bugün

ketçabı olunasıdır. candır, canandır. bira nın kankası, kalamarın rakibidir.
Açken görülen o sarı sıcak manzara karşısında, dünyadaki tüm papates rezervlerini bitirebileceğini hissettiren yemektir. Lakin benim diyen taş çatlasa 4 tabak yer, fazlasını görmedim.
güzeldir.*
kaliteli patatesten evde çok ince doğranmamak ve fazla kıtır olmamak şartıyla tek kullanımlık yağda yapılmalı olan ve yenmesine doyulmayan yemek, çerez, atıştırmalık bi çok şey ama güzel şey...

her yenmesi güzel şey gibi vücuda zarar.

(bkz: çikolata)

(bkz: cips)
bu dünyaya gelmiş geçmiş en lezzetli yemeklerden biridir.
kızartıldıktan sonra üzerine kekik, pul biber, kimyon ve köri karışımı serpildiğinde daha da leziz olan yemektir.
erkek öğrenci evlerinde ocak arkalarının vazgeçilmezlerindendir. kızartırken ocağın arkasına düşer zavallım, evden çıkana kadar orda kalır. artık yeni gelenler temizler. kime niyet kime kısmet.
patatesin içinde mutluluk hormonu barındırmasından olsa gerek hemen herkesçe çok sevilen bir yiyecek türü.
tuborg biranın yanında da güzel gider hani.
2. tavası 1. tava kızarandan hep daha güzeldir.
daha bir parlak görünümlü, daha bir çıtır daha bir kızarmış böle.."mayonezi ketçabı sık da ye beni" diye çağırır adamı.
ooaaafff!!

ağzınızın suyu aktıysa misyonumu tamamlamış bulunup susyorum.zira kendi salyalarımı da bi toplamam lazım.
bonfileye bile değiştirmeyeceğim, yapımı kolay çoğunun kabul ettiği fast food'un anası nimet.
ketçap için üretilmiş bir iş sahasının adıdır.
öğrencilikte her halini gördüğümüz patatesin herhangi bir çeşidi.
Sevmeyenini tanımadığımdır.
odun ateşinde ve zeytin yağında kızartıldığında mangaldan daha lezzetli olan yiyecek.
sevilen öğrenci yemeklerinden yalnızca birisi.
Allah icad edenden razı olsun.
sevmeyeni yoktur heralde..
köfte ve kola ,ayrıca bira ile daha da güzelleşen yiyecek.
sabah kahvaltıya iyi gider. ama ince ince değil kalın kalın dilimlenmiş olacak. onu ekmeğin içine koyup çayla afiyetle yiyeceksiniz.
başlıklarda görünce bile insanın canını çektiren lezzet. **
şekli ve boyutuna göre lezzeti değişen tek yiyecek sanırım.
elma dilimi olanı cennetten gelmiş gibidir.
öğrencinin vazgeçilmez yemeğidir. bunun nedeni çabuk ve kolay yapılması ayrıca tok tutmasıdır.
gün kurtarandır. candır.
öğlene doğru yenilince siesta için güzel bir zemin hazırlayan yiyecektir.
tuhaf bir şekilde sevmeyenine rastlamadığım yiyecek. alkollülerin önüne koymayın bir de bunu.