1. 22.
  haşeratın her türlüsü, hatta uçan hamam böceği

  (sabah iğrençliği olsun) avusturalyanın her yerinde

  bol bol bulunur, şehirler arası yollarda yılanlarla

  arkadaşlık zorunlu gibidir. tek güzel tarafı

  plajlarıdır. eyidir hojdir ama benenaaa.

  düdüt ; emekli yeridir ayrıca, ergenlerin

  çok da hoşlaşacağını sanmam ama bene naa.
  1 ... timur cengiz hulagu
 2. 21.
  avustralya'nın sydey ve melbourne kentlerinin ardından en fazla türk'ün yaşadığı şehir. doğası harikadır. fakat türlü türlü zehirli yılan, çiyan, örümcek ve yırtıcılardan timsah gibi afrika'da var olduğunu düşündüğünüz haşerat burada zaman zaman şehir içerisinde görülebilir.
  1 ... yirmiuech
 3. 20.
  google maps üzerinden yaptığım inceleme sonucunda emekli olduğumda gidip, yerleşme isteğine kapıldığım batı avustralya kenti. üstelik kentte bulunan yedi, sekiz dan murhpy's market zincirinde yılın oniki ayı türk rakısı da bulunuyormuş. e, bizde de iyi kötü yedi yıllık samsun anadolu lisesi ingilizcesi var... daha ne olsun, anasını satayım?!... : )))
  1 ... matasyonlu
 4. 19.
  merkezî iskoçya'da bulunan, "Tay Nehri" kıyılarında kurulmuş olan bir şehirsel yerleşkedir. 2008 nüfus tahminlerine göre nüfusu 44,820 kişidir. Perth şehirinde bulunan ve tarihî iskoç krallarının tac giyme törenlerinin yapıldığı "Sconce Manastırı (günümüzde Sconce Sarayı)" dolayısıyla Perth şehri iskoçya'nın eski gayriresmi başşehri olarak da bilinmektedir.
  ... turkmen balasi
 5. 18.
  Avustralya’nın en önde gelen 4 şehri arasında yer alan Perth, ülkenin batısında yer alan en gelişmiş şehir olarak da kabul edilir. Şehrin Hint Okyanusu’na kıyısı bulunmaktadır. Şehir Kaptan James Stirling tarafından 1829 yılında keşfedilmiştir. 1829 yılında keşfedilen Perth, ilk olarak Swan Rivery bölgesinde kurulmaya başlamıştır. Şehir ismini iskoç şehri Perth’den almaktadır.

  ikinci Dünya Savaşı’nda stratejik bir öneme sahip olmuş olan Perth, 19 yüzyılın sonlarına doğru hızla gelişmeye ve kalabalıklaşmaya başlamıştır.
  Perth, ikinci Dünya Savaşı esnasında Amerika Birleşik Devletleri donanmasına ev sahipliği yapmış şehirler arasında yer almaktadır. Amerika burada Japonya kıyılarına kadar saldırıla düzenlemiştir.

  Şehirde birçok milletten insan yaşamaktadır. Bunların başını ingilizler, Yunanlar, italyanlar ve Yugoslavlar çekmektedirler. Bu 4 millet nüfusun neredeyse %90’ına yakın bir kısmını oluşturmaktadır. Şehrin merkezi finans merkezi olarak kabul edilir. Ancak burada genel olarak çiftçilik ve hayvancılık da yaygın alanlar olarak kabul edilir.
  2 ... rotaszkaptan
 6. 17.
  avustralya'nın batı-avustralya eyaletinin başkenti olan şehir. avustralya'nın en kalabalık 4. şehridir ve sydney, melbourne gibi şehirlere göre özellikle yabancı öğrenciler için daha ucuz koşullar sağlar.
  sahil şehri olmasıyla da gençler için ayrı bir tercih sebebidir.
  ... celiski profesoru
 7. 16.
  önü deniz, sırtı çöl olan refah kentidir. avustralya'nın yalnız eyaleti batı avustralya'nın yalnız başkentidir.
  ... vurursa gol olur vurdu out
 8. 15.
  2009 yılında dünyanın ekonomik,sosyal ve coğrafi bakımdan dünyanın en yaşanılabilir 4. şehri seçilmiştir.
  ... the chosen one
 9. 14.
  Batı Avustralya eyaletinin başkentidir. Nüfusun çoğu bu şehirde toplanmaktadır. Ayrıca hayranı olduğum dansçı James' in de doğup büyüdüğü şehirmiş.
  ... mahlasniko
 10. 13.
  muhteşem bir bon iver şarkısıdır.
  ... blair