bugün

Pelin çift ile öteki gündem in trt transferli hali. Çarşamba çok boş diyordum. Zaman yolcusunun tekrarını izliyordum. Canlı canlı iyi oldu.
An itibari ile yayında trt1 de. Açın izleyin bence.
Program Adının gündem ötesi olması daha iyi olmuştur. Öteki gündem adında sanki bir ikincillik sözkonusuyken, gündem ötesinde daha bir öncüllük söz konusudur.
itinayla yapılan programdır.
Pelin çift değil pelin tek ve biriciktir.
Habertürk'te iken Sanki daha canlı kanli olan program.trt hep islamik konular secmis ya.
Kanal değiştirse dahi sürekli izlemeye takip edeceğim güzide sunucunun güzide programı.
haberleri sevdiren kisidir.
çirkin karı ile gündem ötesi de olabilir.
soruları güzel bulan* ama soramayan bir sunucuya sahip. programın kalitesi konukların seviyelerine göre değişen cins bir program.
(bkz: habertürkün acı kaybı)
Şu an TRT de yayında olan program.

Bir ayağı çukurda olan iki tarihçi ve boş boş bakan pelin hanım.

Hani bu kıza bakıp bu adamları dinleyin der gibi.

Bu ne lan*
Az önce Enver paşa 80 tane Mustafa Kemal eder diyen ruh hastasını konuk alan programdir.
Pelin çift nedense akıllara pelim batu'yu getiriyor. Böyle güzel pelinler böyle sıkıcı tarih programlarında ne yapıyor?
(bkz: enverpaşa 80 tane atatürk eder)
Oysa kanaltürkteyken ne güzeldi. Ne güzeldi..
pelin rahmetli aytunç altındal la program yaparken efsaneydi, özledik o günleri ba.
Ömer Çelakıl'ın bayan versiyonunu böyle hayal etmemiştim.
sadece dine bağlanmış programdır. Eskiden ne güzel bilim falan konuşuluyordu.
din hurafeleri* ve osmanlı övücülüğünden ibaret bir hale gelmiş program.
öteki gündem bir başkaydı, günceldi ve daha çok bilgi veriliyordu.
genellikle çok değerli din bilginlerimizin katıldığı program. evet güzel konuşuyor hocalarımız, fakat 1-2 metre alanda yüz yüze, göz göze bir erkek ile bir bayan sohbet edemez. bu yanlıştır. bilhassa din ilmini alıp bunu yapmak daha da yanlıştır.
pelin çift'e yakışmayan program? uzay,ufo,madde-zaman tarzı konulara daha çok yakışıyordu pelin.osmanlıca bir harfi tartışmaları çok sıkıcı bence.
caner taslaman dışında ki konuklarını adam yerine koymuyorum.
An itibariyle başlamıştır.
Pelin kardeş.
dün akşam ciddi ciddi ağlatmıştır.

(bkz: türk demek)

https://www.youtube.com/watch?v=SFN9Ss8_GSo