bugün

Kaşığı bir tek çorbada kullanıyorum heralde . Diger sulu yemeklerde de çatalla taneleri yerim suyunu geri bırakırım her zaman veya suyunu baya süzdürüp öyle tabağa alırım yine çatalla yerim. Pilavda çatalla yenir bu arada , yemekten zevk almaya bakın bir görevmiş gibi hızlı hızlı doymak amaçlı yemeyin derim.
Ne kadar görgüsüz olunduğunu gösteren başlık.
Çorba kaşığı çorba içindir, pilav çatalla yenir eğer çin'de değilsen.
Tanelerini de pıçakla kesek mi?*
görsel
1.5 milyarlık Çin'de çubukla,
1.5 milyarlık Hindistan, Bangladeş ve bilumum Arap ülkesinde de elle yeniyor.
Geri kalanda bırakın çatalla yesin.kaşık ne oluyor.
Düğün salonlarında olur ya garson gelir tam kaşığı almaya yeltenip çatala mecbur bırakacakken ani bir çalımla orta yerde kala kalır. Gerçi Etli pilav olsun da çatalla bile yenir ama Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.
Pilavın çatalla yenildiğini duydum ama bu kadar fazla uygulayicisinin olduğunu ilk defa far ediyorum. Ulan zaten 24 saatimiz var çatalla ne zaman kaybediyorsunuz adam gibi yiyin işte. Kaşığı daldirin atın agiza oh misss. Kuru fasulyeyi çatalla yiyen hocam vardi o da ayrı bir gariplik yani.

Neyse isteyen istedigi gibi yesin. Sonuçta pilavı ekmekle yiyenler bile var.
çubukla yemekten daha kolay.
pipetle yiyenleri gördüğüm için pekte sorun olmayan aktivite.
Çorba hariç (e o da zorunluluktan) her şeyi çatalla yediğimden benim için doğal olandır.
çatalla yemek daha güzel.daha çok keyif verir.
bana göre çatalla yemek daha zevkli arkadaş ne var ki bunda. sanki çorbayı çatalla içmeye çalışıyoruz.
yemek yeme kurallarına göre pilav çatalla yenir. cahil çomarlar anlamaz. araştırın da azıcık görgü kuralı öğrenin.
ben elle yiyorum, dünyanın en zengin insanları da elle yerler zaten.

https://www.izlesene.com/...cein-pilav-yemesi/8991024
yayvan tabakta sulu yemegın yanında sunulduysa olabılendır.