bugün

patates kızartamayan kadınlar, patatesi ya çok pişirir ya da az pişirir. insanın tüm yeme zevkini elinden alabilme potansiyeli vardır. hatta bu potansiyeli bazı anlarda kinetiğe çevirebilir. (bkz: patates yerken kusmak)
yok artık olamaz böyle bir kadın denilesi kadındır. ama yazık belki de kızgın yağdan korkuyordur. art niyetli olmamak lazım.
herhangi bir kadındır. kızartabileni için;

(bkz: anne)
(bkz: dostum kadın demişsin ama bu en fazla 8 yaşında bir çocuk olabilir) şeklinde bkz vermek istediğim, hayretimi bile şaşırtan bi'şe.

edit: patates kızartmakla kadın olunamayacağını, kadın olmanın 18 yaşından sonra gerçeklerştiğini, hatta regl olan 13 yaşındaki kız çocuğunun kadın sayıldığını, üstüne üstlük kadınların ev temizlemesi, bebek bakması, yemek yapması gerkemediğini düşünen kadın varmış. bu kadın 20 yaşındaymış ve onlar 18 inden sonraki kızlara kadın diyorlarmış. ben patates kızartmayı bilmeyen şey'e kadın değildir dediğim için ben de kadın olamazmışım asla. olsun kadın olmak oysa zaten olmayım ben lütfen.
patatesin kuru iklim patatesi olmadığını söyleyip, kızartırsa eğer patatesin fastfood tarzı olmayacağından ötürü (mükemmeliyetçi duruşunun bozulacağından korkan) bunu kızartmayacağını söyleyen kadındır.

(bkz: inanılmaz ama gerçek)
mangal yakmayı bilmeyen erkekten farkı yoktur.
patates kızartamayan bir erkekle aynı muameleyi görmesi gereken kadındır, fazlası değil.
belki de parası haddinden çok olan kadındır.
kadın olabilmeyi bir patates kızartmasına bağlayan süper zeka(!) yazarlarımızı ortaya çıkartmış başlıktır. beyinleri-siz- uçkurlarından ve midelerinden başka hiçbir şeye yaramaz bu gibi insanların.

(bkz: allah akıl fikir versin)

evet sözlük; ben sadece erkek yazarlarımız sanmıştım. kadın yazarlarımız da varmış işin içinde. söylediklerimi geri alıyorum. susuyorum sözlük...
(bkz: üzüm var)
(bkz: üzüm ye)
beceriksizin önde gidenidir. hadi yemek yapamıyorsun da bari dünyanın en temel besin öğünlerinden olan patates kızartmasını yapıver şıllık.
(bkz: sözüm meclisten dışarı)
patates kızartamadığı için kendini camdan atması gereken kişidir. bunu yapamayan bünye kadın bile değildir. kadınlara hakaret olur.
Muhtemel ihtimal ile yumurta kıramayan kadındır. (bkz: yumurta kıramayan kadın)
(bkz: asalım)
bazı yazarlara; patates kızartamayan kadına, kadın denmediği izlenimi uyandıran tiptir.
aslında "kadın" lafı onlar için haksızca alınmış bir rütbedir
Vurun gitsin.
benim için sıfırdır. hiçbir şeye yaramaz. at gitsin.
Alın bunu.
Ben bununla evlenene cok gulerim.
pardon kadın demişim denir.
Evde kızartma yağı kalmamıştır.
Kızartma yemediği için olabilir mi acaba? Bence olabilir. Patates kızartmak ne zamandan beri meziyet oldu??