1. 1.
  olumsuz ve karamsar düşünce üretimini bir yana bırakıp en hayırlısını düşünmek ve en hayırlısını bulmak gibi özetleyebileceğimiz bir yeni çağ inanışı.hayallerin gücüne inananlar,olumlu hayal kurarak olumluyu kendilerine çekebilirler.bu doğru mudur bilemem lakin olumlu düşünmenin insana gerçekten büyük getirileri vardır.
  ... veritaserum
 2. 2.
  Tüm bireylerin kullanmayı öğrenmesi ve geliştirmesi gereken zengin bir potansiyele sahip olduğu ilkesine dayanan bir tutumdur. Bireylerin bunu başarabilmesi için, bir yandan anksiyeteye, kötümserliğe ve kendini değersizleştirmeye karşı mücadele etmesi, öte yandan açık ve net amaçlar için sistemli bir şekilde harekete geçmeye, geleceğe güvenle bakmaya ve hedeflediği sonuçları yaratıcı bir şekilde gözünde canlandırmaya çaba harcaması öngörülür.
  ... lilith
 3. 3.
  bir bakımada bakış açısı da denebilir. olumlu düşün öyle olsun denir ama eğer bu doğruysa hayal kırıklığı denen bir şeyinde hiç olmaması gerekmez miydi?
  2 ... şubat
 4. 4.
  günümüzde bölünerek çoğalan kişisel gelişim uzmanları ve kitaplarıyla oldukça saptırılan, saçmalanan, günlük hayata adapte etmeye çalıştığınızda komik sahnelere yol açacak düşünme tarzı..
  ... kahvekremasi
 5. 5.
  hem kendine hem de baskasına yarar saglayacak düşünce. (bkz: mutlulugu paylasmak)
  ... syda
 6. 6.
  (bkz: yok böyle bir şey)
  ... alone with everybody
 7. 7.
  bütün evrendeki herşeyin enerjisi olduğu düşüncesine dayanarak enerjinin de pozitif ve negatif olduğunu var sayarsak. pozitif düşünce'nin pozitif düşünceyi çekeceği düşünülmektedir. ancak öğrendiğimiz bilgilerimizce zıt kutuplar birbirini çeker. ancak genelde düşünce pozitifin pozitifi çekeceği şeklindedir.
  ... ben sizofren degiliz