bugün

yaklaşık 1000 plakla içinde bulunduğum durum.

1989'dan beri gerek bit pazarlarından, gerek kapanan plakçılardan, gerek sahaflardan plak topluyorum. o zamanlar topkapı bit pazarı vardı. kadıköy'den pazar sabahları 6'da 500'e atlayıp topkapı'ya gider, saatlerce plak arardım. özellikle de az bulunanları. ilgim 70'lerin türk pop ve rock müziği. şimdilerde bakıyorum da internetin plak satışlarında kullanılması ile siteler çakallarla dolmuş. 3-4 tl'ye aldığım plaklara 700-800 tl istiyorlar.

ek: plak/pikap/amfi/equalizer seçimlerinde rahatlıkla danışabilirsiniz.
amcam plak koleksiyonu yapıyor. birkaç yıl önce hediye olarak koleksiyonunda olmayan bir 45 lik aldım. yani sıfır km araba alsaydım ancak bu kadar sevinirdi.

bir de o plakları dinlemek ayrı bir keyif,
toplamak ise çok zor.
Uyuz olduğum ibnelerdir, bunlardan sözlüğümüzde de var bir kaç tane.

Bunlar yüzünden plak fiyatları neredeyse arşa çıkacak.
Homoseksüel yada meyilli olanlar.
görsel
görsel
görsel
görsel
Tit a nick hariç ibneliğe meyilli denirse daha yerinde bir tespittir.
tit a nickte damlar birazdan koleksiyon fotoğraflarıyla,

Nasılda kendilerini biliyorlar.*
Yenge bana söz verdi, koleksiyonu hortumlayacak bana..
imrendiğim insanlardır. Biz de işte yutuptan plak kayıtlarıyla idare edelim.
Ocağıma diktiğim yeni incir ağacı.

Bugün bir (bkz: zafer dilek) e 2000 vericem.

Kart doldu zaten... 5-6 ay onu temizliycez artık.

Ha değer mi?

Değiyor.
Ruhi su zarfları çıktı hurdada büssürü almadım.
Matara özkan alsaydın lan deli dedi. Plak yok içinde ne alacam lan dedim.

Matara özkan . sabah sabah güldük . sağol üstad 33 demolay .
ocak söndürür. girmeyin koleksiyon işine. bugüne kadar saat çakmak koleksiyonlarına harcadığım parayla bir yerli araba alabilirdim.
plak işini de düşündüm bir ara. biz zannediyoruz ki kaliteli müzik yüksek sesle dinlenen müzik. alakası yok abi. alacaksın adam akıllı plak çalar, üzerine bir de analog kayıt plak. öyle kaliteli müzik dinliyorsun ki stüdyodaki kayıt esnasında ayağıyla ritim tutan adamın sesi bile geliyor neredeyse. ama üstteki arkadaşın da dediği gibi çok pahalı. bir ara zafer dilek plağı almayı ben de isteedim, 500 euroydu o zamanlar. arkadaş 2000 tl ye iyi bulmuş.
Zafer dilek normalde nerdeyse dünyada yok... 10-12-15 bin sağlam albümü. Ben albüm farkından şanslıyım. 2 gözümde yok o yüzden.

Yurtdışına giden plak toplayıp gelsin bir kaç dolardan, bilindik şeyler olsa yeter, burada tatil masrafını bedavaya getirir insan.
bir diş hekim arkadaşım yapıyordu.

(bkz: dental plak)
Rahmetli dedem içinden tren geçen bir anadolu ilinin posta müdürüydü. dedem pul kolleksiyoneriydi.

ölünce koleksiyonu bana devroldu. pullar cumhuriyet dönememine ait. öylece duruyor evde.
Yeni basım plaklar nispeten ucuz ama eskilerin yanına yaklasilmiyor.