1. .
  akhilleus un eğitmeni. öncelikle akhilleus un babası peleus tarafından köle olarak alınmış sonra da yıllar boyunca onu eğitmiştir. truva savaşının son yılında hektor tarafından öldürülmüştür.
  ...
  #1142049 :)
 2. .
  aşilin can yoldaşı, arkadaşı, kankası... troy filminde aşilden küçük gözüksede aşilden büyük olduğu ilyada da belirtilmiştir... ikisi Peleus un sarayında beraber büyümüştür... ikiside Aktor ve Aigina nın soyundan olmakla beraber akraba sayılırlar
  ...
  #1142351 :)
 3. .
  akhilleus un gerçek eğitmenidir. bir çok kaynakta da belirtildiği üzere, evinde işlediği bir cinayet sebebi ile ülkesinden sürülmüş, daha sonra peleus un sarayına gelerek af dilemiş ve ve saraya bir köle olarak yerleşmiştir.

  o da myrmidonlardan birisidir. ilyadada* akhilleus tan çok daha yaşlı olarak betimlenir. troy izlemiş bünyeler patroklos u bir çocuk zannedeceklerdir. daha da kötüsü akhilleus un kuzeni zannedecektir.

  inanınız veya inanmayınız ama akhilleus un kuzeni yine troy filminde gördüğümüz ajax tır. tabi biz ona aias diyoruz. 'büyük aias'. telamon oğlu aias.
  1 ...
  #2600250 :)

patroklos ile alakalı başlıklar
kapat