bugün

ölmesini birinci sezondan beri beklediğim karakter.
mekanlarına kayyum atanınca soluğu kuzeyde alan, işletmelerinde zon zamanlarda kalite düşüşü olan asoiaf evreninin yandaş sermayedarı.
Arkadaşlar cersi lannister yanı güzeller güzeli kraliçemizin bu adamı göt ettiği power is power sahnesini izlemenizi tavsiye ediyorum ...dizinin en güzel sahnesidir
7.sezonun finalinde ölecektir. Sızan senaryoda mevcut.

Spoiler bu arada dikkat edin okumayın.
finalde starklar tarafından öldürüldüğü söylenen karakter.
--spoiler--

Güneyde laf edenin kuzeyde affı olmaz çünkü kuzey unutmaz.Nasılda göt oldun nasılda kaldın öyle bir başına.Geber kerhaneci, saliselik hareketle kanların içinde boğularak öldün ya 10 yıllık masturbasyon ihtiyacımı karşılamış gibi oldum.

--spoiler--
Goodby Motherfucker.
Genelevci, kurnaz, fitne fesat orospu çocuğu. Milletin anasına kızına sarkar, ayartmaya çalışır. Kandırır, başkasına satar. iyi ki geberdi köpek oğlu köpek. Büyük ihtimalle 8. Sezonun ilk bölümü arya'ın bunun yüzünü giymiş bir şekilde görebiliriz diye tahmin ediyorum.
sonunda dürüstlük kazanacak.
Millete kurdugu komplolar kendisini de bulmuş. Ne diyelim, l i t t l e f i n g e r l a n d i n.
oyunu oynamasını bilen adam gibi adamdı kendisi. giyinmesini felan bilirdi, bak mesela ben bilmem.
karıları müşterilerine siktirtirdi, ben siktirtmem.
herkesin arkasından oyun oynardı oynatırdı, ben oynatmam
derin devlettir.

işler yaşam ve ölüm ayrımına gelindiğinde, ölmesi mantıklı olan karakter, çünkü artık derin devletin bi önemi kalmadı.

anlamadığım bu ergen gerisi pasif brann önüne gelene ben üçgözlü kuzgun oldum geçmişi meçmişi her şeyi görüyom derken içine cin girmiş gibi aniden gözü beyaza dönerken, lord baelish'in arkasını kale duvarlarına verip götün götün kaçmasını beklerdim...

sansa'yı sevdiğini söylüyordu ama bu gözler jorah mormont sevgisi gördü, bana sevgisi traş gibi geliyor bence uzun vadede hedefi demir tahta kendisi oturmaktı....

ali cengiz'in bizzat kendisini hiç olmaması gereken şekilde ali cengiz oyunana getirerek öldürdüler ki bence bu adam bunu haketmemişti..
görsel
Kendi kazdığı kuyuya düştü. Fesattı mesattı ama niyeyse üzüldüm öldüğüne. Diziyi güzelleştiren karakterlerdendi 1. Sezondan beri.
son sahnede dayak yemiş köpek gibi bakışı... nereden bilecekti bran'in iyi saatte olsunlara karıştığını. sadece westerosta ayak sürümesi bile yetiyor, tam gaz yine fitne ekmeye devam edicekti bu namussuz.
mithiş bir sahne ile öldü.

anasına bak, kızını al diyen karakter.
https://youtu.be/uLg-AG-BTdw

Uğruna klip hazırlanmış kaos, kötülük, fitnelik, bir çok kişinin dolaylı katili, fesatlık ve sayamadığım bir çok haltın altından çıkan game of thornes karakteri.
Vesvese ile nerelere gelinecegini gosteren adam. Yavsak.

-- Spoiler --

Çok basit öldü be, az daha kıvransa iyiydi..

-- Spoiler --
Tamam adam karı pazarladı, birçok kişinin arkasından işler çevirdi falan filan ama bu yaptığı olaylar zaten diziye gizem kattı, yeri geldi hepimizi heyecanlandırdı. Adam gerçektende dizinin ve rolünün hakkını çok çok iyi verdi. Benim favori karakterimdi, herkes birbirini öldürür ama bu adam bir şekilde planlar yapar ve kendisini aradan kurtarır falan diyordum çok sürpriz bir şekilde öldü gitti.
ulan bu adam keşke stannis baratheonun eli olsaydı o zaman stanis mertliği ve cesaretinin yanında zekilik ve siyasetite alıp hakkı olan tahta otururdu.
romanda bu kadar kolay gümbürdemez tahminimce.
büyük üstad. saygı ve özlemle anıyoruz. ruhu şad, mekanı uçmag olsun.

görsel

edit: kitapta ölmemesi dileğiyle...
Sabah sabah beni huzunlendiren başlık. Ne demek GOT 2 sene yok, yine hatırladim yine sinirlendim. Bu arada Baelish efendi dizide kötülüğü sonucu cezalandirilan ender karakterlerdendi. Rahmetli ölmeseydi daha çok fitne fesat yapacakti. Artk diğer tarafa kismet.
Olmemis olmasi muhtemel kisi. Teoriler dahilinde azor ahai diyen bile var.
Azor ahai galaksi liderimiz receb Tayyip erdoğan'dan başkası olamaz.