bugün

gercekten cok gerekmedikce kullanmayin bu seker degil bonibon degil ot bok bilmem ne degil. guzel bisi degil, uzun vadede kotu bisi hatta.

biraktim. ama bagimlilik nasi oluyomus yoksunluk nasi oluyomus bu allahin cezasi deterjan isimli ilac yuzunden anladim. tarifsiz bisi. anlatmaya calisirim ama anlatamam. boyle bayilcagini hissedersin ya bayilmadan iki saniye once ya da kendine geldikten iki saniye sonra. kendine agir gelirsin. ama bastigin yeri de hissetmezsin. aslinda kendi bedenini de hissetmezsin ama agir gelir yine de. miden ayagindadir beynin kolunda sanki. komple hersey karisir. heh iste on saniyemin ucunu boyle geciriyorum.
insan uyurken nasi basi donebilir. allah belani versin senin. bas agrisindan uyandigim oldu acliktan uyandigim oldu ne bilim bi suru sey ama basim donuyo diye ilk defa uyandim uykudan. uyurken bile donuyo basin dusunsene basin donuyo diye uyaniyosun sonra hala donuyo. napabilirsin ki. aglarsin anca salak gibi.

baslamadan once buralari okuyan olursa belki diye. baska sekilde ustesinden gelmeye calisir bazi seylerin.

hok diye birakmaktan da kaynakli biraz benimki. olsun ama.
şu aralar ilaç firmalarını ihya ettirmiş bir anti-depresandır. kullanmadan önce dikkat edilmelidir. zira tedavi süresince tamamen başka bir insan olursunuz. üzülmezsiniz,sinirlenmezsiniz,kızmazsınız,bunalıma girmezsiniz ama bunun yanısıra duyarlı olamazsınız,inceliklerinizi ve sorumluluklarınızı kaybedebilirsiniz. velhasıl odun gibi biri haline gelebilirsiniz. "adaaam sendee" der mekanik bir modda yaşarsınız. o yüzden aman dikkat diyorum. ama depresyondan nefes alamayacak duruma gelmişseniz işe yarama olasılığı yüksektir. hayırlı olsun.
bu gidişle kullanmaya başlayacağım gibi görünen ilaç.

işe yarıyor mu biri bilgilendirirse çok iyi olur.
evet kullanırsın ve artık hiçbir şeye eskisi kadar üzülmezsin. kesinlikle mutsuzluk diye bir şey kalmaz, lakin işin aslı hastada bitmektedir. kullanan er kişi bir türlü hayatını düzene sokamıyorsa ilaçla birlikte yaşayan bir ölüye dönüşür.
beni iyileştiren hayat döndüren ilaçlardan bir tanesi. bütün antidepresanlar geç boşalmaya ve bazı bünyelerde uyku ve uyuşukluğa yok açar. iyileşmek için bunlar göz ardı edilmeli ilaçlara başvurulmalı.

unutma. depresyon tedavi edilmezse knoikleşir ve sizi intihara kadar sürükler...
1,5 aydir 20mg olarak kullaniyorum. Anksiyete ve panik ataklarim yok denecek kadar azaldi ama depresyonuma etkisi hic olmadi sanki. Surekli uyumak istiyorum yatakta vakit gecirmek istiyorum gece gunduz uyuyorum. Sosyallik hala 0 asla evden cikmak istemiyorum. Doktorla randevum 2 hafta sonra. Bu konuda yardimci olacak ilaci kullanan kisiler mesaj atabilir mi? Gece gunduz anksiyeteden dolayi yuksek nabiz panikli gecirirken simdi sadece sakince uyuyorum.
gsk 'nin ürettiği antidepresan.
Erken boşalmayı % 100 erteleyen ilaç.
bıraktıktan sonra her şey normale döner. kızabiliyorum, sevinebiliyorum, ilgi duyabiliyorum ve azabiliyorum ulan! bi de eski halim gitti. kara saban veya latinlik falan. ne manyak günlerdi ya.

mesela paxil'den önce şuna inanıyordum:

"Sömürgecilik dönemiyle başladı köle ticareti. Atalarım zamanında köle olarak Avrupa'ya satılmış daha sonraları satıla satıla buralara kadar gelmişler. Şimdi aranızda buna inanmayan aklı evveller çıkabilir. Efenim bu tarihi gerçeği kanıtlayan bir çok bulgu mevcuttur; benim konuşmamı alın sesi kapatın yerine ispanyolca konuşmayı ekleyin jest ve mimiklere bakarsanız tamamen hispanik olduğumu görürsünüz, ikincisi ne zaman kafam iyi olsa meksika hükümetine küfrediyormuşum (bunu ben farketmemiştim), kardeşimle bugüne kadar hiç bir zevk ve hobimiz uyuşmadı ortak sevdiğimiz bir parça bile olmadı fakat kardeşime manu chao dinlettiğimde fan'ı oldu (şimdi buradan ne anlıyoruz? Şunu; Kan çekiyor işte), üçüncüsü babam yurt dışına nereye gittiyse hep fotoğrafları falan var ama 86-87 yılları arasında sözde okuma bahanesiyle bulunduğu Meksika'da çekilmiş fotoları yok (ne yapıyor orda yerli akrabalarını görüyor sanırım), dördüncüsü 26 yıldır ne zaman saçmaladıysam fiks cevabı "git başımdan" veya sessizlik olmuştur taa ki ben anneme "anne, bizim atalarımız Amerika kıtasından Avrupaya köle ticaretinin olduğu dönemlerde köle olarak satılmış daha sonra buralara kadar gelmiş olamaz mı?" diyene kadar işte o zaman 26 yıllık monotonluğu bozdu ve "delirme" dedi, beşincisi içtiğim en sert sigara Meksikan sigarasıydı. Tüm bu bilgilerin ışığında Meksikalı olmayı hakiki olarak niteleyip sonra alakasız beyaz kültür dayatmasını da buna yamamanın bir mantığı yok. Alkolünüzü de alın gidin benim halkım kurudan gider."

ciddiyim. yeni tanıştığım insanlara latinim diyordum. işin kötü yanı o kadar inandırıcıydım ki inanıyorlardı. ispanyolca bile öğrendim ulan!
panik atak ve ansiyete bozukluklarına iyi geldiği psikiyatristler tarafından söylenen ilaç. Adı deterjan markasına benzer.Bir kaç gün kullanılmadığında beyinde kısa süreli şok etkileri yapabilir. *
Bugün itibariyle 16 gündür sosyal fobimi yenmek için kullanmakta olduğum ilaç. Daha ilk günden etkisini gösterdi. Eskiden insanlarla karşılaşınca kalp atışlarım hızlanır, yüzüm kızarır, elim ayağıma dolaşırdı. Şimdi eser kalmadı. Zırt pırt ağlamalar, duygusallaşmalar, aman konuşamam ki ben, insanlar hakkımda ne düşünür, eziğin tekiyim gibi düşünceler yok artık. Bodozlama dalıyorum. Adeta odun gibi biri oldum. Yok dediysem tamamen geçmiş değil ama çok azaldı. Çok sevdim ben bu keratayı.
Kullanacak olanlar için yan etkileri hakkında bilgi vereyim biraz. Kullanmaya başladığım ilk birkaç gün baş dönmesi, mide bulantısı, görmede ciddi bir bulanıklık, ağzımı çatlatırcasına esneme oldu. Ama birkaç günde geçti. Şu an hiçbiri yok fakat ellerimde hafif bir titreme var, o geçmedi. Yalnız bir olumsuz tarafı var bu ilacın. Resmen yontulmamış kalas kıvamına geldim. Amaan koy götüne rahvan gitsin modundayım. Ama olsun o kadar da... Oh be dünya varmış, ne güzel bir duyguymuş yüzün kızarmadan, kalbin deli gibi çarpmadan insanlarla konuşabilmek, soru sorabilmek.
Özetle sosyal fobi+depresyonunuz varsa deneyin efenim, ama tabi ki bir psikiyatra gidin ve onun reçetesiyle kullanın. Herkeste farklı etkisi oluyor, korkmayın. Belki sizde etkileri o kadar da kötü olmaz.
2 yildir kullandigim,depresyonu yenmemde buyuk faydasini gordugum ilactir.kullanmaya baslandiginda uyutur,uyusturur ancak 2 hafta kadar sonra alisilir.yine de zorunku olmadikca kullanilmamasi tavsiye edilir.
boşalmayı etkileyen * bir yan etkiye sahip antidepresan. * üzerine bir bira çaktığınız zaman bomba olursunuz, ama tavsiye edilmez, allah ona muhtaç etmesin. keza aldığınızda maymun gibi oluyorsunuz, ruh gibi dolaşıyorsunuz... her daim uykulu oluyorsunuz.
-bırakılması o kadar da zor değil.abartılıyor.
-sorunlara çare evet çare oluyor. ilaç abartıyor*
-kilo aldırırmı bana aldırmadı ama iştahımı açmadı değil.
-boşalmayı geciktirmiyor nerdeyse hiç boşalamıyorsunuz .*
-uyku yapmadı ama çok feci esneme yapdı.
-yatarken sanki sizi biri dürtüyor gibi sanki uçurumdan düşecek gibi ani zıplamalar yaptırıyor tiki olan adamlar gibi.
Çenede kasılma yapıyor.