na. işin özü bu.

yakın çevremde de bir akrabamın dedikodusunu yapayım madem.
kızcağız 14 yaşlarında ve fazla naz yapıyor. annesi oflayarak kızına haykırıyor:
anne: off kızım kime çektin böyle sen!?
kızı cevaplıyor: sana!

boşuna dememişler anasına bak kızını al diye..

bir başka örnekte ise bir arkadaşım, narsistliğin nirvanasında adeta. tıpkı suya bakıp yansımasını görüp de kendine aşık olan narkissos gibi.. en azından insanın kendisini bilmesi de güzel bir şey lakin, en güzel benim en cici benim benden ötesi yok gayri türküsünü çığırıp, ukalalığın dibini göreyim derken bazen devrelerini yakıyorum hatunun ancak öyle silkelenebiliyor..

genelde prenses gibi yetiştirilen kızlara laf yetiştirmek gerçekten zordur. videoda görülen, 7-8 yaşlarındaki ılgın, 14 yaşlarındaki kuzen (bkz: pardon kuzenim yazmış), bizzat 3 ay deneyimlediğim bir arkadaş ve narsistliğin dibi olmaya aday -and the oscar goes to! başka birisi tarafından yapılan gözlemlere göre bu hatunlar hep haklı. zaten öncelikle lafı ağzınıza tıkamakla kendi cümlelerini empoze ettirmeye çalışmaları ilk argüman. videodaki ılgın'ı hatırlayın..

bunun sebebi ise benmerkezcil olmaları. dünya sizin etrafınızda dönsün tabi, haklı olan hep siz olun. hatta geçenlerde bu narsist arkadaş az kalsın newton'a karşı gelecekti, bilime karşı mı geliyorsun sümme haşa bre zındık! diyerek susturdum. yer çekimini red ediyordu az kalsın. devamında da kaos teorisi ve determinizmi tartıştık. açıkcası kaosdan anlamadığını bildiğimden kafası karışsın diye konuyu o tarafa sürüklemiştim. her neyse..

nice mahkeme filmleri izledim de bu argümanları göremedim. laf çarpıtma sanatları mı dersin, demagojiler mi dersin... haklı olmak adına çok değişik argümanları var kısaca..

komedi gibi ya. bir keresinde "çünkü ben en güzelim" dediği anı hatırlıyorum. "ayna var, kendine bi bak" desen "aynayı çatlatırım ki ben" diye cevap verebilecek bir canlı var karşımızda..

iş hayatınızda başarılar diliyoruz. yıldızınız parlasın. ve benim prenses süreyyam.
bir hayır gelmeyecek kızdır. zorluklara karşı yetiştirilmelidir.elinden her iş gelmelidir.

el bebek gül bebek demiyor hayat işte...
gerçek yaşamla yüzleştiğinde önce afallayacak olan, daha sonra mecburen prensesliğinden feragat edecek kızdır.
Saçı başı yolunacakk kızdır.
büyük ihtimalle ailenin tek çocuğudur. ya da tek kız çocuğu. "ya benim on tane değil bi tane kızım var" diyerekten nerdeyse evlenesiye kadar el bebek gül bebek yetiştirilir el üstünde tutulur.
ileride böyle olacak kızdır ---> https://www.youtube.com/watch?v=Jas5esJREpY
(bkz: suratına çakılası kız)
(bkz: nefret edilesi kız)
Benimdir o. Çok şükür. Mürebbiyelerimin ellerinden öperim.
(bkz: hadise)
Günün birinde er yada geç şamarı yer kendine gelir.
(bkz: intihar nedenleri)
narsist olma ihtimali yüksek kızdır.
Kendilerini, kendi hallerinden dolayı sevemeyen insanların, kız evlatlarına prenses diyerek, kendilerini kral yapmaya soyunmalarından kaynaklanan ciddi psikolojik hastalıktır. inanmayan, Tıp fakültelerinin psikiyatri bölümlerine başvurup, öğrenebilir.
evlendiğinde hayal kırıklığına uğrayacak kızdır. sikerler o havaları.
görsel
işte bu kız.
kız kardeşimdir. kendisi bir iş bilmez, her dediği anında yapılır. ileride çok zorlanacaktır.
ilk fırsatta tekinsiz adamın birine vurulacak olan kızdır. * *