bugün

Ayıp ya.
Ne kadar ezik bir bölum okuyorsanız artık bırakın şu psikolog özentiliğini.
Kıcı kırık bi rehberlik öğretmeni oluyorsunuz kabul edin artık.
şu branşın hala daha bir şey olduğunu sanan embesillerdir. oturduğu yerden para kazanan türkiye'nin mallık seviyesine işaret eden bir başyapıttır. millet de askeri ücretle ezilsin. gelsin çaylar gelsin kahveler. bir de kendilerine psikolojik danışman etiketini yapıştırıp pr yapmaya çalışmaları ise ezikliklerinin daniskasıdır. yönetmeliklerinin değişmesi an meselesidir.
ezik kelimesini kullanan bir buluğ çağı bebesi tarafından hor görülür. lakin bırakınız bu kişileri, Türkiye'nin yetiştirdiği psikologlar da, kişisel okuma ve öğrenme çabasında olmadıkça freud'dan öteye gidemez.
Pdr okuyan bir malın savunması türkiyedeki egitim bunun sebebi yoksabiz zavallı degiliz.
Pdr pskolojiden iyi yalniz uyandirayim da. Bir pdr ci 4 millar para kazaniyo bugun. Klinik pskoloji yuksegi yapan piskoklar kac kazaniyo sizce?.teşk.
Uc tane taze pskolog kadin taniyorum ucu de halinden hic memnun degildi. Tercih surecinde olanlar bunu dikkate alsin bence. Oku pdr gir kpss ye atan devlete yata yata 4 bij lira kazan bundan buyuk keyif var mi abi. Biz 4 bin lira kazanmak icin yeri geliyo mermiye kafa atiyoz lan.
Bilmeden konuşma geleneğinin uzantıları. Her bölümden it de çıkar yiğitte. Çalışmaktan bahsetmeden önce bana memurluk gösterin harıl harıl çalışan. Hiçbir savunması olmadan güvenlik polis yada güvenlik desteği görmeden, ekstra ücret yada takdir görmeden cinsel istismarı fiziksel istismarı hatta ensest vakalarını ortaya çıkaran insanların çayıyla kahvesiyle ilgilenenlerin girmemesi gereken tartışma. Ders içeriklerine gelince eğitim dersleriyle birlikte psikolojinin derslerini alınca tabiki derine inilemez. Yoksa altı yıl eğitim verilir adıda eğitim fakültesi değil tıp fakültesi olurdu.
Üstüne 42 saat ders alarak psikolog olarak görev yapabilecek insanın daha bu dersi almadan almış numarası yapmasıdır. Buradaki klavye Spartacuslerine çağrım bilip bilmeden konuşmamalarıdır. Ben psikoloji okudum ama eğer pdr okumuş olsaydım pişman olmayacaktım. Zira azıcık merakı olan herkes aynı yerlere gelebilir.
Kıçın kıcın psikoloji kazanamadım diyen namertlerin yaptıklarıdır.
Daha kendi bölümlerini bile kabullenememişler okullarda oģrencilere akıl verecekler.
Haýır su ana kadar mesleginj hakkınca yapan bir rehber öğretmeni bile görmedim.
Bu kadar psikoloji bölümüne özentilik yapip sahipleneceginize kendi bölümünüze adam gibi odaklanın.
Gerzekler.
olm ha pdr okuma ha psikoloji lan. 2'si de aynı düzeyde ve basitlikte bölümler. adam öyle bir eziklik yaşayacak olsa gider psikoloji okur. sanki tıp okuyup psikiyatr olmaktan bahsediliyor.

velhasıl psikoloji okuyup psikiyatr olduğunu zanneden ezikler kadar değillerdir.
Psikoloji öğrencisi olarak, psikolog okulda olunmuyor, evde okursa psikolog olur, evde okumazsa ikisinden de bir bok olmaz.
Kudurun.
Bir pdrci.
Ya şu işi bilip bilmeyen de yazıyor yaaa.bi psikologlar bir de rehber oğretmenleri yazsın suraya.
Geri zekalının biri de psikoloji mezunları atanamıyor yazmış he bok.pdr mezunları atanıyor psikoloji mezunları atanamiyor cahilliģin zirvesi.
Büyük ihtimalle asıl psikoloğa ihtiyacı olan ve ergenliklerini bir türlü atlatamamış olan tiplerdir. Uzak durmanız ve karşılaştığınız anda biber gazı sıkmanız önerilir.
Pdr ciler duygusala bağladı.
Acındırma evresi olsa gerek.
Var sen atan...
Savunacak bir şeyleri olmayınca.
Bölüm hırsızları.
Psikoloji okuyan lisans mezunları psikolog olamıyor. Klinik psikolojide yüksek yapmaları gerekli. Aynı şey pdr mezunları için de geçerli. Pdr mezunları öğretmen de olabiliyor ayrı olarak. Bir de pdr bölümünün psikolojiye göre uygulamalı eğitimi daha fazla.
Psikoloji bölümünden mezun olan bir kişi psikolog ünvanıyla mezun olur.
Klinik psikolog diye ayrı bir tabir vardır.
Cahiller bilsin.
Psikoloji okuyup formasyonla okullara pdrci olarak atananları unutmuş yazar beyanı.
Piskolok olmayin olm cok ciddiyim sanki bana can manay.
Muhasebenizi ben tutarım en baba bölüm iibf lan aksini iddia eden teker çocuktur. Edit pdrciler ölsün hain kadın.
Ruh sağlığı alanında çalışmaya uygun olmayan kişi beyanıdır. PDR ve psikolojinin çalışma alanları, kendilerini geliştirme imkanları hakkında bilgisi olan kişi şu cümleyi kurmaz. insan odaklı çalışan bir insan farklı disiplinlerle işbirliğine yatkın olmalıdır. Zaten PDR çalışanları yetkinliğini aşan konularda etik davranıp sevk ediyorlar. Ya da eğitim alarak yetkinlik kazanıyorlar. Azıcık okuyup araştıran zaten psikolojik danışmanların çalışmalarını anlayacaktır.
Şuan güncel puanlardan haberim yok fakat sahada çalışan psikolojik danışman arkadaşlar zamanında hukuk ve psikoloji bölümlerini bir kenara bırakıp PDR alanına yönelmiştir. Meslek odalarının olmaması da bu söylemlere zemin hazırlıyor aslında. Zamanla bu tarz söylemlerin ortadan kalkacağına inanıyorum.
PDR bir yardım mesleğidir. Ömrü hayatında psikolojik destek almaya imkanı olmamış insanlara ulaşıp onlara yardımcı olmanın verdiği mesleki doyum psikolojik danışmanlara yetiyor arkadaşlar. Ailesinde, çevresinde desteklenmemiş, takdir edilmemiş çocuklarla etkileşime geçip kendilerini tanımalarına yardımcı olarak yaşamlarına dokunmak psikolojik danışmanlara yetiyor. Psikolojik danışma oturumlarının sonunda danışanındaki değişim ve geribildirimi psikolojik danışmana yetiyor zaten arkadaşlar. Bu yüzden sorun yok. Psikolojik danışmanları ciddiye almayabilirsiniz. Lisansa ek olarak Yıllarca Eğitim alarak terapist olsa da okulda öğrencilerin rehber abi/abla demeleri bile onları rahatsız etmez. Alanına, işine, çocuklara aşık bir insan isminin önündeki sıfata takılıp kalmaz çünkü. Ayrıca psikoloji okumaları yapan bir insan bile şu cümleyi kuran zihnin dinamiği hakkında fikir yürütebilir.
Mesleğine hakim ve mesleğine aşık insanların artması dileğiyle...
Bazısı da kendini öğretmen sanıyor. Tüm gün odada çay içip dedikodu yaparak öğretmen mi olunuyor? Komik bunlar. Evet.
iki yıl yükseklisans yapınca oluyorlar.
Başlık değerlenince roman yazmış biri.gece 12 yi gecmesini mi bekledinn ?
Edit:2 yıl yükseklisans yapınca oluyorlar he.Cahil cahil konuşmayı.
pdr okuyup kendini freud zannedenler var. onlar sikinti iste.
Lutfen kavga etmeyin artik...