tekerlemeye benzeyen film ismi.
Johnny depp'in yapmacık oyunculuğunu, diyalogların sıkıcı klişeliğini ve senaryonun sikkoluğunu kaya scodelario'nun memeleriyle örtmeye çalışmış belki de karayip korsanları serisinin en boktan 6 - 12 yaş arası izleyici kitlesine hitap eden filmi.
Disney in elinde Hannah Montana seviyesinde esprilere bağlamış üzücü filmdir.
seriye ayıp olmasın diye izledik ama artık çekilmiyor be hacı. çekmeyin artık lütfen.

http://www.imdb.com/title/tt1790809/?ref_=nv_sr_1
ilk üç Film muazzamdı efsaneydi 4. Film Vasat altıydı bu film ise Kalite olarak ilk 3 filme oldukça yakındı... Kötü başladı Muazzam bitti.
az evvel izlediğim film. eh iştelik olmuş.

ilk üçleme çok güzeldi. 4. baya kötüydü. bu film ise salazar karakteri ve onu oynayan javier bardem abimiz sayesinde 4'ten daha iyi olmuş ama gene de çok eksik.

--spoiler--

aceleye gelmiş gibi bir hali vardı filmin. 3. filmdeki gibi şöyle güzelinden bir gemi savaşı izleyemedik. gemi savaşını geçtim kılış dövüşü bile yaşanmadı sayılır. ayrıca o geçen 9 yılda ne oldu ne bitti hiç biri belli değil. açıkçası salazar william'ın oğlunu kaçırdığı zaman ben uçan hollandalı'yla salazar'In tayfası arasında bir savaş bekledim. hani william gelip oğlunu kurtarır hesabı. barbossa'nın ölüm şeklini sevmedim. en güzel sahne sanıyorum ki salazar ve jack'in gençlikleriydi. yani tanışma sahneleri.

william'In oğlu ve barbossa'nın kızı iyi güzel hoş da sonda william ve elizabeth birbirine sarılınca gözlerimin onları aradığını fark ettim. keşke daha fazla süre alsalardı.

ayrıca sanıyorum ki credits'ten sonraki bitiş sahnesinde william'ın gördüğü/gördüğünü sandığı kişi davy jones'tu. yamuluyorsam düzeltin. yani yeni film çekilirse(ki bu sahneden çekileceğini anladım ben) davy jones geri dönecek. nasıl olacak ne zaman olacak bakalım görelim.
--spoiler--

tabi gel gelelim sadece filmin değil serinin ortamı güzel yani her şekilde izletiyor kendini.
bugün izlediğim, seyirlik film.

daha iyi olabilirdi.

malesef ilk 3 filmin kalitesine yaklaşamayacak artık yeni filmler.
isim üzerinden para kazanmak amacıyla yapılmış film.
jack sparrow' un geçmişte yarım kalmış hesaplarıyla devam ettirilmeye çalışılan serinin 5. filmi. aşırı kötü değil, serinin ilk 3 filmi gibi size korsanlığın o maceraperest hayatını yaşatmaktan da uzak ancak farklı bi senaryo mevcut ve teknik açıdan fena da sayılmaz.
filmde özellikle El Matador del Mar (salazar) ve tayfasını beğendim. salazarın saçlarının ahenkle dansı gayet yaratıcıydı.
diğer filmlerden farkı belki komedi unsurunun biraz daha ağır basması diyebiliriz. beni bu açıdan gayet tatmin etti.
en büyük serzenişim senaryoda jack sparrow ve özellikle will turner' ın çok pasif kalması. belki senarist bu filmde daha çok barbossa' yı anlatmak istemişte olabilir, bilemiyorum.
velhasıl büyük umutlarla izlemeyin derim. benim için hayal kırıklığı oldu açıkçası.

görsel
Para kazanmak icin serinin itibarinin yerle bir edildigi film. Serinin oncesi ile bagi yok (incinin durumu haric) sonradan yazildigi cok belli bag onceki filmlerde gosterilmeyen olaylar uydurarak serinin oncesine gondermelerle saglanmaya caliailmis. Bunun yaninda kendi icinde de dpgruz duzgun bir olayorgusu yok. Detaysiz, yavan, neredeyse ilkokul cocuklarinin kitaplari tadinda. Gorsel efektleri goruntuyu izleyip dialoglari dinlemeden gecin denilmis cekilirken. Zaten pek dialog da yok olay orgusunu bir yerlere surukluyen. Senaristin eline filmin gececegi zaman verilmis iki tane mekan soylenmis bes alti da karakter soylenmis hadi bunlardan bit hikaye yaz denilmis neredeyse. Bu kadar kotu bir film beklemiyorsum acikcasi. Calgi cengi ve dugun derknek 2nin kalitesizligi vardi resmen filmde. (Bu ornekleri ilk filmlerinin cok altinda kalmalarindan solayi sectim)
Gidecekseniz kesinlikle avşar sinemalarına gitmeyin.

Sonunu o kadar beklememe rağmen göstermedi.

Cinemaximum'a gidin daha iyi. En azından verdiğiniz para boşa gitmez.
Şimdi çıktığım film. Bu film olmuş ahali.
Aksiyon var
Dram var
Aşk var
Kapitan var

Ölü Adam'ın Sandığı'ndan sonra en beğendiğim filmdir. Özellikle (bkz: on stranger tides) sonrası büyük acı yaşatan filmden sonra resmen kan olmuştur cana.

Özellikle filmin jenerik sonunu beklemeyenler için Spoiler:

--spoiler--
En son sahnede will uyuyorken davy jonesu rüyasında görüyor. Rüyadan uyanıyor tekrar uyuyor fakat kamera pan yapıyor odanın zemini ıslak ve deniz kabukları var.
Ha ben istemem artık devam filmi o ayrı mevzu boku çıkacak.
--spoiler--

Kısacası Hem çok üzdü hem çok sevdirdi.
keşke ismi biraz daha uzun olsaymış.
Yarın vizyona giriyor, hadi bakalım heyecan dorukta!
26 may 2017 de gösterime girecek aksiyon/macera/komedi kategorili serinin 5'ci filmi görsel
Joachim ronning yönetmenliğini, jeff nathanson senaristliğini üstlenmiştir. 114 kişilik cast'a sahip filmin baş rol oyuncuları şunlar: johnny depp, orlando bloom, kaya scodelario, javier bardem, geoffrey rush.
git gide karanlıklaşıyor, ürkünç olmaya başlıyor söylemlerine katıldığım ama hepsini de keyifle izlediğim serinin 5. filmi. sparrow gibi übernetik bir kaptanın olduğu filmin komik olması lazım korkunç değil.

ayrıca filmin bütününü kaplayan cgi sorunu da var evet. yarısını animasyon oldu iyice filmin.

detay için :
http://filmkalemim.blogsp...ean-dead-men-tell-no.html
heyecanla beklediğim film.
https://youtu.be/lsJ58L3u8qw

Özledik valla.
Fragmanı yayınlanmış. Vizyon tarihi mayıs olarak geçiyor. Tam ismi Karayip Korsanları Salazarın intikamı
Javier Bardem'in Kaptan salazar olacağı muhteşem serinin 5. filmi.

imd'ye göre 26 Mayıs türkiye'de vizyon tarihi olacak.

Mayıslar bizimdir.
Merakla bekliyorum.
format yine aynı. jack, geçmişte kötü bir kaptanı kızdırıyor ve sonra o intikam almaya geliyor. davy jones ve blackbeard gitti, yerine salazar geldi. ha zaten trailerda jack gözükmüyor bile. bir sonraki trailera saklayın hevesinizi. çerezlik serinin 5. ayağı. sinemaya para vermeye değmez, ne olacağını hepimiz de biliyoruz. ama evde güzel gider.

--spoiler--
o çocuk muhtemelen will ve elizabeth'in veledi.
--spoiler--
poster: https://galeri.uludagsozl...en-tell-no-tales-1198556/

teaser trailer: http://www.youtube.com/watch?v=1xo3af_6_Jk

karayip korsanlari serisinin 5. filmi. 2017 yazinda vizyonda.
Biraz olsun yuz gulduren bir haber geldi. Normalde 7 Temmuz 2017 de cikacakti ama one bir tarihe alindi ve 26 Mayis 2017 de vizyona girecek
görsel

filmden ilk kare yayınlanmış.

edit: imdb'ye göre will turner yani orlando oynayacakmış.
http://www.imdb.com/title/tt1790809/?ref_=fn_al_tt_1