bugün

her gece sanırım babaları olan bilim adamının öptüğü ve sabah kalktıklarında dünyayı kurtaran karakterler.
3 tane karının anlatıldığı çizgi film. erkekleri dövüyorlar ya ondan hoşa gitmiştir. ne salak insanlar var bu hayatta. *
ilk bölümü 1998 de ve final bölümü 2005de yayınlanmış efsane çizgi film.
kendilerini özlediğim kadar da dondurmasınıda özlediğim çizgifilmdir.
hep kötü tarafı tutsamda üç kızı da şirin bulduğum çizgi film.
Mavili kizi tutardim burda hem safti hem tatliydi ucunca gotunden mavi isik cikardi. Kirmizili gibi ukala yesilli gibi kiskanc degildi.
Her bölüm sonunda "Ve bir kez daha günü kurtardık powerpuff girls sayesinde ." Diyerek bizi sevindiren çizgi filmdi. özledik be profesör .
Süper güçleri olan veletler.

Küçükken kırmızı saçlı olanla redhead fetişi kuruyordum. Oyh blossom.
küçükken kaçırmadan izlediğim * kendimi de buttercup mıdır nedir onunla özdeşleştirdiğim hatta ileri gidip ben buttercup'um ehehe diye ortalıkta gezmeme sebep olan çizgi film. *
maymunsu, sarıklı şeyi çok sevdiğim çizgifilm.

aslında bunu itiraflara mı yazsaydım bilemedim.
Algida bu kızların dondurmasını çıkarmıştı ne yerdim ki. Tadı çok güzeldi. Moco coco vardı aptal kötü karakter maymun onunda hastasıydım.
(bkz: Power puff girls teki kızıl saçlı kıza aşık olmak)
guzel 1 cizgidizi.
tv2 yi izleme sebebi. *
Bir zamanlar cartoon network'te verilen; şeker, baharat ve iyi olan her şeyden üretilme 3 veledin oynadığı çizgi film.

Ergenlik yıllarında Blossom'un hastasıydım lan. Hani şu Kırmızı saçlı, asi olan. Şimdi kendimden utanıyorum amk.
iyi kalpli kötü maymun mojo jojo reyizi saygıyla anıyoruz. townsville'in anasını bi sikemedin.
espirileri tamamen çocuklar için değil, yetişkinler içinde olan ama bunu küçük yaştakilerin anlamayacağı şekilde yapılan çizgi filmdir. örnek olarak şöyle bir diyalog geçmiştir.

kızlar yeni tanıştıkları bir arkadaşlarını eve çağırırlar ve profesörle tanıştırırlar
blossom : (profesöre) bu robin, yeni komşumuz.
profesör : merhaba robin. yeni komşumuz olman güzel. ben profesörüm.
blossom : evet, bizi laboratuvarında kazara yaptı.
robin : endişelenmeyin profesör, bende kazaydım.

alt yazılı youtube videosu http://www.youtube.com/watch?v=LA7_mcAwiMY
http://www.youtube.com/watch?v=zmajilXo6e0

şöyle de bir the beatles bölümü vardır.* bölümün nerdeyse tamamı beatles'ın şarkı sözlerinden oluşuyor. bir de bir sahnede beatles üyelerini dövüyorlar.

görsel
görsel
kötüler takımında ibne bir iblisin de bulunduğu, 3 süper güçlü kızın bu kötülere karşı dünyayı koruduğu çizgifilm.
çocukluğumdan beri çok sevdiğim,ülkemizde uzunca bir zamandır yayınlanmakta olan çizgi film.cartoon network'de denk gelirsem hep izlemeye çalışıyorum ancak dikkatimi çeken bir şey var.

daha önceki entry'de de belirtilen o/him isimli kötünün olduğu bölümlere oldukça az denk geliyorum ki kanal d'de yayınlandığı zamanlarda sıklıkla denk gelirdim,acaba kadınsı sesinden dolayı mı? ineğin memesi gözüküyor diye reklamdan şikayetçi olan türk milletinden sözedersek,sebebi gerçekten o olabilir.
Ozlenendir. Bir de bunlarin dondurmasi olurdu ya la.. Duygulandim bak simdi.
Bir ara bir yerde bu çizgi film hakkinda bir gerçek okumuştum, bu üç kız sakatlar gerçek hayatta, profesor dedikleri onların babaları, başkan dedeleri, o maymun da tacizci sapık abileri, kırmızı şeytan gibi şey ise transeksüel amcalariymis... Çizgi film bu üç sakat kızın hayal gücünden yararlanarak yapılmis diyorlar:)
hep maymunun kazanmasini isterdik.
bu profesörün 3 küçük kız yaratma isteği nereden geliyor diye 18 e girdikten sonra sorgulamaya başladığım çizgi dizi öncesinde sorgulamazdık böyle olayları hayatın gerçeklerini öğrenmek bu olsa gerek.