bugün

Bursa’nın muhteşemlerinden birisidir.
ne küçük saray'da ne de, bendensin gibi kapitalist yerlerde değil, aksine boylu boyunca kayhan çarşısı'nda buna mukabil, burada bulunan idris kebapçısı'nda yenmesi makbul olan, iskender kebap'ın köfteli versiyonu olup da, daha ucuz ve de kimi zaman daha leziz sürümü olan, yeme de yanında yat olan yiyecek. öyle bir sunumu vardır ki, sanattır, öncelikle pideleri, et suyu ve de tereyağı ile ıslanır, sonradan da, ince ince ama simetrik olmasına özen gösterilecek şekilde, kare kare şekilde kesilir, ve de özenle kebap'ın boca edileceği tabağa alınır, ardından da, az da olsa da, yeniden üzerine, az buçuk et suyu gezdirilir ki, pidelerini sert isteyen müşterilerin dışındakiler için, hoş mu hoş bir et suyu tadı olsun ağızların da, efendim ardından da, pidelerin üzerine, özel yapılmış, takriben 1 porsiyon için 7 köfte sıralanır, yan tarafına, azıcık karıştırılmış yoğurt, yanlarına da, isteğe göre közlenmiş, biber ve de, domates parçaları monte edilir. yine isteğe göre, azıcık suyla sulandırılmış, ve de içine çeşitli lezzetlendirici aromalar atılan salça ya da salçalı su da bir güzel, kepçeden gelir efendim, porsiyonun üzerine, son olarak da, harlı pişmeyen alevde kızdırılmış hakiki köy tereyağı gezdirilir, yine belirli pideli köftecilerde ikram edilen, ince ince kıyılmış maydanozuyla beraber az olmak suretiyle de, soğan da üzerine boca edilerek, pide, isteğe göre, kola ya da şırayla, mideye doğru yol alır...
küçük saray'da denenmesi tavsiye olunan yiyecek.
Şahsım adına iskender Kebabtan daha fazla sevilen yiyecektir. Hadi Bendensini tek geçerim. Setbaşında Prestij sinemasının karşısındaki yerde çok güzel yapıyolar. Kıbrısta Girne de iskender Palace diye bi yer açtılar orda yapıyolar porsiyonu 16 liradan (çüşş) kıydım o kadar paraya yedim ama sonuç hüsran. Ahh Bursa yeşil Bursa.
her hafta 1.5 porsiyon götürdüğümdür. görüklede köftehor, merkezde ise zafer plazanın yanındaki atmosfer'de güzel oluyor.
kapalı çarşı yakınında tuzhan civarında tuzhan pideli köfte vardır. eski bir mekandır, eski bursa resimleriyle süslüdür ve çok lezzetlidir.
bursa'ya defalarca gidip adını bile duymadan döndüğüm için, 2(sayıyla iki) adet fındığımla sabah sabah kendimi boğmaya çalıştığım yiyecek.
altta kare kare kesilmiş pideler, üstte ufacık ufacık köftelerin oldugu, yanında tabii ki domates ve biberin bulundugu, yogurt ve salca-tereyagı karısımı ile servis edilen bir tür yemek.

dehsettir, o ayrı.
cana can katan yiyeceklerdendir.
Bursa' ya ikinci gidişimde yemiştim ve bağımlısı oldum artık her ay Bursa'ya pideli köfte yemeye gidiyorum çok güzel bir lezzet .
Hadi bendensin ya da küçüksarayda yenilesi iskenderin zannımca öğrenciler için yapılmış versiyonudur.Tereyağı,salça,pideler,köfte ve yoğurt süper bi kombinasyon oluşturur.Bursa ya gidip yemeden dönenler dövülesi kimselerdir...
bir bursa klasiğidir.

görsel
iskender kebap a benzeyen hatta çoğu zaman bursaya getirdiğim misafirlerimin iskenderden daha güzel buldugu yemek
iskender kebabın döner yerine köfte ile yapılmış hâlidir, onun kadar cazip. yanında şıra iyi gider. bursa'da (bkz: kayhan çarşısı)'nda kayhan usülü pideli köfte olarak istanbul'da da fatih/çapa durağının oradaki restaurantlarda tadına erişebilirsiniz.

görsel
bursa da en güzelini hadi bendesin de yiyebileceğiniz yemektir. özlediğimdir.
güncel Önemli Başlıklar