bugün

basrollerini michelle pfeiffer, ashton kutcher ve kathy bates'in paylastigi, yönetmenligini ise david hollander'in yaptigi 2009 yapimi dram filmi.

http://www.imdb.com/title/tt1138489/

filmin konusu hakkinda aciklama yapmadan yoruma gecmek istiyorum (imdb'den de okunabilir gerci);

her ne kadar imdb, filmin türünü sadece dram olarak göstermis olsa da, icinde ask da olan film. yalniz dram-ask ikilisini (yine bence) biraz daha gercekci ve de somut anlatabilmis film. he film hollywood filmi ve de bi kac klise, klasik-geyik amerikali muhabbet ve hal-tavirlari illa ki fark ediliyor. yine de sikmdan bana kendini izlettirmeyi basarmis film.

michelle pfeiffer'in gittikce yaslandigini görmek her ne kadar üzücü olsa da kendisinin bunu kabullenmeyisini görüyor olmak da benim hosuma gidiyor en azindan. 'dünyanin en güzel kadini' dedigim kadinda bile kenisinden gördügüm cekiciligi göremiyorum. zaten kendisi degil de baska bir kadin bu rolü alsaydi, filmi de izlemis olmazdim.

ashton kutcher ise rolü geregi tuhaf bir genci canlandirdigindan mütevellit yine fena bir is cikarmamistir bana kalirsa. ama sahsi fikrim, bir cok kisinin performansini begenmeyecegine yönelik olacagina inaniyorum. ama dedigim gibi beni rahatsiz etmedi.

kathy bates standartini korumus. negativ veya pozitif bir yönde katki yaptigini pek düsünmüyorum filme.

filmde michelle pfeiffer'in sagir ve dilsiz oglunu canlandiran cocuk ise ayri bi hosuma gitti.