bugün

(bkz: sidik yarıştırmak)
büyük alışveriş merkezleri gibi yerlerde rahatlık için pisuvarın daha geniş yapılması, sizin küçükten daha fazlasının görünmesine neden olabilir.
sıhhi açıdan tehlikelidir, tanecikler 2 mt. mesafeye kadar sıçrar...
http://www.youtube.com/watch?v=ax7oP3P-ybA
rahatsızlık verici olaydır. yaydıra yaydıra işersiniz adınızı yazar gibi,, sonra bi anda o insan gelir bütün keyfi kaçırır. noktayı koyup çıkmak zorunda hissedersiniz.
(bkz: pisuvara işerken aynadan dikizlenmek)
(bkz: ben bilmem beyim bilir)
müthiş bir gerginlik yaratır. sanıyorum bu gerginliğin sebebi; ailemizin, yakınlarımızın belki de toplumun uyguladığı baskıdır. "mahrem" olgusu! "mahrem" merak uyandırır ve baskıladığımız düşüncelerden dolayı gergin bir hal alırız. tabi ki "mahrem olgusu" olmalı ama baskıdan dolayı eylemin (işemenin) normal bir ihtiyaç olduğunu unutuyoruz ve kendimizi saklamak için şekilden şekile giriyoruz. bunları düşünmeden gerçekleştirilen bir eylem daha rahat olacaktır. ne merak uyandıracak ne de gerginlik yaratacaktır. herkes bunun bir ihtiyaç olduğunu düşünüp işine baksa yada çişine, böyle bir gerginliğin olması pek olası değildir.
pisuvara işememe sebebidir.
uyarı editi: gayet sağlıklıyım ama yanıma kazmanın birini gelip hafiften tavanı seyrederken vücudunun alt kısmını yukarı aşağı sallaması beni rahatsız etmekte dahası tiksindirmektedir. babam olsa durmam. oysa kapılı mekanlar rahattır, ferahtır. güvenle zıçınız.
zor durumda kalmaktır.

- selamün aleyküm bilader
+ işiyoz ulan hayvan çarpılıcan şimdi
- pantulu niye o kadar indirdin lan sıçılmıyo buraya
+ bokumun bekçisi misin sanane dalyar ak!
- seninkisi de meşe kökü gibiymiş, ha benim aslanıma!
+ bela mısın la bsg de işeyek damla gelmedi bi saattir
- pek utangaçmış, hangi gübreyi kullanıyon
+ ben klozete geçer. rahat yok bizimkine burda
- gir girmesine de hayvanın biri kapağa sıçmış değdirme sakın.
+ kesin sen sıçmışındır
- yok ben genelde taharet musluğunu hedeflerim
+ ben çalılığa gidiyom o zman. ağız tadıyla işetmedin bi!
- oh bee! artık pisuvara sıçabilirim.
(bkz: yanında biri varken işeyemeyen insan modeli)
-ne bakıyorsun olum önüne baksana
+ o değilde abi kaç beygir bu ?
insanı tedirgin eden rahatsızlık verici bir durumdur. Pisuvar fobisi olanlarda çiş kesintisi, pipi saklama gibi değişik davranışlar görülebilir.
Komşu komşunun çişine muhtaçtır, denilerek işenmeye devam edilir.
insanı kıllandıran olay.

-gitsene yan tarafa ipnetor.
mis gibi keyfine bakarken bir anda çorbaya sinek düşmüş gibi olur. ve kişinin rahatlık durumuna göre ya mal gözükmesin diye pisuvarın içine daha çok girilip el ile siper yapılır kimisi çok rahattır.
Hafiften gülme hissi gelen durumdur.
Göz ucuyla adam nasıl işiyor diye bakarsınız.
Hoşgeldin hediyesi olarak iki damla paçalarına sıçratılır. Adettendir.
Tedirgin eden durumdur.
Mesela Benim çiş yapmam hemen kesiliyor. Panik oluyorum.
ürkek mesane deniliyor, buna... mesela ben hiç umursamam..
Hoş geldin çük kardeş.
Acaba kafasıni uzatıp benimkine mı bakıyor diye tedirgin olurum.
ben böyle işiyorum kimse görmüyor.

görsel
yanına geldi diye kira mı alacaksın. kendi işemene bak, aksi halde kendini ayağına işerken bulabilirsin.