bugün

ks. probleme dayalı öğrenme sistemi. akdeniz üniversitesi tıp fakültesinde uygulanmakta. hakkaten güzel bir düşünce(tam olarak düşünüldüğü gibi uygulanamasa da). hayali bir hasta öyküsü üzerinden ders işleniyor. öğretmen arka planda bu sistemde. öğrenciler yönetiyor dersi. zaten 9 kişilik sınıflarda eğitim verilmekte.
o bu değil de böyle güzel bir sistemi bile siyasetle mahvetmişler. lan bi işinize bakın ya! yani demem o ki bu sistemde sanal hikayeler üzerinden eğitim yapılıyorya, işte o hikayeleri kendi kafalarına göre yazmışlar, siyasi görüşlerini öğrencilere empoze etmeye çalışıyorlar. adam akıllı işini yapan biri yok mu bu ülkede?
hocaların büyük çoğunluğunun mükemmel bi sistem diyerek biz öğrencileri inandırdığı; fakat bi o kadar hocanın da bu sistemi kötülediği ;üst sınıflarınsa hakkında konuşacak bi ton lafları olduğu bi sistem
açık öğretim tıp.
dokuz eylul üniversitesi istatistik bölümünde uygulanan sistemdir.
öğrencilerin şansına bağlı bir sistemdir.
pdö hocası pdöyü sevmiyorsa 100 alarak geçtiğin sistemdir.
php data object olan açılımıyla pdo; php'nin 5.1.0 sürümü ile mysql_*yöntemine alternatif olarak getirdiği veritabanı sınıfı (eklentisi)dır.

sizin yerinize php'nin güvenliğinizi halletmesi ve daha esnek bir yapıya sahip olması güzel getirilerindendir.
mysql_* php tarafından tavsiye edilmeyip güncelleme desteğini çekmektedir ve ileride kullanımdan düşecektir.

ayrıca 12+ sürücü desteği bulunan pdo ile farklı sürücüler arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

http://tr.php.net/pdo

ayrıca
(bkz: mysqli)